Ocena Dealera Seata

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: root »

Ludzie, pytanie jest konkretne. Teo wyraźnie dwa razy zasugerował, że nie chce pisać o powodach, może zbyt subtelnie?
Koniec czepiania się, wracamy do dealerów.



Sponsor

Re: Ocena Dealera Seata

Sponsor


xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: xoy »

Z tego co wiem, to w Częstochowie nie ma dealera Seata. Jest serwis przy dealerze VW Krotoski, ale może coś się ostatnio zmieniło i zaczął sprzedawać również Seata. ATK kupiłem w Promoto Katowice i polecam. Dali najlepszą cenę spośród salonów z Lubina, Wrocławia, Opola i Gliwic.

Motorpol Wrocław na Bielanach to w ogóle warto omijać szerokim łukiem, bo obsługa średnia i ceny straszne (za dorobienie elektrycznie zwalnianego haka chcieli ~6k, w Katowicach zrobili za połowę tej kwoty).

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: thecichy »

Cześć :)
Postanowiłem podzielić się oceną pracy Bednarka w Łodzi w dzisiejszych okolicznościach. Wizytę w serwisie planowałem wcześniej ale troszkę ją przesunąłem ze względu na okoliczności, obejmowała ona (drugą już) wymianę oleju z filtrami (oleju, powietrza i kabinowego), czyszczenie klimy i wymianę kół z zimowych na letnie, poprosiłem też o umycie kół zimowych przed spakowaniem. Z umówieniem nie było żadnego problemu, pomimo ograniczonego składu, dało się umówić na "za dwa dni" z zarezerwowaniem samochodu zastępczego (tu plus). Pracownicy w kontakcie na odległość, w maseczkach, płyn do dezynfekcji w salonie zapewniony (także tu też plus). Atecę zostawiłem o 9:00 rano i o 12:30 już było po robocie, sprawdziłem - pod maską w miarę czysta robota, koła zimowe umyte i spakowane, wszystko działa idealnie, oleju troszkę zostało i za całość zapłaciłem ok. 460 zł (olej i filtry miałem jak zawsze swoje), więc kolejny plus. I na koniec samochód zastępczy (po pierwsze czas oczekiwania, po drugie okoliczności) - mogłem sobie wybrać więc wybrałem Aronę, 1.0 TSI 95KM manual w Xcellence, na żywo bardzo ładnie się prezentująca w czerwonym metallicu ale przede wszystkim cyściuteńka, świeżo umyta i dokładnie wyczyszczona w środku (więc znowu plus) ale ta przyjemność niestety kosztuje 99zł (więc ten ostani plus się trochę zniwelował :(). Suma sumarum oceniam bardzo pozytywnie (tak 8/10), załączam pamiątkowe zdjęcie sympatycznego miejskiego samochodziku:

Obrazek

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Kuchar »

xoy pisze:
24 kwie 2020, 9:23
ATK kupiłem w Promoto Katowice i polecam. Dali najlepszą cenę spośród salonów z Lubina, Wrocławia, Opola i Gliwic.
A ja nie polecam, zwłaszcza podczas napraw szkód komunikacyjnych..
W przypadku zakupu to okej, kryterium ceny odgrywa z reguły największą rolę ;)
Za ten post autor Kuchar otrzymał podziękowanie:
sssebas78 (20 gru 2020, 12:44)
Ocena: 5.26%

chrapek
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2019, 20:27
Samochód: Ateca 2.0TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: chrapek »

Kuchar pisze:
24 kwie 2020, 12:14
A ja nie polecam, zwłaszcza podczas napraw szkód komunikacyjnych..
W przypadku zakupu to okej, kryterium ceny odgrywa z reguły największą rolę ;)
Dlaczego? Co się stało? Akurat mi któryś "somsiad" przywalił drzwiami w moje drzwi i mam samochód do zrobienia. Mialem plan jechać do nich.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2020, 13:37 przez chrapek, łącznie zmieniany 1 raz.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Teo »

Z gory przepraszam, za dosc enigmatyczne odpowiedzi, ale nie chce wskazywac z kim i jakie ustalenia mam, bo jak sluszenie zauwazyl @xoy w Czestochowie wszystko wskazuje ze... nie ma delaera Seata, a tam mnie skierowano (byc moze przypadek). Nie chce robic nikomu antyreklamy tym bardziej ze ludzie sa naprawde w porzadku :)

@Frodo - na Twoje pytania nie moge odpowiedziec. Na ten moment nie skantaktowalem sie jeszcze z zadnym dealerem, ktory ma poprowadzic moja sprawe. Ale tez mialem te watpliwosci, wiec specjalnie zadzwonilem na infolinie Seata i powiedzieli mi, ze produkcje sa juz odmrazane, natomiast nie sa w stanie powiedziec mi czy czas oczekiwania na dane auto to miesiac czy 5, bo to bedzie zalezalo od konkretnego modelu. Spytalem sie tez czy wiedza cos o lifcie Ateki, pan sprawdzil w swoich systemach i odpowiedzial, ze zadnych informacji nie ma. No ale to oficjalna infolinia, wiec jesliby oni cos mieli, to media juz by dawno podaly...

@xoy - wlasnie masz chyba racje z tą Częstochową, wczoraj to zauwazylem szukajac na google mapach opinii.... Probuje to wyjasnic. Chyba, ze jakis dealer VAG w tym miescie zajmuje sie takze przy okazji sprzedaza Seata.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2020, 13:31 przez Teo, łącznie zmieniany 1 raz.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Teo »

A czy moze ktos powiedziec cos dobrego lub zlego (ale lepiej dobrego ;) ) o warszawskich dealerach Seata... ?

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Kuchar »

chrapek pisze:
24 kwie 2020, 13:08
Kuchar pisze:
24 kwie 2020, 12:14
A ja nie polecam, zwłaszcza podczas napraw szkód komunikacyjnych..
W przypadku zakupu to okej, kryterium ceny odgrywa z reguły największą rolę ;)
Dlaczego? Co się stało? Akurat mi któryś "somsiad" przywalił drzwiami w moje drzwi i mam samochód do zrobienia. Mialem plan jechać do nich.
Nie chcę robić antyreklamy, ale naprawdę omijaj szerokim łukiem, wiele niedoróbek, cwaniactwa, które nie powinno mieć miejsca..
Teo pisze:
24 kwie 2020, 13:29
A czy moze ktos powiedziec cos dobrego lub zlego (ale lepiej dobrego ;) ) o warszawskich dealerach Seata... ?
To już nie Kalisz i Częstochowa? :lol: :lol:

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: dario37 »

thecichy pisze:
24 kwie 2020, 12:13
Cześć :)
Postanowiłem podzielić się oceną pracy Bednarka w Łodzi w dzisiejszych okolicznościach. Wizytę w serwisie planowałem wcześniej ale troszkę ją przesunąłem ze względu na okoliczności, obejmowała ona (drugą już) wymianę oleju z filtrami (oleju, powietrza i kabinowego), czyszczenie klimy i wymianę kół z zimowych na letnie, poprosiłem też o umycie kół zimowych przed spakowaniem. Z umówieniem nie było żadnego problemu, pomimo ograniczonego składu, dało się umówić na "za dwa dni" z zarezerwowaniem samochodu zastępczego (tu plus). Pracownicy w kontakcie na odległość, w maseczkach, płyn do dezynfekcji w salonie zapewniony (także tu też plus). Atecę zostawiłem o 9:00 rano i o 12:30 już było po robocie, sprawdziłem - pod maską w miarę czysta robota, koła zimowe umyte i spakowane, wszystko działa idealnie, oleju troszkę zostało i za całość zapłaciłem ok. 460 zł (olej i filtry miałem jak zawsze swoje), więc kolejny plus. I na koniec samochód zastępczy (po pierwsze czas oczekiwania, po drugie okoliczności) - mogłem sobie wybrać więc wybrałem Aronę, 1.0 TSI 95KM manual w Xcellence, na żywo bardzo ładnie się prezentująca w czerwonym metallicu ale przede wszystkim cyściuteńka, świeżo umyta i dokładnie wyczyszczona w środku (więc znowu plus) ale ta przyjemność niestety kosztuje 99zł (więc ten ostani plus się trochę zniwelował :(). Suma sumarum oceniam bardzo pozytywnie (tak 8/10), załączam pamiątkowe zdjęcie sympatycznego miejskiego samochodziku:

Obrazek
To wszystko co tak ładnie napisałeś w kilkunastu zdaniach,miałem u Lellka w Opolu,z tym że ja za Leona zastepczego zapłaciłem 39 pln.Zmieściłem się w 2 zdaniach? :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: thecichy »

dario37 pisze:
24 kwie 2020, 14:20
...
To wszystko co tak ładnie napisałeś w kilkunastu zdaniach,miałem u Lellka w Opolu,z tym że ja za Leona zastepczego zapłaciłem 39 pln.Zmieściłem się w 2 zdaniach? :D
Wow, jestem pod wrażeniem, gratuluję! ;)

ODPOWIEDZ