CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: root »

root pisze:
18 mar 2019, 14:35
Najbardziej mi się podoba wpis (chyba to jest nawet z VWL), że jak stopy procentowe pójdą do góry, to bank podwyższy ratę. A jak stopy pójdą w dół, to klient może zwrócić się z prośbą do banku o zmniejszenie raty.
To był jednak Alior…

A w ogóle to polecam jeszcze wpis, który kiedyś popełniłem: https://www.kodiaq-klub.pl/forum/viewto ... 210#p12856



Sponsor

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Sponsor


Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Orłoś »

Teo, mam tani leasing (Leasing Moc Niskich Kosztów), a nie mam KOM/RTI w racie leasingu, więc jednak zależy od dealera, chyba, że teraz coś takiego wprowadzili. W tamtym roku nie było dwóch opcji leasingowych. Sprzedawca po negocjacjach przedstawił mi najniższą ofertę VW banku i tyle.
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

A moge spytac o dokladna date umowy leasingowej ? Bo dokument o ktorym wspominalem mowi o promocji w okresie od 2 stycznia tego roku, chociaz zamowienie zrobilem pod koniec poprzedniego.

Chetnie bym tez spytal o twoj łaczny koszt leasingu w procentach. Bo jesli masz 103-104% łączny koszt, a bez RTI, to.. ja mam taka oferte juz z RTI - wiec niezaleznie od problemow formalnych, oferte mam lepsza finansowo.

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: root »

Ale liczyłeś te 103 procent ręcznie czy opierasz się na procentach z tabelki?

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

ok... czy ja sie na kazdym kroku mam zaczac czuc oszukany ? o co tu chodzi w takim razie ?
bo masz racje... wprawdzie pod reka mam inne dane z poprzedniej oferty, do ktorej costam jeszcze dolozylem, ale w tamtej
tabelka mowi 102,83%, a suma oplat jest wyzsza i wynosi 106,43%
Czyli pewnie w mojej (tej ktora uzylem) bedzie dokladnie to samo. WTF ?

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: root »

Procenty pod tabelką obejmują tylko odsetki, a gapa nie. Ot, markjeting…

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: root »

A zdziwiło mnie, bo 103% z gapem to by była bardzo dobra oferta. Bez gapa w VWL (przynajmniej kiedyś) spokojnie było do uzyskania 102% (ja tak mam), a w sprzyjających warunkach nawet 101%.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

No wlasnie nie! Jest wyraznie napisane pod tableką: "Składka ubezpieczeniowa jest wliczana w ratę całkowitą". Skoro rata całkowita zawiera opłatę za GAP, a w tabelce powyżej jest suma WSZYSTKICH opłat (w tym rat!), to procentowe podsumowanie takze zawiera GAP (a przynajmniej powinno zgodnie w logiką). Jak dla mnie to jest juz oszustwo.

I sprawdzilem jeszcze jedno. Pani na infolinii VW Bank powiedziala wprost: wprawdzie nie ma w warunkach oglnych przymusu podpisnia umowy na pierwszy rok na OC i AC w Seacie, ale to jest w umowie, ktora podpisalem... Sprawdzam - BRAK. Albo jestem slepy i nie widze tego punktu, albo zostalem oszukany na infolinii VW Bank.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

Dla zainteresowanych, byłem dziś w UOKiK, byłem w kilku innych miejscach i generalnie wyglada to tak, ze:

1. VW Bank mialby powazny problem w sytuacji gdyby ta historia dotyczyla osoby fizycznej, w przypadku firmy, nie, chociaz rozne osoby pokserowaly sobie dokumenty i maja sprawdzic nie tyle stan prawny, co fakt, czy gdzies w roznych miejscach nie bylo podobnych zgloszen i co z tego wyniknelo lub co z tego moze wyniknac.

2. Jedna z osob z ktorymi rozmawialem stwierdzila wprost, ze sytuacja, w ktorej na infolinii powiedziano mi bezposrednio to, ze leasing nie zostanie uruchomiony, poki nie wykupie u nich ubezpieczenia, nawet jesli w umowie leasingu nie ma o tym slowa (a nie ma), moznaby uznac nawet za szantaz. I wprawdzie sprawa sadowa trwala by tu dosc dlugo, to jednak osoba ta (dziennikarz) nie moze wyjsc ze zdziwienia dlaczego duza firma ryzykuje tak wiele pod katem wizerunkowym. I dzienikarz ten jest gotowy pociagnac sprawe dalej, jesli postanowie przekazac jego redakcji dokumenty oficjalnie.

3. Prawie wszyscy radzili mi zeby przedstawic dokladnie sprawe w mediach - i przymusu ubezpieczenia auta bez informacji o tym w umowie, i sprawe wliczenia raz tak a raz nie rat za RTI w wycene auta i podawanie nieprawdziwego stosunku procentowego za leasing.

Jesli sprawa pojdzie na noze jest szansa, ze auta nie odbiore, a sprawa rzeczywiscie trafi bezposrednio do mediow.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Pepeg »

Odpuść i kup coś tańszego, najwyraźniej nie stać Cię na taki wydatek. Albo całą zaangażowaną energie w tropienie oszustwa skieruj w działania której zwiększą sprzedaż w Twoim biznesie, wtedy może za rok kupisz nowe auto bez stresu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ