Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Forum ogłoszeń zakupu części i samochodów
Regulamin forum
Wyłączną odpowiedzialność za treść ogłoszeń ponoszą ich autorzy.
janusz&grażyna
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2019, 9:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Post autor: janusz&grażyna »

Whispbar w wersji RailBar to ciche i dobre chociaż dość drogie belki ale właśnie ze względu na konstrukcje łap i kształt dachu w Atece i Karoqu nie mają dopuszczenia do montażu. Mało boxów pasuje (pisałem o problemach z Interpakiem stella 480 https://www.karoq-klub.pl/forum/viewtop ... pbar#p6725)przymierzałem jeszcze później m.in. Bermude w Norauto ale też oparł się brzuchem o dach, dodatkowo jeszcze gdy boxy mocowane są szczękami mogą te szczęki nie mieścić się przy zapinaniu.
Ja w końcu kupiłem Kamei 330 ma niestety tylko jednostronne otwieranie ale jedno podcięcie pod belki(nie ma "brzucha" między belkami) takie rozwiązanie Kamei ma również w innych boxach.



Sponsor

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Sponsor


Piorek
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:46
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Post autor: Piorek »

Dzięki za pomoc przy wyborze belek. Wyglądają na samochodzie bardzo dobrze, potrzebowałem do bagażników rowerowych więc to ze są tak nisko to dla mnie ich zaleta. Niestety nie udało mi się dostać stacjonarnie Whispbar Rail S54WB dlatego kupiłem Yakima Rail Bar S54YB, były trochę droższe. Polecam i pozdrawiam. :D
Seat Ateca FR 1.4 Eco/Tsi 150KM DSG 7

mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Post autor: mike »

Czyli mam rozumieć, że jeśli posiadam Whispbar Rail to taki box z "brzuszkiem" w środku odpada?

Obrazek

janusz&grażyna
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2019, 9:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Post autor: janusz&grażyna »

Tak może być, podcięcia na belki mogą być większe lub mniejsze trzeba przymierzyć.
Box m.in. InterPack stella 480, Bermude wiem że nie pasują.

mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Post autor: mike »

Ostatecznie tak jak Ty zamówiłem KAMEI 330 z możliwością wymiany na 510 gdybym był za mały. Mam nadzieję, że będzie dobrze pasował i wielkościowe również będzie okay. Dam znać i wstawię zdjęcie jak to wygląda na aucie.

janusz&grażyna
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2019, 9:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Post autor: janusz&grażyna »

Mike, jest pewna niedogodność dotycząca boxów KAMEI 330 producent w instrukcji jako sposób mocowania wskazuje cybanty o szerokości do 83mm nasze belki mają 85mm! i ten kształt nie bardzo przystający do cybantów. W firmie w której kupowałem box zrobiono to w ten sposób że
wsówkę "T" włożono w przedni otwór a w tylni włożono i skręcono śrubą z łbem imbusowym kulistym chyba M8x35. Kamei 510 w instrukcji ma jako opcję wsówke "T", dopiero wyższe modele posiadają sprytniejsze rozwiązania mocowania w rowku belki. Powodzenia i czekam na na zdjęcia.

mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Post autor: mike »

„Fajnie” że dopiero teraz napisałeś o tych kombinacjach…Będę go musiał odsyłać w takim razie i brać model 510. Kompletnie się na tym nie znam a w mojej okolicy nie ma żadnej firmy sprzedającej boxy.
Czy to znaczy,że na nasze belki pasują boxy z mocowaniem „T” tylko trzeba zwracać uwagę,żeby miały płaskie dno?

janusz&grażyna
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2019, 9:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Post autor: janusz&grażyna »

Mike, nie było moim zamiarem wprowadzać kogokolwiek w błąd, oczywiście nie fajnie że przypomniałem sobie o tym jak zamocowany jest box dopiero teraz. Przejrzałem na stronie Kamei.de materiały dotyczące boxów i o ile w broszurze "330" jest tylko sposób mocowania na cybanty to w katalogu zbiorczym jako opcja dla dla wszystkich boxów "niższych" serii są uwzględnione wsówki "T"

janusz&grażyna
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2019, 9:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Post autor: janusz&grażyna »

Mike
Poniżej linki do broszur na stronie Kamei.de

https://www.kamei.de/fileadmin/download ... ressed.pdf
https://www.kamei.de/produkte/transport ... -zubehoer/

(u mnie przy montażu zastosowano śruby z łbem imbusowym kulistym chyba M8x35 a w zestawie adapterów są śruby zamkowe)

mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail

Post autor: mike »

Spoko i tak dziękuje za pomoc, jak ktoś jest zielony w temacie jak ja to później tak wychodzi. A nie wiesz jaką wsówkę T zastosowali u Ciebie na przedniej belce, bo te z KAMEI 0 52005 10 to praktycznie nie do kupienia - czy to można kupić jakieś uniwersalne i będą pasowały?
Zastanawiam się dlaczego u Ciebie na tylną belkę również nie dali wdówek T...
janusz&grażyna pisze:
01 cze 2021, 21:17
Mike, nie było moim zamiarem wprowadzać kogokolwiek w błąd, oczywiście nie fajnie że przypomniałem sobie o tym jak zamocowany jest box dopiero teraz. Przejrzałem na stronie Kamei.de materiały dotyczące boxów i o ile w broszurze "330" jest tylko sposób mocowania na cybanty to w katalogu zbiorczym jako opcja dla dla wszystkich boxów "niższych" serii są uwzględnione wsówki "T"

ODPOWIEDZ