Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Felix »

Frodo pisze:
30 maja 2019, 8:15
Zagadka: a te spartaczone, stukające lub skaczące nawet nie naprawiają, tylko montują w markach na literę… :?
Nichts verschwenden! /nic nie marnować/
Na literę V? :)
Użytkownicy T-Roca równie masowo (na forach) zgłaszają problemy z 1.5 TSI 150KM, jak użytkownicy Skody czy Seata. Użytkownicy Golfów też je zgłaszają.
Co do samego FL, to nie liczyłbym na hybrydę. Tak samo jak na nowy grill, panel klimatyzacji czy kierownicę.
Na pewno będą nowe światła z przodu i z tyłu (przód pewnie trochę poprawiony i będzie lepiej świecił, ale nadal nie matrycowe), zderzaki, felgi, tapicerki, być może leciutko przeprojektowane wnętrze (tak, jak zmienili np. tunel środkowy podczas liftingu Leona). Co do kolorów, to zależy od Skody :)
I na pewno będą nowe multimedia. Pozostaje pytanie, czy Seat jako "marka dla młodych" dostanie w końcu Car Net, czy nadal będzie jedyną marką w grupie bez dostępu do internetu. Taka to "marka dla młodych"...
Być może również dojdą nowe (dla Seata) systemy, jak np. aktywny tempomat sprzężony z nawigacją, jak w Arteonie.
Pamięć fotela może być, bo do tego czasu również Tiguan będzie miał lifting i dostanie nowe zabawki, więc nadal będą mieli w ręku narzędzia do skutecznego pozycjonowania marek.



Sponsor

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: sailor 88 »

xipil pisze:
29 maja 2019, 22:24
Ostatnio słyszałem, że na linii testuje się silniki pod kątem osiągów i poprawności wykonania, tylko najlepsze z taśmy idą do Audi.
To bajka jest, pisałem już o tym! Na linii produkcyjnej silnik nie jest nawet odpalany, jedyne co, to kilkanaście sekund kręcenia wałem po zalaniu olejem, celem wypełnienia układu smarowania. A badanie osiągów niezamontowanego silnika, to konieczność podłączenia mediów ( paliwo, chłodzenie, spaliny) zastosowanie obciążenia, czyli pełna hamownia silnikowa...Na to nie ma czasu!!! Kiedyś, kiedyś do Audi produkowano lepsze wersje tego samego silnika, na przykład 2.0 TDI posiadało wałki wyrównoważające i hydrauliczne poduszki silnika. Obecnie pełna unifikacja "gołego" silnika, ale osprzętu już nie i może mieć to wpływ na ostateczne walory i osiągi tej samej jednostki w różnych autach. Inny może być ECU (inaczej napisany program), wydech, czasem turbina, a i sprzęgło ze skrzynią też mają wpływ na postrzeganie zespołu napędowego. Dlatego gorszych modeli skrzyń Audi nie montuje, a w pozostałych markach koncernu występują masowo.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Felix »

@Sailor 88, co to znaczy, że Audi nie montuje gorszych skrzyń? W jakim sensie gorszych? W modelach od A1-A4 i Q1-Q3 montują dokładnie te same komponenty (włączając w to skrzynie) co reszta grupy VW. Być może kontrola jakości jest nieco bardziej restrykcyjna.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: patryk7133 »

xipil pisze:
29 maja 2019, 22:24
Na pamięć fotela to ja bym nie liczył, bo nie ma jej teraz z powodu polityki VAG. Czyli chcesz wszystko to kup Audi lub Tiguana. Ostatnio słyszałem, że na linii testuje się silniki pod kątem osiągów i poprawności wykonania, tylko najlepsze z taśmy idą do Audi.
Na niemieckim forum koleś wstawił odpowiedź od centrum Seat na zapytanie o pamięć foteli dostał odpowiedź, że będzie wprowadzona w modelu 2020 już kiedyś o tym pisałem.

Przyszły Atekowicz
Posty: 44
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:51
Samochód: Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 160
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Przyszły Atekowicz »

xipil pisze:
29 maja 2019, 22:24
Na pamięć fotela to ja bym nie liczył, bo nie ma jej teraz z powodu polityki VAG. Czyli chcesz wszystko to kup Audi lub Tiguana. Ostatnio słyszałem, że na linii testuje się silniki pod kątem osiągów i poprawności wykonania, tylko najlepsze z taśmy idą do Audi.
Sęk w tym, że Audi nie jest święte I też się psuje. I przykładów jest kilka.. (felerne TFSI 1.8/ 2.0 z problemem olejowy, czy 'delikatność' zawieszenia)
Audi z drugiej strony mimo ładnych grafik Google Maps nie potrafi zrobić dotykowego wyświetlacza, ot taka polityka.

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: xipil »

Ja piszę jedynie to co mówił pracownik fabryki, czy to prawda nie mnie oceniać.

hunter123
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2017, 6:10
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca - TSI 2.0 190KM DSG7 4Drive XC Capp/Bei
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: hunter123 »

Dobry wieczór,
Zastanawiaem się w którym wątku ten post zamiescić. Może root i Endrju mi wybaczą, jeśli źle wybrałem...
Kilka dni wstecz kontaktowałem się z dilerem ze środkowej Polski, aby wybadać możliwość ewentualnej zamiany swojego auta na Cuprę Atecę (model demo).
Chcieli konfigurację, aktualne zdjęcia, itp.
Okazało się, że auto wycenili ok. 30k pln niżej niż ubezpieczyciel. Marzenia prysły...
Pan z salonu odradzał, aby w chwili obecnej robić tę ewentualną zamianę I trudno było się z nim nie zgodzić.
Według niego FL Ateki będzie pod koniec przyszłego roku, natomiast model Formentor ma wejść do produkcji również w przyszłym roku.
Wizjoner jakiś, czy tylko wishful thinking??
Pożyjemy, zobaczyny...

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: hetman72 »

30k pln mniej to ............... bardzo dużo. Albo nie mają popytu albo zarobić muszą albo obydwie te opcje razem.
Ehhhhhhhhhhhh.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Felix »

Muszą zarobić.
Jak kupowałem Atecę, to z ciekawości zapytałem o odkup. Przebadali dokładnie samochód, powiedzieli że nie ma się do czego przyczepić, po czym... wycenili go na 40k, a sam sprzedałem bez problemów za 50k.
Czyli procentowa różnica mniej więcej się zgadza :)
Niestety w Polsce dealerzy jeszcze nie dorośli do poważnego traktowania odkupu. Np. w Finlandii 80% samochodów do 10 lat sprzedawanych jest przez salony, bo ludziom po prostu nie opłaca się kombinować z samodzielną sprzedażą, skoro salony dają dobre pieniądze przy odkupie.
Tylko tam salon wychodzi z założenia, że może TROCHĘ zarobić na użytku, TROCHĘ na nowym, a potem zarabiać na serwisie. I tak ściągają klientów.
U nas salon wychodzi z założenia, że trzeba DUŻO zarobić na użytku (właściwie to oskubać klienta), mniej na nowym, a potem zdzierać na serwisie. I tak u nas mało kto zostawia samochód w rozliczeniu (chyba, że nie ma co robić z pieniędzmi albo jest pod ścianą i mu się spieszy), a w ASO przestajemy serwisować w momencie zakończenia gwarancji (a niektórzy wcześniej).
A najzabawniejsze jest to, że salony JAWNIE włączają w kalkulacje odkupu ewentualne premie za odkup. Jeżeli importer oferuje np. 5000 rabatu za odkup, to salon o te 5000 obniży cenę odkupu... Przynajmnije w moim przypadku robiąc kalkulację, najpierw zapytali czy mam premię za odkup.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Kupować teraz czy czekać na lifting?

Post autor: Bonifacy »

Pytałem wczoraj w salonie - mówią, że lifting w IV kwartale 2020. Ale kto wie, może z powodu epidemii wszystko się opóźni. Kilka dni temu podawali, że produkcja w grupie VW zawieszona.
Sam nie wiem, czy decydować się na zakup teraz. Czy skutki koronawirusa w gospodarce sprawią, że ceny będą wyższe czy niższe?

ODPOWIEDZ