Ocena Dealera Seata

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: michal 76 »

pofsak pisze:
02 kwie 2020, 20:42
Dealer: Salon Samochodowy Świtoń-Paczkowski Zielona Góra
Ocena: Pozytywna
Czas oczekiwania: 2 miesiące
Model auta: Ateca 2.0 TSI

Po bardzo wielu negocjacjach i korespondencji chyba ze wszystkim salonami Seata w Polsce, zdecydowałem się na zamówienie auta w Świtoń-Paczkowski Zielona Góra. Dlaczego :?:

Od samego początku kontakt był niesamowicie uprzejmy oraz na profesjonalnym poziomie. O ile w wielu salonach wydaje mi się, że nawet nie spojarzono na moje zapytanie, bo zdarzało się że dostawałem w odpowiedzi jakąś gotową formułkę od razu z oferatami aut na wyprzedaży, o tyle u Dealera z Zielonej Góry od razu było widać, że podejście do tematu było poważne i zainteresowanie moim zapytaniem było faktyczne. Jako, że miałem już przygotowaną przez siebie całą specyfikację, to otrzymałem wycenę Dealera i mogliśmy przejść do negocjacji ceny.

W tym momencie muszę koniecznie wspomnieć o bardzo negatywnym i zarazem nagimnym podejściu wielu innych salonów, a mianowicie przesyłając im swoją specyfikację otrzymywałem odpowiedzi wraz z wyceną, które nie były zgodne z moją specyfikacją. Może bym nie wspominał o tym, jeśli takich sytuacji byłoby jedna lub dwie, ale myślę że spokojnie pracownicy z około 8 - 10 salonów nie przyłożyli się do analizy mojej specyfikacji i przesłali mi wyceny zgoła odmienne od tego, o co prosiłem. Więc tutaj ogromny plus dla Świtoń-Paczkowski Zielona Góra i wielki minus dla innych salonów.

:!: Negocjacje ceny, bo pewnie wielu z Was na to czeka :)

Powiem tyle, że udało mi się kupić auto za około 150 000 zł, wyposażenie dosyć bogate bo zdecydowałem się chyba jedynie nie brać kamery 360. Negocjacje nie były łatwe, ale jakkolwiek to zabrzmi dziwnie były bardzo merytotryczne. Ja miałem argumenty do zbijania ceny, a salon miał argumenty, aby tej ceny aż tak bardzo jak bym sobie tego życzył nie zbijać, więc drogą kompromisu stanęło na wspomnianych plus/minus 150 000 zł. Myślę, że każda ze stron wyszła z tego zadowolona.

Jak to się ma w kontekście innych salonów... ano tak, że bardzo wiele z nich oferowało ceny z kosmosu, nawet grubo powyżej 160 000 zł. Inne kończyły negocjacje na 155 000 zł, jeszcze inne oferowały kwoty na poziomie 145 000 zł, by później albo wcale nie odpowiadać na korespondencję albo tą cenę podwyższyć o kilka tysięcy powyżej 150 000 zł i każdy z nich miał mnóstwo argumentów o rentowności itp. itp. Wychodziło to bardzo nieprofesjonalnie.

Jak wspomniałem miałem oferty cenowe poniżej tego, za ile kupiłem swoje auto, ale kontakt z handlowcami tych salonów oraz ich delitaknie mówiąc nieuprzejme podejście sprawiło, że dokładając może parę groszy więcej ostatecznie zdecydowałem się na Świtoń-Paczkowski Zielona Góra.

I to chyba tyle, jeśli dotrwaliście do końca :)

Aha no i na koniec, bo może to ktoś z nich kiedyś przeczyta to chciałbym podziękować sprzedawcom z Świtoń-Paczkowski Zielona Góra za pomoc i przeprowadzenie przez cały proces sprzedaży :!:

Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to śmiało :)
Co do kamer 360 to jeszcze się zastanów - bo warto



Sponsor

Re: Ocena Dealera Seata

Sponsor


Awatar użytkownika
pofsak
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:02
Lokalizacja: Polska
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: pofsak »

Frodo pisze:
02 kwie 2020, 20:56
Teraz coś Ci się udało odebrać czy to stare dobre czasy?
Marzec br. ;)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Teo »

Z roznych przyczyn musze wybrac do ewentualnego kupna Ateki dealera albo z Kalisza albo z Czestochowy. Czy mozecie polecic ktoregos z nich ? A jesli tak, to dlaczego ?

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: dario37 »

Teo pisze:
22 kwie 2020, 12:42
Z roznych przyczyn musze wybrac do ewentualnego kupna Ateki dealera albo z Kalisza albo z Czestochowy. Czy mozecie polecic ktoregos z nich ? A jesli tak, to dlaczego ?
Jeśli bierzesz pod uwagę Częstochowę,to zrób jeszcze ok 90 km i udaj się do Lellek Opole.Polecam. :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Kuchar »

albo do Gliwic :)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Teo »

Kurcze, nie wiem jak to inaczej napisac: mam do wyboru te dwa: Kalisz lub Częstochowa. Nie inne. Proszę o rade/opinie na temat tych konkretnie dwoch dealerow.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Luk4as »

Teo pisz wprost ze tylko tam moga Ci dac specjalne warunki i musisz wybrac. Krecisz mieszasz zamiast napisac wprost...

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: szczekas »

Tylko tam jeszcze z nim wytrzymują ;)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Barton »

szczekas pisze:
23 kwie 2020, 14:02
Tylko tam jeszcze z nim wytrzymują ;)
Ciekawe czy wiedzą na co się piszą ;)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Teo »

Luk4as pisze:
23 kwie 2020, 13:49
Teo pisz wprost ze tylko tam moga Ci dac specjalne warunki i musisz wybrac. Krecisz mieszasz zamiast napisac wprost...
Co za bzdurny komentarz nie majacy nic wspolnego z tematem, w ktorym sie wypowiadasz. Naprawde MUSZE uzasadnic dlaczego pytam o konkretne miejsca, bo inaczej moje podanie nie bedzie rozpatrzone ??
Gdzie masz krecenie w "prosze o opinie o Czestochowie i Kaliszu?". Nie ma to jak wykreowac sobie powod przypieprzenia i sie przypieprzyc.

Nie wiem ile z moich ustalen jest publicznych, a ile nie, wiec pisze tak, a nie inaczej bo zobowiazuje mnie do tego zwykla kultura osobista.

ODPOWIEDZ