Katalizator - czy kradną ?

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Katalizator - czy kradną ?

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
22 paź 2020, 23:51
Jezu, Sailor znów zabłysnął wiedzą na kolejny temat, toż to przecież istna kopalnia wiedzy - mało tego - cały Śląsk (plus Bełchatów) kopalń wiedzy ! ! ! Tylko podziwiać i zazdrościć.
Ty @Misiek nie narzekaj, bo moja "wiedza" ma dość okrojone grono odbiorców (no, może poza forum), wobec Twoich nieprzebranych zasobów "wiedzy śmiesznej". Na imprezie, czy w towarzystwie, brylowałbyś wśród słuchaczy (i słuchaczek oczywiście), a przy moim stoliku byłoby pusto, albo przynajmniej cicho ;) ...


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Katalizator - czy kradną ?

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Katalizator - czy kradną ?

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
23 paź 2020, 0:46
Misiek pisze:
22 paź 2020, 23:51
Jezu, Sailor znów zabłysnął wiedzą na kolejny temat, toż to przecież istna kopalnia wiedzy - mało tego - cały Śląsk (plus Bełchatów) kopalń wiedzy ! ! ! Tylko podziwiać i zazdrościć.
Ty @Misiek nie narzekaj, bo moja "wiedza" ma dość okrojone grono odbiorców (no, może poza forum), wobec Twoich nieprzebranych zasobów "wiedzy śmiesznej". Na imprezie, czy w towarzystwie, brylowałbyś wśród słuchaczy (i słuchaczek oczywiście), a przy moim stoliku byłoby pusto, albo przynajmniej cicho ;) ...
Ja na nic nie narzekam, ani teraz, ani wcześniej - bardzo mi jednak przykro to czytać, ponieważ kompletnie mnie nie rozumiesz, a w zasadzie nic tu nie ma do rozumienia - jak jeszcze raz na spokojnie przeczytasz moje wypowiedzi / komentarze do Twoich, to zobaczysz, że ZAWSZE Cię na poważnie, szczerze, bez jakichkolwiek podtekstów, nie w "" komplementowałem i podziwiałem wiedzę (także tą pozamotoryzacyjną), jej zasobność i szczegółowość i NIGDY nie było w nich nawet śladu żartu, nabijania się, a tym bardziej sarkazmu, czy naśmiewania się, bardzo doceniałem także Twój poświęcony czas, między innymi na znajdowanie stosownych do sytuacji obrazków. Jeżeli tak to odebrałeś, to bardzo mi z tego powodu przykro, ale zupełnie nie to było moim zamiarem. Jeżeli wcześniej na tym forum lub w Twoim środowisku tak jesteś odbierany przez innych, to tym bardzo mi z tego powodu przykro i rozumiem Twoje wyczulenie, a nawet przeczulenie, uprzedzenie i stosunek do takich wypowiedzi, ale nie dokładaj mnie proszę do innych / pozostałych - każdy człowiek jest inny i powinien być oceniany indywidualnie.

Uważam, że Twoja wypowiedź / komentarz do KOPIOWANYCH przez mnie z innego źródła, a nie pisanych i pamiętanych dowcipów była po prostu niezrozumiałym przeze mnie i uważam, że całkowicie niezasłużonym odwetem z Twojej strony za moje CAŁKOWICIE POWAŻNE I SZCZERE chwalenie Ciebie i Twojej wiedzy. Jeżeli nie lubisz się pośmiać lub poziom kopiowanych przeze mnie dowcipów nie odpowiada Ci, to wystarczy po prostu nie zaglądać do tego działu lub przewijać te wklejane przez mnie i po sprawie. Nie uważam także, że przy Twoim stoliku, jak to nazwałeś, byłoby pusto, bo jak wdać na forum Ty i Twoja wiedza są bardzo wysoko oceniane (patrz specjalny Twój wątek, czyli olejowy poradnik), co potwierdza ilość podziękowań i liczba komentarzy pod Twoimi faktycznie dość nielicznymi, ale za to bardzo merytorycznymi i popartymi głęboką wiedzą wypowiedziami. Więc miłośnicy motoryzacji lub innych wspólnych z Twoimi zainteresowaniami na pewno chętnie i licznie by przy nim zasiadali oraz słuchali z wielkim zainteresowaniem.

Jeżeli natomiast nie lubisz jakichkolwiek pochwał w ogóle, to obiecuję Ci, że nie będę Cię już denerwował i "prowokował" (według Ciebie) i powstrzymam się od nich w przyszłości i ograniczę się wyłącznie do ewentualnego komentowania (lub polemizowania, ponieważ nie jest powiedziane, że ze wszystkim będę się zgadzał) Twoich poglądów, a nie poziomu wiedzy.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Katalizator - czy kradną ?

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
23 paź 2020, 3:59
Ja na nic nie narzekam, ani teraz, ani wcześniej - bardzo mi jednak przykro to czytać, ponieważ kompletnie mnie nie rozumiesz...
No to się na wzajem nie zrozumieliśmy... Chciałem tylko podkreślić, że każdy ma jakiś swój zasób wiedzy, możliwości i chęci, takiej czy innej i każda jest dobra... Ja do swojej podchodzę z rezerwą, bo to tylko moje hobby. Nie jestem w żaden sposób związany zawodowo z motoryzacją, nie mam nawet wykształcenia technicznego, a do tego czym się zajmuję może raczej nie będę się przyznawał, bo pewnie większość przestałaby wierzyć w to, cokolwiek tu napisałem i być może jeszcze napiszę.
Musisz też wiedzieć, że każde odwiedziny forum zaczynam od "rubryki" HUMOR i wypatruję co dziś nowego zamieściłeś Ty, lub Frodo. I dzięki za to, bo jak widać nie każdemu się chce, a miło przeczytać coś śmiesznego (przynajmniej dla mnie) w tych mało, bądź co bądź, śmiesznych czasach.
Wszystko więc OK, a za docenianie mojego wkładu do forum dzięki, miło mi... :D
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowania (w sumie 2):
JACA (23 paź 2020, 10:50) • Frodo (23 paź 2020, 19:24)
Ocena: 10.53%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Katalizator - czy kradną ?

Post autor: JACA »

sailor 88 pisze:
23 paź 2020, 10:04
Chciałem tylko podkreślić, że każdy ma jakiś swój zasób wiedzy, możliwości i chęci, takiej czy innej i każda jest dobra... Ja do swojej podchodzę z rezerwą, bo to tylko moje hobby. Nie jestem w żaden sposób związany zawodowo z motoryzacją, nie mam nawet wykształcenia technicznego, a do tego czym się zajmuję może raczej nie będę się przyznawał, bo pewnie większość przestałaby wierzyć w to, cokolwiek tu napisałem i być może jeszcze napiszę.
Jesli mogę słówko trochę nie w temacie .... ;)

Wiedza to jedna rzecz - można ją mieć lub nie mieć, można się chcieć nią dzielić lub np. odpowiadać zdawkowo.
Ty nie dość, że masz wiedzę na temat, na który się wypowiadasz, to w dodatku robisz to bardzo merytorycznie i bardzo przejrzyście. Twoje posty są pisane składnie, zrozumiale, poprawną polszczyzną, z szacunkiem dla tego, kto je czyta. Rzadkość to w tej chwili na forach. Tym bardziej szacunek ode mnie za takie podejście dzielenia się wiedzą w Internecie.
Za ten post autor JACA otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (23 paź 2020, 11:45) • Masmix (04 lis 2020, 13:47)
Ocena: 10.53%
--
Jaca

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Katalizator - czy kradną ?

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
23 paź 2020, 10:04
Misiek pisze:
23 paź 2020, 3:59
Ja na nic nie narzekam, ani teraz, ani wcześniej - bardzo mi jednak przykro to czytać, ponieważ kompletnie mnie nie rozumiesz...
No to się na wzajem nie zrozumieliśmy... Chciałem tylko podkreślić, że każdy ma jakiś swój zasób wiedzy, możliwości i chęci, takiej czy innej i każda jest dobra... Ja do swojej podchodzę z rezerwą, bo to tylko moje hobby. Nie jestem w żaden sposób związany zawodowo z motoryzacją, nie mam nawet wykształcenia technicznego, a do tego czym się zajmuję może raczej nie będę się przyznawał, bo pewnie większość przestałaby wierzyć w to, cokolwiek tu napisałem i być może jeszcze napiszę.
Musisz też wiedzieć, że każde odwiedziny forum zaczynam od "rubryki" HUMOR i wypatruję co dziś nowego zamieściłeś Ty, lub Frodo. I dzięki za to, bo jak widać nie każdemu się chce, a miło przeczytać coś śmiesznego (przynajmniej dla mnie) w tych mało, bądź co bądź, śmiesznych czasach.
Wszystko więc OK, a za docenianie mojego wkładu do forum dzięki, miło mi... :D
Bardzo się cieszę, że wyjaśniliśmy sobie te sprawy do końca i nie mamy już żadnych wątpliwości i podejrzeń i złe intencje.

I jeszcze w ramach uzupełnienia / doprecyzowania - jeżeli te 88 jako część nicka dobrze rozumiem, to ja powinienem mieć tam 66 i w związku z tym już trochę inaczej oceniam i przede wszystkim DOCENIAM zasób wiedzy, zaangażowanie oraz chęci jej przekazania, poświęcenia czasu, kiedy w nawale spraw i obowiązków służbowych, domowych, czy rodzinnych można robić coś o wiele pożyteczniejszego, ważniejszego lub po prostu innego.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Katalizator - czy kradną ?

Post autor: Endrju »

To sprawa wyjaśniona. Wracamy do tematu.😁
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ