Ceny i wyposażenie

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1170 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Misiek »

vioox pisze:
29 lis 2020, 13:37
...
za to można było dopłacić ciut i wziasc system beats
...
Za tą samą cenę warto wybrać się do jakiegoś car-audio-service na wygłuszenie przynajmniej przodu oraz wymianę głośników - jak się dobrze poszuka, to cena będzie podobna, a niektórzy oceniają, że efekt może być nawet zbliżony i to bez wymiany wzmacniacza.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowania (w sumie 2):
thecichy (30 lis 2020, 7:56) • vioox (30 lis 2020, 16:46)
Ocena: 10.53%


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Ceny i wyposażenie

Sponsor


Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: thecichy »

Misiek pisze:
29 lis 2020, 21:37
vioox pisze:
29 lis 2020, 13:37
...
za to można było dopłacić ciut i wziasc system beats
...
Za tą samą cenę warto wybrać się do jakiegoś car-audio-service na wygłuszenie przynajmniej przodu oraz wymianę głośników - jak się dobrze poszuka, to cena będzie podobna, a niektórzy oceniają, że efekt może być nawet zbliżony i to bez wymiany wzmacniacza.
Potwierdzam, dzisiaj bym beats nie wybrał, wolałbym samemu zrobić :)

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: vioox »

No juz czytałem post o wyciszeniu drzwi... sprawa do zrobienia gdzies nawet mi się obilo o oczy ze w obu przypadkach sa te same glosniki... różnica wzmacniacz subwoofer i centralny glosnik ?

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1170 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
30 lis 2020, 17:22
Ja miałem Beats i też bym pewnie nie brał ponownie - częste problemy z basem, w zależności od źródła i humoru i ogólnie nic specjalnego. W Tigu mam Dynaudio - podobna dopłata, a zero problemów (np. z basem z radia) i dobry dźwięk, słucham z uśmiechem! Tak to powinno wyglądać! Poza tym jest DSP, którego brakowało w Beats przed FL (widać po braku sound focus w ustawieniach dźwięku) - to był skandal za tą cenę... Może po FL coś się poprawiło.
Wiesz, Dynaudio oraz Harman Kardon, JBL i jeszcze kilka innych obecnych w innych bardziej luksusowych samochodach są znane z audio od kilkudziesięciu lat co najmniej, więc nie powinien dziwić brak zastrzeżeń. Beats za to nie jest jakąś szczególnie szeroko znaną i szanowaną marką - ot, wydaje mi się, że miało być dostępne "lepsze" audio, więc prawdopodobnie wzięli co było tańsze pod ręką i wyszło jak wyszło.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Kuchar »

Faktycznie Beats nie jest rewelacyjny, ale też nie jest zły i generalnie jego jakość odsłuchu określiłbym jako po prostu dobra, z kolei zbudowanie dobrego audio według własnej myśli na pewno nie wyszło by taniej niż ten jeden haczyk więcej w konfiguratorze. :)

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Grzadq »

Beats to najlepszy system audio jaki do tej miałem, absolutnie nie narzekam :-) Czy może być lepszy w innych samochodach? Z pewnością, zwłaszcza że nie słyszałem audio - premium. Czy jest lepszy od "standardu" w innych markach? Zdecydowanie :-)
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1170 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
01 gru 2020, 21:35
Po pierwszych doświadczeniach polecam ogrzewaną kierownicę. Oczywiście zbędny, ale zdecydowanie fajny bajer jak ręce zimne!
Zdecydowanie potwierdzam - jak jeszcze zimy były zimami (kilkanaście do 20-kilu stopni mrozu), to trzymanie za wtedy jeszcze grubą kierownicę przez pierwsze kilometry było wielkim wyzwaniem (do rękawiczek jakoś nigdy nie mogłem się przyzwyczaić). Mimo, że na siarczyste mrozy nie za bardzo się zapowiada, to jednak jak już darmo dają w wersji Xperience ciepłą kierownicę, to już się cieszę, nawet jeśli miałoby to być tylko kilka stopni przez parę godzin stania (pół etatu) pod firmą. Mam tylko nadzieję, że to ogrzewanie będzie działało dość szybko - odpalenie silnika, minuta bez dotykania kierownicy i już ciepła.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1170 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Misiek »

Grzadq pisze:
01 gru 2020, 20:05
Beats to najlepszy system audio jaki do tej miałem, absolutnie nie narzekam :-) Czy może być lepszy w innych samochodach? Z pewnością, zwłaszcza że nie słyszałem audio - premium. Czy jest lepszy od "standardu" w innych markach? Zdecydowanie :-)
To dobrze, że chociaż jeden jest zadowolony :D
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Endrju »

Kiera nagrzewa się mniej więcej tak jak fotel, może ciut szybciej. No ale efekt jest super. Najważniejsze że grzeje cały wieniec a nie kawałki z prawej o lewej strony.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Misiek (02 gru 2020, 10:10)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: vioox »

Grzana kierownica moja ulubiona opcja w moim oplu combo... odpalasz samochod włączasz grzanie idziesz skrobać szyby niestety grzana szyba jest ale tylko pasek przy krawędzi... wracasz do auta i masz ciepła kiere... super sprawa... moim zdaniem wiecej frajdy niż grzane fotele...
Za ten post autor vioox otrzymał podziękowanie:
Misiek (02 gru 2020, 10:10)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ