Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Grz_Bo
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Grz_Bo »

Endrju pisze:Nie był jeździłem 2.0 TSI przed liftem i po lifcie, ale bez przesady diesel klekocze głośniej. Jednak jest różnica między 1.4tsi a 1.5tsi - jest zdecydowanie głośniejszy.
Tak się zastanawiam, czy ten klekot nie jest spowodowany tym, że dsg wrzuca dość szybko wysokie biegi przy spokojnej jeździe i czasami wydaje mi się, że bieg jest za wysoki, w szczególności przy lekkim przyspieszaniu, kiedy to dsg nie zrzuci biegu na niższy a jest on za wysoki i silnik tak, jakby się dławił i wtedy to słychać.

Pozdrawiam,
Grzegorz

Sponsor

Sponsor

vioox
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: vioox »

Grz_Bo pisze:
06 sty 2021, 1:21
Endrju pisze:Nie był jeździłem 2.0 TSI przed liftem i po lifcie, ale bez przesady diesel klekocze głośniej. Jednak jest różnica między 1.4tsi a 1.5tsi - jest zdecydowanie głośniejszy.
Tak się zastanawiam, czy ten klekot nie jest spowodowany tym, że dsg wrzuca dość szybko wysokie biegi przy spokojnej jeździe i czasami wydaje mi się, że bieg jest za wysoki, w szczególności przy lekkim przyspieszaniu, kiedy to dsg nie zrzuci biegu na niższy a jest on za wysoki i silnik tak, jakby się dławił i wtedy to słychać.

Pozdrawiam,
Grzegorz

Dokladnie tak jak mówisz mi się wydaje nawet ze jak by dal bieg niżej to by mniej palił bo dziś taka sytuacja... jade na 7 biegu ok 1.5tys obrotów na tempomacie... pojawiła się lekka Górka patrze na spalanie grubo wzrosło na ok 12l chwilowe... no to cyk manetka w dół o jeden i bylo jiz 9.9 obroty kolo 2 tys... tak jak ktoś juz tu pisal powinien być tryb posredni miedzy D a S...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: Endrju »

No to byś musiał pojeździć 1.4tsi tam dopiero trzymał na wysokim biegu. W 1.5tsi zdecydowanie ciągnie wyżej na biegach 1 - 4 tak do ok. 2.5 - 3 tys. obrotów przed liftem DSG zmieniało biegi przed 2tys obrotów. Zobaczę jak będzie jak się silnik ułoży czy nie spadną obroty przy zmianie przełożeń.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.! -> Tig
Podziękował: 180 razy
Otrzymał podziękowań: 173 razy

Post autor: Frodo »

2.0 TSI 190 to wyjątkowy silnik (w porównaniu z 1.4, 1.8 i innymi 2.0 TSI; 1.5 TSI też jest wyjątkowy).
Tu jest trochę na ten temat (wcześniej cytowane): https://www.greencarcongress.com/2015/0 ... gen3b.html
Ma wyższy stopień sprężania (11.7) od pozostałych. Już na to zwracałem uwagę i Koledzy śmiali się, że robię z niego "półdiesla". Część czasu pracuje w cyklu Budaka.
Tak że nic dziwnego, że brzmi nieco inaczej, szczególnie na niskich obrotach.
Ateca 2.0 TSI FR red R.I.P.! :cry: -> Tig R 230 white; myślę o red Ateca? Cupra Ateca? Formentor? ;)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator

1.5 i 2.0 bardzo podobnie brzmią i nie jest to wada nawet mi się to podoba lekki pomruk.😁
Obrazek

vioox
Samochód: 308 SW --> ateca
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: vioox »

Frodo pisze:
06 sty 2021, 22:57
2.0 TSI 190 to wyjątkowy silnik (w porównaniu z 1.4, 1.8 i innymi 2.0 TSI; 1.5 TSI też jest wyjątkowy).
Tu jest trochę na ten temat (wcześniej cytowane): https://www.greencarcongress.com/2015/0 ... gen3b.html
Ma wyższy stopień sprężania (11.7) od pozostałych. Już na to zwracałem uwagę i Koledzy śmiali się, że robię z niego "półdiesla". Część czasu pracuje w cyklu Budaka.
Tak że nic dziwnego, że brzmi nieco inaczej, szczególnie na niskich obrotach.
No to chyba silnik bezynowy wolnossacy mazdy skyactiv x to juz jest pelny diesel bo ma sprężanie 16:1...

W tsi dzwiek bym raczej laczyl z zastosowanymi duperelami w układzie wydechowym...
Potem ludzie wrzucają filmy na fora ze im cos praca silnika nie pasuje i czy panewki są jeszcze czy może już ich niema ... :)

Teo
Samochód: 1.5 TSI Manual -> 2.0 TSI Xperience
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Teo »

A ja już wiem, czemu TSi 2.0 w nowych Atekach pracuje głośniej... Dziś w serwisie powiedziano mi, że tak będzie do 2.000 km, bo do tego czasu jest zwiększone ciśnienie oleju tłoczonego przez pompę :) Zobaczymy.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator

No to dziwne bo Ateca która jeździłem testowo miała ponad 2k przebiegu a też chodziła głośniej niż mój 1.4.
Obrazek

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.! -> Tig
Podziękował: 180 razy
Otrzymał podziękowań: 173 razy

Post autor: Frodo »

W silnikach spalinowych jest dość głośno (wybuchy!). Wyrosną mi 2 kaktusy jeśli słychać olej lub nie popsutą pompę.
Ateca 2.0 TSI FR red R.I.P.! :cry: -> Tig R 230 white; myślę o red Ateca? Cupra Ateca? Formentor? ;)

Rafiner
Samochód: Póki co Fabia 2
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: Rafiner »

Frodo, nie kuś losu. :twisted:
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Frodo (07 sty 2021, 18:51)
Ocena: 7.14%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ