Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

No tak ale wez kup auto nie podpisując niczego... zmian swoich w umowie raczej tez nie wprowadzisz...
O taki jeszcze zapis jak by ktoś się ludzil ze zaliczke zwrócą....
"Kupujacy uprawniony jest do odstąpienia od umowy w terminie najpóźniej do dnia wystawienia przez sprzedającego faktury za samochud, za zapłata sprzedawcy odstępnego w wysokości równej wpłaconej zaliczce...."
No czyli zaliczkę zwrócą.... ale będzie trzeba zapłacić odstepne w jej wysokości...
Moze macie inne umowy tu jest zapis z salonu Lellek



Sponsor

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Sponsor


Bonifacy
Posty: 630
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Bonifacy »

W umowie (właściwie "warunkach sprzedaży") z "Dynamica" w Jaworniku mam zapisane, że trzeba wpłacić "zaliczkę", która nie jest "zadatkiem", co wyraźnie zostało podkreślone. Natomiast wzrost ceny samochodu może nastąpić tylko w przypadku wzrostu stawki podatku VAT lub akcyzy.

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

Bonifacy a ty tez czekasz na auto... kontaktowałeś się cos w swojej sprawie ze sprzedawcą ??

Bonifacy
Posty: 630
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Bonifacy »

Nie kontaktowałem się, bo wiem, że i tak to nic nie da. Przecież nikt ci nie daruje 2 tys., skoro umowa była na określoną cenę.

root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 773 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: root »

Misiek pisze:
13 paź 2020, 0:33
Ciekaw jestem czy wszyscy handlowcy o tym wiedzą lub dadzą się do tego przekonać, ponieważ to bardzo ważna informacja, szczególnie przy większych kwotach zaliczek / zadatków. Czy to jest jakaś oficjalna (czytaj prawnie potwierdzona) informacja ?
Definicja zadatku i zaliczki jest w kodeksie cywilnym, więc tak jakby prawnie potwierdzona ;)
Za ten post autor root otrzymał podziękowanie:
Misiek (14 paź 2020, 0:43)
Ocena: 5.26%

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Mar »

Moze ktos mi wskazac post lub artykul, gdzie mozna obejrzec sobie roznice modelu przed i po liftingu dla wersji najwyzszej Xcellence/Xpierience/FR?

Jakies znaczne roznice? Patrze głownie pod wzgledem cen, ze poprzedni model mozna za ponad 10tys taniej kupic na wyprzedazy 2020.

Bonifacy
Posty: 630
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Bonifacy »

Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
Mar (13 paź 2020, 22:52)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2442
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1201 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Mar pisze:
13 paź 2020, 19:43
Moze ktos mi wskazac post lub artykul, gdzie mozna obejrzec sobie roznice modelu przed i po liftingu dla wersji najwyzszej Xcellence/Xpierience/FR?

Jakies znaczne roznice? Patrze głownie pod wzgledem cen, ze poprzedni model mozna za ponad 10tys taniej kupic na wyprzedazy 2020.
Jeśli o mnie chodzi, to już same zmienione tył, a przede wszystkim przód (że o prawie nowej kierownicy nie wspomnę) warte są tej różnicy w cenie. Ta stara atrapa chłodnicy była jak dla mnie po prostu tragiczna i wyglądała okropnie, zupełnie bez polotu, stylu, taka pospolita, jakby pochodząca z innego, znacznie starszego samochodu, nawet kombinowałem jak by tu ją optycznie zmienić, bo psuła cały przód bardzo fajnego samochodu. A tu masz, i o wiele lepszy przód, a i tył także trochę inny, choć te atrapy wydechów faktycznie trochę psuja cały efekt wow. Trzeba także pamiętać o zmienionym środku oraz bardzo ważnych nowych lub odświeżonych "wspomagaczach jazdy", nowej, lepszej ogrzewanej szybie, dla niektórych bezcenne jest także elektryczne sterowanie fotelem i to z pamięcią dla kilku kierowców. Za wyjątkiem kilku wizualnych drobnostek, które nie za bardzo przypadły mi do gustu, to ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmian i już nie mogę się doczekać jak będę mógł po Nowym Roku go zamówić i po kolejnych paru miesiącach, wiosną w końcu jeździć.

A jeśli chodzi o Ciebie, to musisz po prostu samemu sobie "przekalkulować" co dla Ciebie jest cenniejsze - czy zauważalna różnica w cenie, czy wizualne i użytkowe różnice pomiędzy obu wersjami. Zależy także ile czasu planujesz użytkować samochód i na przykład za kilka lat zmienić na następny, pewnie jeszcze lepszy, nowocześniejszy, bardziej współczesny.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
Mar (14 paź 2020, 8:37)
Ocena: 5.26%
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Mar »

My wlasnie malo robimy km w roku, auto raczej uzytkowane rodzinnie, wiec nie wiecej jak 12-15tys rocznie.
Dzieki Wam za wymienienie roznic i rzeczywiscie ma nowa Ateca cos w sobie. Skoro teraz moge za starszy model przed liftingiem dac 10tys mniej to wole z tego skorzystac i odlozyc na zakup kolejnego za jakis czas ;)
Jedynie urzeklo mnie android full link bezprzewodowy, ale bez tego i tak full wypas jest poprzednie auto.
Wiadomo, ze wszystko kwestia rozsadku, kasy w portfelu.

Misiek
Posty: 2442
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1201 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Mar pisze:
14 paź 2020, 8:46
My wlasnie malo robimy km w roku, auto raczej uzytkowane rodzinnie, wiec nie wiecej jak 12-15tys rocznie.
Dzieki Wam za wymienienie roznic i rzeczywiscie ma nowa Ateca cos w sobie. Skoro teraz moge za starszy model przed liftingiem dac 10tys mniej to wole z tego skorzystac i odlozyc na zakup kolejnego za jakis czas ;)
Jedynie urzeklo mnie android full link bezprzewodowy, ale bez tego i tak full wypas jest poprzednie auto.
Wiadomo, ze wszystko kwestia rozsadku, kasy w portfelu.
Zwróć uwagę, że te 10 tys. taniej, to za egzemplarze magazynowe, które bierzesz jakie są (konfiguracja + wyposażenie dodatkowe + kolor i co miesiąc ich ubywa), a aktualne, na zamówienie składasz sobie to co chcesz.

A co do "android full link bezprzewodowy", to piszą, że współpracuje tylko z niektórymi telefonami i Androidem 11, więc niby ma być (od 48 tygodnia), ale nie każdy skorzysta.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ