Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Kuchar »

mczelny2401 pisze:
10 cze 2020, 9:29
Frodo pisze:
10 cze 2020, 7:09
Po pierwszych 2 kradzieżach właściciele nowych będą wymieniać na stare… :?
Nic z tego bo różni się instalacja ;)
Najprawdopodbniej tak jak mówisz, w przypadku Leona przedlifta, a polifta wymiana plug&play nie jest możliwa więc nie wierzę by było inaczej w Atece. :(



Sponsor

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Teo »

DarekWa pisze:
10 cze 2020, 0:57
Poza tym jak nie dodadzą ogrzewania wieńca kierownicy i będziesz w rękawiczkach przy -10 to nic sobie tym dotykowym przyciskiem nie zrobisz.
Z tego co pamietam, to ma byc podgrzewana kierownica.

A co do dywagacji czy menu i podmenu jest lepsze czy gorsze niz fizyczne przyciski, to wystarczy poprosic wszysktich uwazajacych ze przyciski (skroty) sa niepotrzebne, zeby w telefonie i na windowsie skasowali wszystkie ikonki z pulpitu. Przycisk Start (w Windowsie) wystarczy do wszystkiego ;)

root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: root »

Teo pisze:
10 cze 2020, 11:49
A co do dywagacji czy menu i podmenu jest lepsze czy gorsze niz fizyczne przyciski, to wystarczy poprosic wszysktich uwazajacych ze przyciski (skroty) sa niepotrzebne, zeby w telefonie i na windowsie skasowali wszystkie ikonki z pulpitu.
Nie mam ani jednej ikony na pulpicie. Nie mam również żadnych skrótów w telefonie, bo używam iPhone'a, a tam nie ma skrótów (ikony na ekranie to jedyna możliwość uruchomienia aplikacji, ciężko to nazwać skrótem).

Bonifacy
Posty: 630
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Bonifacy »

W Rzepie piszą:

"Nowa Ateca otrzyma niewielkie kosmetyczne poprawki. Z tyłu otrzyma zmodyfikowany zderzak, nowy tylny spoiler i światła w stylu Seata Tarraco. We wnętrzu pojawią się nowe materiały i wzory tkanin. System audio-nawigacyjny otrzyma aktualizację, wprowadzone zostaną nowe przyciski obrotowe i przełączniki dotykowe. Nic się nie zmieni pod maską. Jedynie Cupra będzie miała o kilka koni mechanicznych więcej".
https://moto.rp.pl/parking/42785-seat-a ... e-poprawki

Czyli jednak z obrotowych nie rezygnują

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Kuchar »

Tyle dobrze, choć nadal twierdzę, że lift Ateci to nic spektakularnego, ale z drugiej strony jest mi to nawet na rękę, bo gdyby kupując model 2020 okazało się, że pod koniec tego roku będzie nowy model, a nie prawie nic nie wnoszący lift to mogłoby mi się zrobić co najmniej smutno. :D

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Teo »

Troche nowych rzeczy bedzie... Na pewno beda nowe kolory (moze wreszcie bedzie prawdziwy niebieski!), nowe felgi, podgrzewana kierownica.... a pamietajmy, ze czekalismy na pamiec fotela kierowcy - ciekawe czy bedzie (w Tarraco jest!)... Nowa Ateca bedzie fajna i chyba warto poczeka, chociaz mnie odrzuca ta nowa maska.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2020, 21:09 przez Teo, łącznie zmieniany 2 razy.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Teo »

root pisze:
10 cze 2020, 13:40
Teo pisze:
10 cze 2020, 11:49
A co do dywagacji czy menu i podmenu jest lepsze czy gorsze niz fizyczne przyciski, to wystarczy poprosic wszysktich uwazajacych ze przyciski (skroty) sa niepotrzebne, zeby w telefonie i na windowsie skasowali wszystkie ikonki z pulpitu.
Nie mam ani jednej ikony na pulpicie. Nie mam również żadnych skrótów w telefonie, bo używam iPhone'a, a tam nie ma skrótów (ikony na ekranie to jedyna możliwość uruchomienia aplikacji, ciężko to nazwać skrótem).
No fakt, ze porownanie do ikon na telefonie nie mialo sensu, bo takze w Androidzie praktycznie inaczej sie nie da. Wiec wrocmy do Windowsa, albo jeszcze lepiej do poszukiwania plikow zdjec w katalogach, kiedy mozna sobie wrzucic dany katalog na pulpit. Ok, brniemy w karkolomne porownania, ale chyba kazdy rozumie o co chodzi ;)

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: greg_the_lazy »

Ciekawe jakbyście odnaleźli w Tesli, gdzie nie ma ani jednego fizycznego zegara, pokrętełka, deska rozdzielcza ciekawa jak blat w pijalni wódki, gdzie barmanem jest Musk. A jedyna rozrywką jest jedynie ekran dotykowy, a bez telefonu i karty nie odpalisz auta.

Z tego co pamiętam z oględzin nowego w Leona, to guziczki/touch panele są od klimatyzacji, czegoś tam jeszcze... Działa to jak skrót do danej funkcjonalności, która jest wyświetlana na "tablecie" po kliknięciu.

Side assist wkomponowany w podświetlenie ambient na boczkach, zamiast rysunków w lusterkach.

W zasadzie to po co Wam pokrętła i przyciski?

Z racji wykonywanego zawodu w obszarze IT formowania/dzialania aplikacji desktop/web w publicu i chyba dość młodego rocznika narodzin 86...

Klima zawsze w AUTO, no chyba, że na serwisie czy w myjni wyłączyli... Światła zawsze w AUTO... No chyba że grzebie OBD w garażu to 0, ale przed wyjściem włączam AUTO. W zasadzie wszystko jest Auto. Wajcha w DSG jedynie służy do oparcia i zrobienia czegoś z prawa ręką, kiedy jadę bez żony...

W mojej wersji brakuje mi tylko ACC i auto mogło by samo parkować po wyjściu z auta lub wyjeżdżać z ciasnych miejsc.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka


Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: greg_the_lazy »

Z uwagi, że moim w wcześniejszym autem była bogata wersja Renault Megane Grandtour z HandsFree, gdzie w obecnym trochę brakuje mi Kessy i muszę włożyć i kluczyk i przekręcić.... To przez ten brak poczułem, że mam prawdziwe auto.

Megane było moim pierwszym autem.... Kierowcą jestem dopiero tyle lat ile zaraz będę świętować córki urodziny - 6 lat... Wcześniej prawko było zbędne i wręcz było niewskazane je posiadać...

Co nie znaczy, że bym teraz nie brał Kessy. Oczywiście, że bym brał

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: tictac1986 »

Przepraszam za zejście z tematu, ale widzę, że jest ktoś z mojego rocznika :) miło

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

ODPOWIEDZ