Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: xoy »

Misiek pisze:
16 wrz 2020, 0:05

(...) automatyczne parkowanie, to tylko zabawka na pokaz dla znajomych.
Z tym się nie zgodzę - od kiedy nauczyłem się go używać, to w zasadzie przestałem parkować równolegle samemu.

Oczywiście, że czasem są sytuacje, w których asystent sobie nie radzi: głównie gdy krawężnik jest zbyt wysoki, wtedy (asystent) czasem głupieje i przerywa pracę, bo nie wie jak ma wjechać albo trzeba samemu przerwać automatyczne parkowanie ze względu na felgi.

Generalnie jednak asystent wjeżdża super szybko nawet w dosyć ciasne miejsca (we Wrocławiu), więc imho warto poświęcić kilka chwil na jego wyczucie i opanowanie zasad działania.



Sponsor

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Sponsor


Misiek
Posty: 2439
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 747 razy
Otrzymał podziękowań: 1199 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
16 wrz 2020, 7:53
@Misiek, chyba kilka rzeczy pomieszales...

1. "Asystent parkowania" nie oznacza, ze auto samo jedzie i samo parkuje przy twoich zamknietych oczach.
2. To ze konfigurator wymaga zamowienia do kamery 360 asystenta do przyczepy, to nie musisz tego "wymuszac" u dealera - wystarczy, ze poprosisz go o odjecie tego elementu i tyle. To jest blad konfiguratora, a nie wymog Seata.
3. Czujniki parkowania wykluczaja sie z kamerą i tak bylo zasze. Po co ci czujnik parkowania (ktory wskazuje ile "belek" zostalo ci do zderzaka auta z tylu, skoro majac kamery 360 to to po prostu widzisz ??
AD 1 : nigdzie tak nie napisałem.

AD 2 : jeżeli to się faktycznie potwierdzi podczas zamawiania, to na 100 % masz u mnie co najmniej jedną "kratkę" zagwarantowaną :lol:

AD 3 : Wcześniej tego wykluczenia nie widziałem (konfigurator wersji przedliftowej), a moje uwielbienie, przyzwyczajenie do czujników wynika z dotychczasowych doświadczeń, kiedy od kilkunastu lat parkuję z przyzwyczajenia "na ucho" (nie mam żadnych wskaźników, a tylko różny rodzaj dźwięku w zależności od odległości). A kamery faktycznie są o wiele bardziej szczegółowe, pomocne, dokładniejsze.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2439
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 747 razy
Otrzymał podziękowań: 1199 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
16 wrz 2020, 8:39
No, ja wolę, żeby niezależnie od kamery czujnik zapiszczał w razie czego.
Prawda, cała prawda i tylko prawda !
... przy przyczepie takie czujniki, jak rozumiem, nie mają sensu ...
Jeżeli przyczepa byłaby podpięta, to tylne jak najbardziej, ale przednie ? Wydaje mi się, że samochód powinien "czuć" podpiętą przyczepę - opuszczony hak chowany lub podpięte kable przy haku niezależnego producenta i wtedy deaktywować czujniki tylne, bo faktycznie prawdopodobnie przez cały czas by piszczały.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Walt »

Zawsze można zamówić samą kamerę cofania a ta się z czujnikami nie wyklucza.
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: chris »

Taka przyjemność u Seata wymaga dopłaty aż 81zł :D

https://youtu.be/N26cYblov0A?t=2120

Ale się znęcają nad tą FR-ką :)

https://youtu.be/EG0XfxuxuS0?t=502

https://www.youtube.com/watch?v=UWlg2kgHqkw

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

No te 81 zł za dopłatę do tych siedzen to jest znowu kolejna parodia by sobie juz dali siana... nie zamówiłem tego muaial bym dopytać czy czasem mi handlowiec nie chce zrobić prezentu na gwiazdkę...

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Teo »

Misiek pisze:
16 wrz 2020, 10:27
Teo pisze:
16 wrz 2020, 7:53
@Misiek, chyba kilka rzeczy pomieszales...

1. "Asystent parkowania" nie oznacza, ze auto samo jedzie i samo parkuje przy twoich zamknietych oczach.
2. To ze konfigurator wymaga zamowienia do kamery 360 asystenta do przyczepy, to nie musisz tego "wymuszac" u dealera - wystarczy, ze poprosisz go o odjecie tego elementu i tyle. To jest blad konfiguratora, a nie wymog Seata.
3. Czujniki parkowania wykluczaja sie z kamerą i tak bylo zasze. Po co ci czujnik parkowania (ktory wskazuje ile "belek" zostalo ci do zderzaka auta z tylu, skoro majac kamery 360 to to po prostu widzisz ??
AD 1 : nigdzie tak nie napisałem.

AD 2 : jeżeli to się faktycznie potwierdzi podczas zamawiania, to na 100 % masz u mnie co najmniej jedną "kratkę" zagwarantowaną :lol:

AD 3 : Wcześniej tego wykluczenia nie widziałem (konfigurator wersji przedliftowej), a moje uwielbienie, przyzwyczajenie do czujników wynika z dotychczasowych doświadczeń, kiedy od kilkunastu lat parkuję z przyzwyczajenia "na ucho" (nie mam żadnych wskaźników, a tylko różny rodzaj dźwięku w zależności od odległości). A kamery faktycznie są o wiele bardziej szczegółowe, pomocne, dokładniejsze.
Ad1: Napisałes: "Ale jak dla mnie najgorsze jest to, że "wyklucza się z Asystentem parkowania z czujnikami parkowania z przodu i z tyłu", na którym to wspomagaczu najbardziej mi zależy, a dokładniej na czujnikach parkowania, bo automatyczne parkowanie, to tylko zabawka na pokaz dla znajomych."... Nie ma zadnego automatycznego parkowania ;)

Ad.2 Zamowilem juz 2 Ateki, jedna zwrocilem, na kolejną czekam. Gwarantuje ze tak jest :)

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Pepeg »


Teo pisze: 3. Czujniki parkowania wykluczaja sie z kamerą i tak bylo zasze. Po co ci czujnik parkowania (ktory wskazuje ile "belek" zostalo ci do zderzaka auta z tylu, skoro majac kamery 360 to to po prostu widzisz ??
A to ciekawe, bo ja mam u siebie kamery i czujniki. Czujniki są o tyle przydatne że jak się zagapisz przy parkowaniu i będziesz za blisko przeszkody to samochód automatycznie zachamuje. Poza tym można się przecisnąć przodem na centymetry. W kamerze tego nie widać,.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor Pepeg otrzymał podziękowanie:
Misiek (17 wrz 2020, 0:04)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2439
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 747 razy
Otrzymał podziękowań: 1199 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

vioox pisze:
16 wrz 2020, 18:02
No te 81 zł za dopłatę do tych siedzen to jest znowu kolejna parodia by sobie juz dali siana ...
Przy samochodzie za 100-kilkadzisiąt tysięcy ... :evil: ... a do tego nadal nie ma osłony akumulatora za 12 $ na Aliexpress ! Nawet w Cuprze za co najmniej 200 !
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2439
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 747 razy
Otrzymał podziękowań: 1199 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

chris pisze:
16 wrz 2020, 17:16
Taka przyjemność u Seata wymaga dopłaty aż 81zł :D

https://youtu.be/N26cYblov0A?t=2120
Przy samochodzie za 100-kilkadzisiąt tysięcy ... :evil: ... a do tego nadal nie ma osłony akumulatora za 12 $ na Aliexpress ! Nawet w Cuprze za co najmniej 200 !
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ