Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
hyziek
Posty: 17
Rejestracja: 11 gru 2020, 9:28
Samochód: Ateca FL 2.0 TSI FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: hyziek »

Wysłałem właśnie zapytanie do dealera jak to jest z tym tempomatem i niech myślą co z tym zrobić. Jak będziesz coś wiedział od swojego dealera to daj znać :)



Sponsor

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Sponsor


Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Grz_Bo »

hyziek pisze:Wysłałem właśnie zapytanie do dealera jak to jest z tym tempomatem i niech myślą co z tym zrobić. Jak będziesz coś wiedział od swojego dealera to daj znać :)
Ok. U mnie sprawa bardziej poważna bo jak nie da się tego zrobić to poproszę o zwrot gotówki.

Pozdrawiam,
Grzegorz


Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Rafiner »

Grzegorz przejedź się autem z tym tempomatem i sprawdź czy raz Ci pasuje i jest to must have, a dwa czy skorzystasz z asystenta w korku, bo jak masz tym na autostradzie jeździcie to aktywny wystarczy. A trzy, to czy akceptujesz ciągłe dohamowywanie i przyspieszanie w jazdach poza miastem na acc.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Grz_Bo »

Rafiner pisze:Grzegorz przejedź się autem z tym tempomatem i sprawdź czy raz Ci pasuje i jest to must have, a dwa czy skorzystasz z asystenta w korku, bo jak masz tym na autostradzie jeździcie to aktywny wystarczy. A trzy, to czy akceptujesz ciągłe dohamowywanie i przyspieszanie w jazdach poza miastem na acc.
Zastanowię się.

A dziś nowa niespodzianka, Ateca ma uszkodzoną powłokę lakierniczą w 4rch miejscach na dachu w okolicach relingów. Wygląda to na problemy jakościowe przy produkcji.

Ciężko to dostrzec jak stoi się przy aucie, ja zauważyłem to dopiero, kładąc wosk na auto.


Coś pechowe to auto. Zastanawiam się, czy przez to korozja nie będzie się wydzierać pod lakier. I czy można to jakoś zabezpieczyć bez malowania dachu.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam,
Grzegorz


vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

Grz_Bo a ja mam pytanie... co jest w tym menu rozpoznawanie przyczepy... masz trailer assist?? masz hak wogole ??

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Grz_Bo »

vioox pisze:Grz_Bo a ja mam pytanie... co jest w tym menu rozpoznawanie przyczepy... masz trailer assist?? masz hak wogole ??
Mam menu ale haka nie mam - jeszcze, bo zamierzam zamontować, choć teraz w sumie nie wiem, czy to robić i co się będzie działo z moim autem.

Pozdrawiam,
Grzegorz


vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

Co do twojej histori z lakierem to trudno ze zdjec wyczytać co to i w jakich to miejscach moze zdjecie trochę bardziej z daleka by pomogło... często takie kwiatki widzialem u mnie w nowym oplu combo ale nigdy od strony zewnętrznej na lakierze przeważnie to sa np klapa od środka czy gdzieś w zakamarku drzwi ... o ile o tym samym mówimy... jak zwróciłem uwagę gościowi podczas odbierania auta to mi powiedział że taka jakosc opla... o nierównych szczelinach na masce nie wspomnę...
A właśnie jak ateca wypada na szczelinach elementów jest w miarę Oki?

Dzis dostalem info ze moja dotarła do Poznania i z tamtad maja czas 3 dni aby dowieść auto do salonu... potem szybka rejestracja i mam nadzieje ze w przyszłym tygodniu odbieram bede wyszukiwal defektów na dachu... ;/

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Bonifacy »

TomeL pisze:
11 gru 2020, 19:57
Kolego Bonifacy, a jak Twoje terminy? Masz jakieś nowe info od Mateusza?
Info nadeszło wczoraj. Ateca już przyjechała. Początkiem przyszłego tygodnia będę rejestrował i może we wtorek odbiorę.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Endrju »

No to czekamy już niecierpliwie z Tobą.🤗
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Rafiner »

Przyjemne chwile przed kolegą :-) ta magia kupna, konfiguracji, a potem odbiór i pierwsza jazda :-) to lepsze od Świąt Bożego Narodzenia :-)

U mnie kolejne za 10 lat :-( Zazdroszczę.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ