Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: Teo »

Koncern ma prawo sobie odbijac. Ale w taki sposob, zebym wiedzial co kupuje, a nie naciagajac. Te ~103% ktore sumuje sie do ~106% to jest naprawde nie tylko kwestia formalnosci. Mnie take rzeczy irytuja, bo wskazuja co sie potencjalnie moze dziac pozniej.

@l3niwi3c: dzieki za merytoryczny pomysl :)



Sponsor

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Sponsor


Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: l3niwi3c »

Kolega z pracy właśnie wziął wersję GT Line full wyposażenie (bez dachu) i zapłacił 140k (po rabatach). Seat full opcja jest dużo droższy (160k). Leasing też szukał zewnętrznie i poszedł z tymi papierami do Kia. Dali mu ofertę konkurencją do tej co miał (chociaż na początku mówili, że już się nie da). Kia ma teraz kamery 360 i podgrzewaną szybę oraz inne nowsze technologie. Teraz pewnie wziąłbym Sportage zamiast Ateci, bo ma jeszcze lepszy stosunek wyposażenia do ceny
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: Luk4as »

zgadza się, często jest tak, że od razu sprzedawca mówi, że przy finansowaniu VW rabat jest 10 % a przy innym 5 % i to jest logiczne. Tak było od zawsze. Prosty przykład - bank PKO BP i darmowe wyciąganie kasy tylko z bankomatu PKO BP

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: Luk4as »

@l3niwi3c a jak się ma silnik i skrzynia VW do tego z KIA ? Bo wszystko reszta może być super a np. w tych dwóch kwestiach może być lipa i wtedy zaczynają się problemy ....

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: l3niwi3c »

@luk4as nie mam pojęcia, ale silnik jest już długo na rynku, więc to nie jest jak z 1.5 VW - świeżynka. Musisz poczytać w necie
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: Luk4as »

Dobrze że nam się udało kupić jeszcze 1.4 TSI, ale biorąc pod uwagę te 1.5 to może warto pokusić się o KIA no chyba, ze 2.0 bo teraz mając kupować grupę VW to na wolę dołożyć kilka zł i kupić 2.0 niż męczyć się z 1.5

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: paprotek »

Mi osobiście KIA podobała się na zewnątrz, tak samo jak Tucson... Czar pryska kiedy wsiądzie się do środka - ja jednak wole Volkwagenowski standard w Seacie, niż ten w KIA.
Dodatkowo tak jak pisze Luk4as - silniki w KIA mimo papierowych parametrów, mocno odstają od 1.4/1.5 TSI nie wspominając już o 2.0 TSI (nie rozpatrywałem Diesla). No i ilość/jakoś asystenów i system wspomagających jazdę jest bez porównania na korzyść Ateca.

PS: Nie wiem czy ze mną jest wszystko OK, ale mnie chyba Niemcy podkupili :P

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: Janisz »

Nie wiem jak możecie polecać KIA Sportage. Zanim kupiłem Atecę robiłem spore rozeznanie i miałem okazję jeździć silnikiem 1.6 132KM. To istna masakra. Żona widziała siedząc z tyłu w lusterku przerażenie w moich oczach jak włączałem się do ruchu tym mułem. Zestawianie silnika wolnossaka z turbo mija się z celem. Nie jadąc kompletnie po KIA, Sportage dostępny jest w benzynie turbo ale mimo to praca jednostki benzynowej VAG jest wg. mnie lepsza. Najlepiej samemu przejechać się jednym i drugim i to najlepiej w tym samym dniu aby porównać odczucia.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

sssebas78
Posty: 87
Rejestracja: 19 sie 2018, 16:39
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: sssebas78 »

Witam tak obserwując ten wątek zaczynam domniemać nie obrażając nikogo tylko w moim odczuciu kolega Teo taka złotówka trochę bo np mając bank kolega X pożycza 80,000 i chce oddać 80,000 to niema sensu dla banku ,bank musi zawsze zarobić i oblatałem różne instytucje bankowe i i w kilku było deczko taniej (ALE) tu stabilnie tyle i tyle wynosi rata i na tyle i tyle rat osobiście sam biorę Atece 50/50 i mi wszystko pasuje w VWBank

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: Tepek »

Zresztą nie ma co porównywać bo jedni biorą w leasing samochód pierwszy raz, a drudzy już mają swojego leasingodawcę który zawsze da najkorzystniejsze warunki.

ODPOWIEDZ