Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: Teo »

Moje autko czeka u dealera, ale obawiam sie, ze go nie odbiore. Mam szczerze dosc tego jak jestem traktowany przez VW Bank (leasing) i to jeszcze przed tym jak zostalem ich faktycznym klientem i zaczeli na mnie zarabiac. Np. na infolinii VW Banku poza klamstwami odnosnie zapisow umowy i innymi kuriozalnymi stwierdzeniami dowiedzialem sie np. ze nie uruchomia pieniedzy z umowy leasingu, poki nie wykupie w salonie AC i OC (do czego zaden dokument, w tym podpisana umowa leasingu zupelnie mnie nie zobowiazuje!). Jak to skomentowal znajomy dziennikarz, z ktorym konsultowalem sprawe - mozna to uznac za cos na ksztalt szantazu.
No i jeszcze te procenty łacznej opłaty, ktore nie sumują sie z oferty leasingu do wpisanych w ofercie leasingu ~103%, a do ok 106% w realu...

Skoro tak VW Bank zachowuje sie w stosunku do klienta, na ktorym jeszcze nie zaczeli nawet zarabiac, i wydawaloby sie, ze powinni chciec klienta utrzymac, to pytanie co bedzie po tym, jak juz "nierozwiazywalną umowę" podpiszę. W efekcie jestem pewny, ze leasingu z nimi nie podpisze, bo sie zwyczajnie boję. A ze chyba zabraknie mi 20-30 tys zl zeby odebrac auto gotówką, to czekajace juz u dealera na parkingu auto bede musial pewnie pozegnac. Zreszta przyjemnosc z kupna Ateki zniszczyl mi juz VW bank doszczetnie i nie wiem czy bym sie na nie decydowal, nawet jakbym zdobyl pieniadze :(

A ze moje stare auto sie rozpada kupic cos musze... na poczatku zastanawialem sie czy to temat na to forum, ale mysle sobie ze wlasnie tak! Bo na pewno kazdy z Was przed decyzją o kupnie Ateki przygladal sie innym autom - takze uzywanym.

Powiedzcie, czy przy limicie ~70 tys zl mozna kupic cos co spelnialoby nastepujace cechy:
1. przyspieszenie minimum 9.0 s do setki (lub lepiej),
2. benzyna
3. skrzynia manualna
4. moze byc uzywane (pewnie musi przy tej cenie)
5. bylo autem mozliwie rodzinnym, tzn nie chodzi mi o uzywaną Cuprę 3D
6. nie musi byc Seatem, a moze nawet nie powinno nim byc bo zaczynam miec zle skojarzenia powoli z tą marką :(
7. auto max 5 letnie



Sponsor

Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: Luk4as »

Mysle ze temat bardziej na program urzekla mnie Twoja historia niz na forum.

Czy robiac zakupy w lidlu czy biedronce tez wychodzisz z zalozenia ze dyskont chce Cie oszukac ? Jesli nie to powinienes bo taka jest prawda ale to nie temat na te forum.

Jesli kazdy z kim ostatnio masz doczynienia chce Cie oszukac to czy sprzedawca uzywanego samochodu Cie nie oszuka ? No chyba ze bedzie to niemiec ktory bedzie - plakal jak sprzedawal .... ze smiechu

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: Tepek »

Bardzo dobrze, że to tutaj napisał. Jeśli są takie jaja to lepiej żeby ludzie o tym wiedzieli przy wybieraniu leasingodawcy.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: l3niwi3c »

Nie dziwię się, że czujesz się oszukany, jak zmuszają Cię do czegoś, do czego nie powinni. Zawsze możesz wziąć leasing zewnętrzny.
Jak nie to idź weź sobie Sportage - jest teraz nowa wersja po lifcie. Czeka się krótko i będzie taniej niż Ateca ;)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: mike »

Teo, jak już kolega wyżej napisał zawsze możesz skorzystać z zewnętrznego leasingowania. Auto jest na placu, masz uzgodnioną cenę z dilerem ale sposób finansowania wybierasz Ty, taki który Ci najbardziej pasuje. Jeśli są takie "jaja" VW Bank to skorzystaj z innego banku (diler powinien mieć jeszcze przynajmniej jeden bank z którym współpracuje). Zawsze możesz się udać do innego dilera, może tam warunki będą inne, lepsze. ATECI to samochody, których jest sporo na placach i można w czymś powybierać.

U mnie jest podobna sytuacja jeśli chodzi o ubezpieczenie OC/AC które jest WYMAGANE przez VW Bank w pierwszym roku i wynosi 3,5% warości auta - ubezpieczenie w Hestii. Na szczęście w kwestii GAP mogę wybrać dowolnie, a różnica jest kolosalna.

Tak jak już ktoś wcześniej pisał w dzisiejszych czasach ciężko znaleźć firmy, dla których dobro klienta to priorytet. Dzisiaj kasa musi się zgadzać, niestety...

Ja chyba nie zrezygnowałbym z wymarzonego auta, przez jakiś tam chory bank tylko szukał jakiegoś rozwiązania aby to wszystko pogodzić.

Powodzenia!

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: Pepeg »

A u mnie akurat oferta VW Leasing była najkorzystniejszą ze wszystkich jakie roważałem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: paprotek »

Hej, moim zdaniem, bardzo dobrze jest, że takie sprawy się nagłaśnia, bo w pojedynkę ciężko coś ugrać. Albo tańczysz jak Ci zagrają, albo szukasz innego rozwiązania. Generalnie duzi gracze mają w nosie klientów i dbają o swoje pieniądze, nawet grając nie czysto... Niby każdy 'sprzedawca' ustala swoje zasady, ale co innego gdy Ty jako konsument zgadzasz się na te zasady, a rzeczony sprzedawca wtedy je naciąga.

Moja rada, poszukaj innego rozwiązania u zewnętrznych firm leasingowych, przecież jest ich całe mnóstwo - nikt nie każe brać Ci na Atece leasingu w tym konkretnym banku. Ja osobiście czasem też wolę zapłacić więcej, ale nie dać robić z siebie debila dla kilku złotych.

PS: @Luk4as: zastanawiam się nad tym co napisałeś i nie wiem, może miałeś zły dzień, więc postawnowiłeś sobie odbić tu na forum. Moja rada na przyszłość dla Ciebie - nie masz nic w temacie do powiedzenia, to nie komentuj w taki sposób! Ja się nie zgadzam, ze wszystkim co jest na forum, ale wtedy sobie odpuszczam. To miejsce wspólnych dyskusji, głównie merytorycznych, takie posty jak napisałeś są zupełnie nie potrzebne. Regulamin pkt. 3. Pozdro.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: dario37 »

Moja Ateca również jest w leasingu.Przed wyborem porównałem oferty dwóch innych banków i okazało się zw VBL jest najkorzytstniejszy.
Jestem dorosły,mam wolna wole,więc umowę podpisałem bez przymusu,godząc się na jej warunki.Dlatego nie wiem po co tyle hałasu,nie chcesz nie kupujesz,i tyle :D .
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: root »

Nie widzę nic złego w tym temacie (chociaż w sumie powinny być dwa tematy: żale na VW Bank i co kupić zamiast Ateki), ale proszę powstrzymać się przed obrażaniem i złośliwymi komentarzami. Dzięki.

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jeśli nie Ateca, to co ? (czyli jak VW Bank potrafi zniszczyc marzenia o pierwszym nowym aucie)

Post autor: xipil »

Ogólnie ten temat to lekkie bicie piany, z jednej strony dobrze, że ktoś niezadowolony pokazuje swoje argumenty i są one w pewnym sensie zasadne. Jest jednak druga strona medalu, niejedna osoba tutaj dostawała erekcji informując jaki wysoki dostała rabat, ale ten rabat na "dzień dobry" jest właśnie kosztem dalszego finansowania auta. Dlaczego cena przy leasingu i kredycie jest korzystniejsza niż przy gotówce, a no właśnie z tego powodu. To co koncern Wam dał to sobie odbija przy ratach i ubezpieczeniu.

ODPOWIEDZ