Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: Kuchar »

Jeżeli chodzi o moje zdanie to generalnie lubię Fordy zwłaszcza za ich stosunek ceny do jakości, bo wychodzą generalnie dużo lepiej niż grupa VAG, ale po eksploatacji Mondeo MK5 wychodziło właśnie skąd cena taka konkurencyjna (skrzypiące plastiki, odchodzące listwy, skrzypiący fotel etc)



Sponsor

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Sponsor


Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 665
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: TomeL »

Tak przypadkiem ostatnio wszedłem do Forda zobaczyć nową Kuge (i też nową Rav4 w Toyce) i obu przypadkach jest spory postęp w stosunku do poprzednich wersji i oba mi się podobały. Kuga wielkościowo bardziej pasuje do Ateki i wydaje się warta rozważenia.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: Kuchar »

Akurat w moim przypadku były mocne rozważania między Ateca a RAV4, jednak nowy, "amerykański" RAV prowadzi się strasznie, napompowany do bólu choć gabarytowo większy od Seata. No i tutaj napęd hybrydowy mocno przekonuje i fakt faktem, że Toyota te układy ma już bardzo dobrze dopracowane, są bezproblemowe, jedyny problem to bezpłciowa skrzynia CVT, która z góry odrzuciła mój wybór na korzyść Ateki (ukochane DSG).
Jeszcze pozostaje jedno kryterium - cena, w przypadku Ateki auto mam praktycznie na fullu, Ravke w tych pieniądzach sporo uboższą..

lefi
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2019, 15:05
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.5TSI manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: lefi »

Karoq-a mieliśmy od ręki i w dobrej cenie 10 tyś taniej ale jednak ten przód i tylna kanapa z tym środkowym fotelem składanym mnie nie przekonała (zakochany w nartach). Więc konfigurowaliśmy i czekaliśmy 3,5 miesiąca. W grę wchodził też Qasqai i Kuga. Qashqai ładny ale coś mu brakowało ( żona uparta na elektrycznie otwierany bagażnik) ale teraz patrząc to dobrze, że go nie braliśmy- za dużo nich jeździ po polskich drogach:) Kuga fajny chyba dopracowany silnik ale coś z wyglądem nie tak. Teraz tylko trochę po głowie chodzi ten kangur w Atece. Mam 1.5 w manualu. Kupując teraz pewnie bym wziął ze skrzynia DSG. Po za "małymi" kłopotami z elektrycznym bagaznikiem jeździ się super :)

chemik22
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2019, 9:37
Samochód: brak
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: chemik22 »

lefi pisze:
18 lip 2019, 12:36
Kuga fajny chyba dopracowany silnik ale coś z wyglądem nie tak. Teraz tylko trochę po głowie chodzi ten kangur w Atece. Mam 1.5 w manualu. Kupując teraz pewnie bym wziął ze skrzynia DSG. Po za "małymi" kłopotami z elektrycznym bagaznikiem jeździ się super :)

No tak Kuga nie prezentuje się tak fajnie jak Ateca i nie ma full LED ale poza tym to na pewno przynajmniej tak dobrze wyposażony jak Ateka i porównywalnych pieniądzach, silnik też zapewne na plus, nie wiem tylko jak u nich generalnie z serwisem i ewentualnymi innymi problemami.. Na pewno Fordy nie mają tak dobrych reklam jak Volkswageny i też sprzedaż i cena przez to niższa...


Co do 1.5 TSI w manualu, to masz kangura ? Piszesz że teraz byś brał DSG.. ze względu na wygodę czy z manualną skrzynią coś nie tak ? Ja to uparłem się na manualną skrzynie i jakos nie chcę myslec o automacie, może powinienem.. hmm...

lefi
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2019, 15:05
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.5TSI manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: lefi »

chemik22 pisze:
18 lip 2019, 16:00
Co do 1.5 TSI w manualu, to masz kangura ? Piszesz że teraz byś brał DSG.. ze względu na wygodę czy z manualną skrzynią coś nie tak ? Ja to uparłem się na manualną skrzynie i jakos nie chcę myslec o automacie, może powinienem.. hmm...
Od początku byłem nastawiony na manualną skrzynie ale jechałem Karoqqiem w automacie i byłem pod mega pozytywnym wrażeniem. A co do kangura wyczuwam małe szarpania przy pierwszym ruszaniu... Teraz temperatury są dość wysokie więc zimą pewnie będzie gorzej. W automacie niby tego nie ma a te 7k przy 118 tyś. jakoś bym przeżył. Może jakbym nie wiedział o tym problemie to bym na to nie zwracał uwagi. Samochód mam od miesiąca. Na pewno nie miałem żadnych problemów z drugim biegiem (brak reakcji gaśnięcie silnika itp.). Ostatnio po dwóch tygodniach jazdy Atecą, wsiadłem zatankować Seat Leon II to powiem szczerze, że myślałem że zaraz odpadnie mi noga od tak "ciężko" chodzącego sprzęgła. Do dobrego człowiek szybko się przywyka

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: thecichy »

paprotek pisze:
17 lip 2019, 1:41
Oczywiście Ateca jest piękna! Ale..widziałeś Karoq w wersji Sportline? Widziałeś kubełki w środku?...
Pewnie, że widziałem, nawet jeszcze zanim dostępny był w Polsce (a już można było go obejrzeć w czeskim konfiguratorze), przemknęła mi o nim myśl ;) Jednak o ile stylistyka (i kolorystyka!) przodu mi się bardzo podoba, o tyle cała reszta niezbyt... Od zawsze w Karoqu niepodobały mi się tylne klosze (ten tył to w ogóle jakieś takie.. dupsko), srebrna listwa z atrapami końcówek wydechu to istny kicz a te kubełki troszkę takie "przerysowane" (jakby za bardzo "napakowane"), kubełki powinny wyglądać "lekko", "kościście", bardziej zgrabnie, sportowo... i jakoś tak jego sylwetka jest mniej zgrabna niż Ateki FR. Wiem, że buda bardzo zbliżona ale stylistyka detali jest jednak troszkę inna... zdecydowanie na korzyść Ateki :D

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: Pepeg »

Wg mnie Ateca stylistycznie dużo fajniejsza od Karoqa. Drapieżny przód z fajnymi swiatłami LED. Detale takie jak lusterka, ścięta tylna szybka i wykończenie tylnego zderzaka dopełniają całość. Tył Karoqa wyglada tak jak by projektant wyszedł na chwilę po kawę i zapomniał wrócić. W Seacie nie banalny kokpit i bardzo ładne zegary, w Skodzie jak to w każdej Skodzie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: thecichy »

chemik22 pisze:
17 lip 2019, 21:09
A co myślicie na temat Forda Kuga z silnikem 1.5 Ecobost 150KM ?

Wcześniej niezbyt go rozważałem bo ceny były za wysokie ale teraz są spore promocje bo za rok będzie nowa wersja i w zasadzie dobrze wyposażony jest w podobnej cenie do Ateca 1.5 TSI Style. Pewnie bym nawet nie myślał ale boje się iść w ciemno w ten silnik 1.5 TSI (inny nie wchodzi w rachubę jak dla mnie) a ten w Fordzie to już sprawdzona konstrukcja..
Znajomi kupili taki samochód i trohę się zawiedli bo ten silnik okazał się zdecydowanie za słaby do tego samochodu... poza tym bardzo fajny, praktyczny i rodzinny SUV (to opinia użytkowników). Ja osobiście przyglądałem się wersji ST-Line z 2.0 EcoBoost ale z podobnym wyposażeniem co Ateca był dużo droższy. Dziś Ford faktycznie obniżył ceny i gdybym miał teraz kupować samochód, wziałbym go pewnie bardziej pod uwagę (w moim przypadku są to zawsze porównawcze jazdy próbne) ale nie wiem czy: 1) Kuga miałaby tak dobre właściwości jezdne jak Ateca 2) dostałbym tak atrakcyjne finansowanie jak VW Bank (musałbym to dokładniej sprawdzić). Nie mniej jednak nawet mając świadomość powyższego, Ateca jest dla mnie na tyle satysfakcjonująca, że tak samo cieszę się z Jej wyboru :)

JAckson
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2019, 12:18
Samochód: Seat Ateca 2,0TSI
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca czy Karoq, wybór świadomy czy rzut monetą ?

Post autor: JAckson »

Ja także rozwazałem Atecę i Kuraka, ale wtedy jeszcze kurak nie miał silnika2,0TSI z napędem na 4 koła. Przy dołozeniu pięcioletniej gwarancji i jazdach próbnych ostatnecznie wygrał Seat. A przesiadałem się z Yeti. Nie miej jednak chętnie widziałbym te siedzenia z Kuraka u siebie.
Faktycznie tył seata wygląda trochę lepiej niż skody moim zdaniem. Oczywiście oba sa średnie.

ODPOWIEDZ