2.0 tsi wycofany z oferty?

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Post autor: Endrju »

Ciekawe dlaczego piszą tylko o plug-in, że niby zwykle są takie Eco. Jakoś nie do końca im wierzę.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Sponsor


Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Post autor: chris »

Przez to całe pseudo-ekologiczne lobby zmierza to wszystko do tego ,że pewnie za 10 lat pozostaną Nam do kupienia jako nowe
tylko auta elektryczne jako te właściwe i zero emisyjne bo cała reszta będzie beee :roll:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Post autor: Misiek »

chris pisze:
25 lis 2020, 9:25
Przez to całe pseudo-ekologiczne lobby zmierza to wszystko do tego ,że pewnie za 10 lat pozostaną Nam do kupienia jako nowe
tylko auta elektryczne jako te właściwe i zero emisyjne bo cała reszta będzie beee :roll:
Niestety aktualnie tak bardzo trujemy naszą Ziemię gdzie się da i jak się da, że nie jest to wykluczone, z tym, że raczej nie za 10 lat, tylko później. Jest tylko jeden warunek - pozyskiwanie energii elektrycznej WYŁĄCZNIE ze źródeł naturalnych, odnawialnych (słońce, wiatr, ruch fal morskich) i produkcja akumulatorów będzie mniej truć niż węgiel, z którego głównie produkujemy energię elektryczną.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Post autor: Teo »

Ja tam nie widze problemu z autami elektrycznymi, tyle ze... ich wprowadzenie w Polsce jest niewykonalne. Nie kazdy Polak ma domek z garazem. A budowa infrastruktury do ładowania aut ludzi mieszkajacych w duzych miastach w "nocleglowniach", tj. ogromnych osiedlach blokow, jest niewykonalna w dajacej sie dostrzec przyszlosci.
A tak w ogole, to jak juz te 90% aut bedzie elektrycznych, to glowe daje ze bedzie kontrrewolucja, tj. jakies "obostrzenie" ze ze wzgledow bezpieczenstwa kazde nowe auto musi miec mini-silnik spalinowy na wypadek roznych problemow. Wystarczy ze ktos zamarznie w aucie elektrycznym, ktore nie mialo pradu, czy coś tego typu i bedzie zwrot tego typu.

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Post autor: Grz_Bo »

Frodo pisze:
Endrju pisze:
23 lis 2020, 22:33
Oglądałem wczoraj test Cypru Leona hybrid i koles mówił że przy temperaturze zewnętrznej ok. 0 stopni zasięg spadł mi prawie o połowę, a instrukcja mówi że przy temperaturze powyżej -10 możliwe jest że auto może się nie uruchomić.
Rozumiem, że może zmniejszyć się zasięg na energii elektrycznej, ale nie uruchomić??? :shock:
Na marginesie: mam doświadczenie z odpalaniem aut w temperaturach około -40 C i to ze zwykłym mineralnym olejem 5w30! Wystarczał dobry (normalny!) akumulator... :D
-40stC, na granicy Europy przez noc nie wyłączają auta.

Pozdrawiam,
Grzegorz


Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Post autor: chris »

Frodo pisze:
24 lis 2020, 19:44
VVojteck pisze:
24 lis 2020, 18:38
Frodo pisze: Może po prostu coś z placu?
Chciałem poczekać do wiosny :(
To już niestety wróżenie z fusów! Mam doświadczenie, że dealerzy VAG podają błędne informacje co będzie nawet w znacznie krótszych horyzontach czasowych i to szczególnie jeśli chodzi o 2.0 TSI... :?
Dealerzy VAG celowo podają błędne informacje o wycofaniu tego silnika ,żeby wyprzedać szybko to co jeszcze zostało im na placach.
Trzeba po prostu chwilę odczekać :?
Dostosują powoli te 2.0 TSI do nowej normy Euro 6d-ISC-FCM.
Szkoda tylko ,że robią to znowu na ostatnią minutę.
Do Superba właśnie wskoczył jej mocniejszy wariant ;)

Obrazek

Tymczasem jak by ktoś nie chciał dłużej czekać i chce być koniecznie "Eco"... ;)
...to może sobie zamówić w pełni elektryczną Skodę Enyaq :D



Zasięg w teorii najmocniejszej wersji 80 to aż 510km
a jej przyśpieszenie 0-100km/h to tylko 8,7s :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kawał auta i to wszystko tylko na prąd :roll:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 lis 2020, 10:58 przez chris, łącznie zmieniany 2 razy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Post autor: Misiek »

A zwrócił ktoś uwagę na ładowanie ? 50 - 125 kW ! Nie wiem jaka jest moc "miejskich" stacji ładujących, ale w domu zdecydowanie tego się nie naładuje. Najbardziej energożerne urządzenia domowe mają moc 2 - 4 kW (czajnik, kuchenka elektryczna), a tutaj w słabszej wersji 12 razy więcej - żadna instalacja (i chyba licznik) tego nie wytrzyma ! Także pozostaje albo stacja ładująca, albo dom jednorodzinny + specjalnie zmodyfikowana instalacja elektryczna. Cóż - coś kosztem czegoś.

A stacje ładowania autobusów całkowicie elektrycznych montowane na "pętlach" mają moc nawet 150 kW ...

A swoją drogą dopiero teraz zauważyłem na grafice z wymiarami, że ta Skoda jest zbliżona do naszych (jeszcze Waszych :D ) Atek, czego zupełnie nie widać po proporcjach wysokości samochodu do prezentujących.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2020, 11:07 przez Misiek, łącznie zmieniany 2 razy.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Post autor: Walt »

Pewnie słabszym prądem też da się naładować, ale to pooooootrwa :D
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Post autor: Misiek »

Walt pisze:
26 lis 2020, 10:43
Pewnie słabszym prądem też da się naładować, ale to pooooootrwa :D
Ta puszka, którą przez chwilę widać na prezentacji na ścianie w garażu, to pewnie właśnie "domowa" ładowarka, ale taką to można sobie tylko podładować, a nie w pełni, chyba że przez cały weekend od "po pracy" w piątek do rana w poniedziałek. Jednak gdzieś czytałem, że za niski niż przewidział nominalnie producent prąd ładowania akumulatorów litowych podobno bardzo niekorzystnie wpływa na ich trwałość i pojemność.

Tak samo jak na przykład w telefonach - niby z komputera, czy w samochodzie ze standardowego złącza USB (500 mA, zamiast na przykład 2 A z fabrycznej ładowarki) też da się naładować, tyle że o wiele dłużej. Jednak częste ładowanie za małym prądem może nas niebawem kosztować wymianę akumulatora, jeżeli oczywiście w posiadanym modelu jest wymienny. Także trzeba uważać - niby nowoczesność i wygoda, ale jednak pewne ograniczenia z innej strony.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: 2.0 tsi wycofany z oferty?

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
26 lis 2020, 11:25
Misiek pisze:
26 lis 2020, 10:24
Najbardziej energożerne urządzenia domowe mają moc 2 - 4 kW (czajnik, kuchenka elektryczna), a tutaj w słabszej wersji 12 razy więcej - żadna instalacja (i chyba licznik) tego nie wytrzyma !
Domowe płyty ceramiczne miewają moc przyłączeniową np. 9 kW i to bez piekarnika, czyli może był łącznie nawet 12 kW... W wielu nowszych mieszkaniach nie ma gazu, więc tylko tak. (Jak masz wannę, to polecany jest przepływowy ogrzewacz wody o mocy co najmniej 18 kW, ale może być np. 27 kW, ale to już oczywiście w domku i lepiej gazowy...) Ale problem oczywiście jest!
Poza tym jak byśmy chcieli na raz w Polsce ładować np. 100 000 aut z mocą 100 kW, to mamy już 10 GW, czyli np. 10 reaktorów jądorowych (!) Oczywiście buduje się więcej bo musi być rezerwa... Do tego dochodzi przesyłanie i na końcu dystrybucja tej energii.
No to trochę jestem do tyłu, opóźniony z mocami najbardziej prądożernych najnowszych urządzeń domowych ... dobrze wiedzieć, że aż tak się zwiększyło. Dzięki.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ