CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: root »

Też uważam, że to jest co najmniej wprowadzanie w błąd (żeby nie nazwać tego gorzej), ale dla mnie to wciąż była dobra oferta. W innych instytucjach te 106% to była podstawowa oferta, bez GAP-u…

P.S. Te wszystkie wątki to moja wina, bo ja zasugerowałem Teo podsumowanie tabelki :D



Sponsor

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

@root: Tak jak mowisz - to byc moze byla dobra oferta pod katem finansowym. Tylko ze ja pierwszy raz kupuje nowy samochod i nie bylem pewny - mimo czytania wszystkiego i wszedzie - czy nie ma tu czegos, co moze przegapilem. Wiec bylem ostrozny.

Ale przychodze do salonu usmiechniety i optymistyczny, z duzą gotowką, chcac kupic sobie przyjemnosc. Dla mnie to bardzo duza gotowka, ktora skladalem na ten cel od bardzo dawna. I przyjemnosc spada... spada... spada... Tzn do czasu kiedy w gre wchodzily wylacznie decyzje salonu Seata i rozmowy z nimi - bylo naprawde super - trafilem do profesjonalisty, ale tez zwyklego czowieka, ktory na nic mnie nie naciagal. Ale kiedy pojawily sie dokumenty VW Bank - przyjemnosc spadla do zera. Nawet jesli ta oferta bylaby jeszcze lepsza pod katem finansowym, to w pewnym momencie zaczalem sie zastanawiac, czy skoro jest tyle rzeczy, ktore finansujacy intencjonalnie przede mna ukrywa, to co dalej ? Ile rzeczy jeszcze nie odkrylem biorac pod uwage moje zerowe doswiadczenie w kupowaniu nowego auta i w leasingu ?

To chyba ostateczne podsumowanie tego tematu - niech sobie on zostanie ku przestrodze kupujacych czy to Seata, czy inne auta z VW jako leasingodawcą. Jesli auto odbiore - to tylko na gotowke szukajac jej u rodziny niestety. Ja sie juz leasingu boje, chociaz rozumiem ze zapewne w 99% przypadkach nikomu nic zlego nigdy sie nie stalo - tyle ze ja poczulem sie ze moge byc tym 1%.

I wiecie co? Mam ogromna nadzieje, ze ktos z grupy VW czyta ten temat i wprowadzajaca w blad formatka tego dokumentu leasingowego zostanie zmieniona, zeby ju znigdy nikogo nie wprowadzila w blad.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Luk4as »

Hmmm koledzy przypomnijcie mi czy RTI mozna zaplacic z gory czy zawsze jest wliczone w raty ?

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Orłoś »

Można z góry. Tak jest lepiej, bo inaczej Ci VAT dodadzą do ubezpieczenia. Zresztą analogiczna jest sytuacja z ubezpieczeniem komunikacyjnym, lepiej płacić z góry, zresztą root już o tym pisał. Pozdrawiam
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Luk4as »

Wydaje mi sie ze ten formularz ktory zamiescil kolega z forum ma blad poniewaz podczas kalkulacji przy wyborze opcji rti platne z gory rzeczywisty % sie zgadza ... natomiast przy robieniu kalkulacji rti w ratach brakuje dopisku - procent wyliczony dla raty bez rti .... i tylko w tym jest problem

To ze pakiet bralem za gotowke to pamietam. Ale nie pamietam.czy rti bylo za gotowke. Jesli nie to pewnie wtopilem kilka zl

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Luk4as »

Przy okazji czy ktos moze powiedziec ile wynosi rti na 3 lata od kwoty auta ? Liczymy od brutto ? Netto ? Oczywiscie mowa o vw leasing czyli tam pariba ... jakis chyba bank.jest

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: zinger »

Pepeg, gosc nie chce sie dac dymac i probuje z tym walczyc, a Ty mu wyjezdzasz z tekstem, zeby odpuscil bo go nie stac? Czytasz w ogole co piszesz?

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Pepeg »

Moja porada była od serca, chciałam koledzy zaoszczędzić dalszych stresów i jak widać kolega leasing odpuścił

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

Tak, kolega leasing odpuscil. Auto bedzie za gotowke - z salonem za porozumieniem stron ze tak powiem. Salon w ogole bardzo w porzadku sie zachowal i zachowywal w calym procesie. Domyslam sie ze moga byc postawieni troche pod sciana przez VW Bank w takiej sytuacji i po prostu maja to co maja i musza to oferowac.

Co do zaplaty RTI z gory - nie jestem pewny czy mozna. Wydaje mi sie ze w tej nienazwanej promocji trzeba kupic w ratach. Tzn doswiadczenia dowolnej osoby, ktora kupowala auto w leasingu moga byc inne, bo my przeciez nawet nie wiemy gdzie i w jakim terminie obowiazywala ta "promocja".

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Luk4as »

Panowie prosze przypomnijcie kto z forum mial dojscie do dobrych cen na pakiety polis ?

ODPOWIEDZ