Ceny i wyposażenie

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: piotrzet »

Opcję są dwie albo czekać na wyprodukowanie albo brać z placu tylko z rabatem. Skoro są opóźnienia w produkcji to ja np w takim przypadku dostałem dodatkowy rabat od Seata 1000 zł za to, że wziąłem auto z placu. Oprócz rabatu sprzedawcy oczywiście. Trzeba sprawdzić konkretnie co dany model ma i jaka jest cena katalogowa bez tego o rabat raczej nie wywalczysz, bo też nie wiadomo ile możesz dostać.



Sponsor

Re: Ceny i wyposażenie

Sponsor


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Bonifacy »

Pisali o tych opóźnieniach, ale akurat o Atece nie wspominali

https://businessinsider.com.pl/motoryza ... le/bd80vfw

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: piotrzet »

To, że nie wspominali to nie znaczy, że opóźnień może nie być.

Fredi88
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2021, 11:12
Samochód: Leon 5F ST FR
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Fredi88 »

1000zł przy takiej kwocie to nic... Przecież to nawet 1% nie jest. Teściom zależy na takim aucie jakie zamówili. Branie czegoś z placu nie wchodzi w grę. Nie dziwię im się. Sam jak zamawiałem leona to chciałem konkretne wyposażenie kolor felgi itp i inne auto mnie nie interesowało. To nie kupno auta używanego żebym musiał iść na jakieś kompromisy tylko dlatego, że sprzedawca jest niekompetentny. Jest na forum ktoś może kto zamawiał auto w styczniu? Macie podobne problemy. Dealer to Lellek z (chyba) Gliwic.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: piotrzet »

Ale ja nie napisałem, że to jest coś. Informuję cię, że taki rabat jest również możliwy. Oprócz rabatu sprzedawcy. Co do dealera to nie pierwszy raz słyszę żeby były z nim problemy. Do Katowic Pro-Moto polecam podjechać tam są dużo lepsi sprzedawcy i serwis. Może akurat będą mieli takie egzemplarz, który chciał teść.
Co do kompetencji sprzedawcy nie wypowiadam się na ten temat, bo nie wiem czy faktycznie nie zamówił czy faktycznie są jakieś opóźnienia. Sytuacja na rynku jest dość trudna przez dostawy między innymi mikroprocesorów. I mogą wynikać różne opóźnienia tym bardziej, że sprzedaż też jest spora.

hyziek
Posty: 17
Rejestracja: 11 gru 2020, 9:28
Samochód: Ateca FL 2.0 TSI FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: hyziek »

Hej, ja zamawiałem auto pod koniec grudnia - 2.0 TSI. Auto wyprodukował się na początku lutego ale okazało się, że ktoś zapomniał o kamerach 360... Kolejne auto zostało zamówione, miało się wyprodukować pod koniec marca ale oczywiście tak się nie stało a w międzyczasie wycofiali kolor Black Magic. Teraz już trzecie zamówienie i wg. dealera data produkcji to ostatni tydzień kwietnia ale zobaczymy jak będzie...
Za ten post autor hyziek otrzymał podziękowanie:
Fredi88 (13 kwie 2021, 14:04)
Ocena: 5.26%

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: piotrzet »

Jesteś pewny, że lakier black magic został wycofany? Widzę, że w aktualnym cenniku jest nadal.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Endrju »

Ja bym jeszcze podzwonił po innych salonach może oni mają coś na placu albo w produkcji takiego jak zamówiony i zrezygnował z tamtego.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

hyziek
Posty: 17
Rejestracja: 11 gru 2020, 9:28
Samochód: Ateca FL 2.0 TSI FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: hyziek »

@piotrZet - chodziło jednak o Crystal Black :D
@frodo - no może i jest ale wiadomo jak to montowane w ASO to różnie może być. Dealer nie proponował nic takiego, jedyna opcja to wzięcie tego co przyjechało albo zamówienie nowego

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Ceny i wyposażenie

Post autor: Eleonor »

hyziek pisze:
13 kwie 2021, 14:38
....chodziło jednak o Crystal Black ...
Co się tak podniecają niektórzy na ten kolor ... jest to zwykły dwuwarstwowy kolor z efektem perły i xirallic-u
W tym akurat kolorze na litr wchodzi od 20 do 100 gram tego ,,efektu ,, w zależności od systemu lakierniczego
Najładniejszy jest w słońcu jak jest świeżo polakierowany i nie dotknięty przez wiatr gdyż rysy są od razu widoczne :)

No i najlepsze że łoją za ten special kolor taką kasę że głowa boli....
Litr w dobrym systemie kosztuje ok 300 - 400 zł i ten litr starczyłby na całe auto , no może 1.3 l :)
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

ODPOWIEDZ