Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Rafiner »

Endrju pisze:
22 gru 2020, 22:07
Ja już pisałem że PCC to u nas raczej lipa, na jednej uliczce kilkuset metrowej potrafią być ustawione że 7 znaków więc to auto wariuje niesamowicie.
Dokładnie. Ciągłe zwalnianie i przyśpieszanie to głupota. Przekombinowany ten tempomat. Nie powinno to być must have jeśli jest fajna oferta z wyprzedaży, ale bez tego. Za to ACC jak ktoś ma dsg to podstawa.

Vioox - gratulacje.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Sponsor


Misiek
Posty: 2433
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
22 gru 2020, 22:06
Ja, niestety, nie zdążyłem przed Świętami odebrać i odłożyłem sprawę do Nowego Roku. Problemy z rejestracją, a w salonie powiedzieli, że potrzebują trzech dni po rejestracji, żeby samochód przygotować. Więc skoro miałbym odbierać 30.12, to poczekam tych kilka dni i zarejestruję w 2021 r.
Szkoda tylko, że to jednak będzie o rok "starszy" rocznik, bo u nas przy późniejszej sprzedaży, to podstawa i nie ma dyskusji, że "ale rejestrowany był po Nowym Roku".
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: DarekWa »

ja miałem umówiony termin rejestracji w urzędzie podczas pierwszego lockdown i dealer sam zaproponował odbiór w ten sam dzień, byle ich tylko poinformować o dniu. Przywiozłem dokumenty, tablice, itd. i w godzinę opuściłem salon po odbiorach, ubezpieczeniach itd. A jeszcze kupowali mi opony i od razu na dzień odbioru przełożyli z fabrycznych.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

No mi zalezało na odbiorze przed swietami bo autem ma jezdzić żona... i ma te pare dni na nauke automatu... wczoraj czułem sie jak na nauce jazdy... o mały włos doszło by do rozwodu :D hahhaah
Chce jechać do przodu ale zapomniało się jej przestawić z R na D/S hahhaah dobrze rze nie był to ciasny parking pod centrum handlowym... takie filmiki na necie juz widziałem jak ludzie taranują przechodniow i wszsytko do okola bo cos im nie wyszlo... ;)

Wracajac do formalnosci przycisnołem najszybciej jak sie dało rejestracja w 2 dni ubezpiecznie płatne gotowka zeby nie trzeba było okazywac przelewu... no i jest... i z opowiadań sprzedawcy w salonie jest rzeczywiście tak ze serwis im nie nadarza aut przygotowywać bo kazdny na koniec roku chce... i wczoraj znalazł dla mnie godzine na wydawke...
Dziś juz by to nie było możliwe...

Co do grzanej szyby pytałem w salonie panowie mowia ze właczanie jest tylko przez radio... i panowie nic nie wiedzieli zeby to dałało automatycznie... Jak im powiedzialem ze tak jest w instrukcji... to zaczeli snuć domysły ze moze to jest połączone z grzaniem lusterek... ale zadnych sprawdzonych info...
Stwierdzili ze samochód raczej nie wie kiedy szyba jest zaparowana lub nie...

No i jeszcze cos o kolorze newada white w wersji experience prezentuje sie naprawde elegancko... ale jak jest czyste...

Co do srebrnych wykonczen deski... to nie zgodze sie ze wygladaja tandetnie... tandetnie to wygladały 10 lat temu w hyundaiach...
Tu jest inny troche odcien... nie bede sypał nazwami odcieni by znam tylko 3 kolory... czarny biały i hu..wy ;) ale naprawde wg mnie pasuje to bardziej do charakteru auta i jest ponad czasowe i nie wyglada tanio...
Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: thecichy »

vioox pisze:
23 gru 2020, 8:28
No mi zalezało na odbiorze przed swietami bo autem ma jezdzić żona... i ma te pare dni na nauke automatu... wczoraj czułem sie jak na nauce jazdy... o mały włos doszło by do rozwodu :D hahhaah
Chce jechać do przodu ale zapomniało się jej przestawić z R na D/S hahhaah dobrze rze nie był to ciasny parking pod centrum handlowym... takie filmiki na necie juz widziałem jak ludzie taranują przechodniow i wszsytko do okola bo cos im nie wyszlo... ;)
...
Biedna Ateca... ;)
P.S. A tak na poważnie, bezpiecznej szerokości i zadwolenia z zajefajnego samochodu :)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Endrju »

No to ja Ci powiem z doświadczenia bo w poprzedniej Atece grzanie przedniej szyby działało tak samo i faktycznie włącza się automatycznie jeżeli komputer stwierdził że istnieje możliwość zaparowania przedniej szyby.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 289
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: S3ker »

Grz_Bo pisze:
21 gru 2020, 20:46
S3ker pisze:Z tego co pamiętam 800x800 w przedlifcie a po lifcie chyba tak samo :)
Znasz może jakiś program do tagowania wma, aby działał? Ściągnąłem soundbase ale nie daje rady.

Pozdrawiam,
Grzegorz
Ja akurat jak muzykę ściągałem to z deezloadera i tam można było ustawić rozmiar okładki itd I bezproblemu działają one na radiu ale max 800x800
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

Endrju pisze:
23 gru 2020, 12:09
No to ja Ci powiem z doświadczenia bo w poprzedniej Atece grzanie przedniej szyby działało tak samo i faktycznie włącza się automatycznie jeżeli komputer stwierdził że istnieje możliwość zaparowania przedniej szyby.
No tez panom w salonie tak mówiłem to stwierdzili we dwoje na jakiej podstawie samochod by mial wiedzieć ze ci szyby parują :) moze jakis czujnik wilgotności + temperatura na zew... niewiem czy to możliwe ale znajomy w kiji optimie (hahah niewiem jak to napisać.. )
Twierdzi ze jak mu szyby zaczną parowac to automatycznie sie wlacza klima i nadmuch na szybe... wiec moze jakis sposób jest na rozpoznawanie parowania szyby...

Yerzo
Posty: 57
Rejestracja: 09 lis 2020, 9:33
Samochód: Ateca FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Yerzo »

W 2006 roku w Alfie GT o włączeniu klimatyzacji ustawionej na przednią szybę decydował czujnik w desce rozdzielczej. Ten sam, który odpowiedzialny był za uruchamianie wycieraczek.

Podejrzewam, że w nowszych autach odpowiedzialny jest czujnik w przedniej szybie przy lusterku.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Endrju »

Informacja idzie z temperatury zewnętrznej, climstronika i czujnika wilgotności. Ot cała polityka.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ