Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

No ja myślę że to zależy od woli sprzedawcy na początku była mowa ze sie nieda bo ma mnie w systemie i jak zrezygnuje to i tak na nowe zamówienie bede mial ten sam rabat...
Po jakis 2 tyg drążenia malo tego zadzwoniłem o pomoc do innego salonu tego samego dilera... zapytałem czy zeczywiscie tak jest... okazało się że Pan z którym rozmawiam bo umówiłem się na tel... tego samego dnia wcześniej widzial mnie w systemie ze obsługuje mnie jego kolega z innego miasta... przed rozmową zemną panowie sobie porozmawiali i jak juz ze mną rozmawial to mnie poinformował ze poinstruował juz kolegę jak ma to zrobic zeby było dobrze...
No i jest... chociaż mysle ze sprzedawca juz jak widzi moj nr telefonu to przed odebraniem najpierw leci łacina chociaż zawsze jest mily i wszystko fajnie tlumaczy... naprawdę polecam lellka Gliwice i jak się potem informowałem to nikt by mi takiej ceny nie zrobił...



Sponsor

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Sponsor


Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Bartek_Ateca pisze:
29 lis 2020, 11:19
Misiek pisze:
28 lis 2020, 15:31
Bartek_Ateca pisze:
28 lis 2020, 11:20


Też mam czarną!
Tutaj już na zimówkach :)

Obrazek
A gdzie kupiłeś te ozdobne nakładki wokół przeciwmgielnych i drugie poniżej ?
Nie kupowałem, taki wyjechał z salonu :) Wersja FR.
Dzięki, ale to bardzo ciekawe i zastanawiające, bo ani w konfiguratorze, ani na wygooglanych zdjęciach ich nie ma. Pewnie są dostępne jako normalna część, jak każda inna. Będę musiał podrążyć temat, a może nawet udałoby się je wycisnąć jako rabat przy zakupie. Pewnie nie każdemu przypadłoby to do gustu, ale według mnie bardzo by pasowało do tej zmienionej atrapy chodnicy, szczególnie wersji Xperience.

A nie wiesz przypadkiem, czy to jest nakładka, tak jak było z tymi ramkami wokół chłodnicy w wersji przedliftowej, czy to samo jak w innych wersjach, tyle że w innym kolorze (lakierowanie lub kolorowy plastik zamiast czarnego) ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

Misiek ale to jest wersja fr a one mają rama wokół grill w kolorze antracyt czy jakoś tak i właśnie wokół halogenow i jeszcze trochę zmieniony zderzak... wydaje mi się ze to standardowe plastiki... chyba ze masz coś innego na mysli

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Endrju »

Tak to jest standardy w FR. Nazywa się Cosmo Grey.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Teo »

Rzeczywiscie, ja w wersji Xperience mam te ramki czarne... I tak jak patrze w katalogu akcesoriów, to tego elementu w wersji chromowanej brak !
Jest tylko takie cos: https://www.seataccesoriescatalogue.net ... /2058/3886 ale to jakby do przedlifta...
@misiek, jakbys sie czegos dowiedzial, to daj znac.

Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
30 lis 2020, 0:48
Rzeczywiscie, ja w wersji Xperience mam te ramki czarne... I tak jak patrze w katalogu akcesoriów, to tego elementu w wersji chromowanej brak !
Jest tylko takie cos: https://www.seataccesoriescatalogue.net ... /2058/3886 ale to jakby do przedlifta...
@misiek, jakbys sie czegos dowiedzial, to daj znac.
Te, które znalazłeś są zdecydowanie do wersji przedliftowej (widać to wyraźnie na powiększeniu zdjęcia) i nie koniecznie muszą pasować do FL. Niby rok produkcji 2020 się zgadza, ale na tej stronie jest wiele błędów, że niby do FL, a jednak na zdjęciu widnieje przedlift. Także niczego nie można być pewnym.

Jeżeli nie znajdę wersji zbliżonej do srebrnej, to jak będę oklejał, to zlecę także i te elementy na chrom, jeśli oczywiście nie zaśpiewają jakiejś ceny z kosmosu, bo tam jest sporo szczegółów. Istnieje jeszcze możliwość polakierowania.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Teo »

"Moim" juz sprawdzają ;) Bo jak slusznie zauwazyl przedstawiciel - musza byc te czesci, chociazby jako zamienne pod wypadek. Pytanie czy to latwo si emontuje i ile kosztuje. Czekam na info :)

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

Endrju pisze:
28 lis 2020, 21:52
Oczywiście wirtualny kokpit, navi +, grzana szyba przednia, elektryczny fotel z pamięcią, pakiet asystentów xl, podwójna podłoga bagażnika, komfortowe składanie tylnych foteli.
Endju napisz cos o tej podwojnej podłodze bagaznika bo ciezko mi to sobie wyobrazic poco to i jak to wyglada... ?? szukalem na necie ale cos malo info o tym...

Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Tomektr »

Jeśli chodzi o kratki halogena:
Cupra lewa 575853665S, prawa 575853666S dopisek 041 czarna połysk

FR lewa 575853665, prawa 575853666 z końcówkami P, R, Q (zależy od wyposażenia typu czujniki parkowania, halogeny) i dopisek:
9B9 czarna satyna
67E szara

Do Leona Cupry koszt około 190zł/szt,cena będzie pewnie podobna, żeby wymienić to trzeba zdemontować zderzak.

rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: rafikowicz »

vioox pisze:
30 lis 2020, 14:48
Endju napisz cos o tej podwojnej podłodze bagaznika bo ciezko mi to sobie wyobrazic poco to i jak to wyglada... ?? szukalem na necie ale cos malo info o tym...
Mogę pomóc w tej sprawie, ponieważ też mam podwójną podłogę :) Jest ona głównie po to, żeby zrobić sobie płaską przestrzeń ładunkową ze złożonymi tylnymi siedzeniami i mieć wysoki próg załadunkowy. Zwykła wersja bez 4x4 ma duży uskok po złożeniu siedzeń. Położenia dolnego używamy, gdy potrzebujemy powiększyć bagażnik na wysokość. Pod spodem bez problemów mieści się jeszcze zestaw naprawczy, albo koło zapasowe, którego z jakiegoś powodu nie można było zamówić z podwójną podłogą (ale kupiłem sobie na własną rękę :) )

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Za ten post autor rafikowicz otrzymał podziękowanie:
vioox (05 gru 2020, 6:40)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ