Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Post autor: PiotrekDriver »

Cześć,

Panowie, zbliża mi się przebieg 60.000km oraz 3 lata użytkowania. W związku z tym chciałbym zrobić duży serwis auta.
Auto: Seat Ateca 1.4 TSI 4Drive DSG 2017r.
Mam tutaj kilka pytań o pewne elementy. Serwis robię w ASO :), gdyż autko jest jeszcze na gwarancji.
Na pewno robię:
- olej + filtr powietrza i kabinowy (od samego początku wlewam polecony przez Was Ravenol VSW 0W-30)
Dodatkowo (i tutaj moje pytanka)
- serwis DSG, olej. Czy wiecie czy w serwisie wymieniają go dynamicznie czy standardowo? Oraz czy warto zaufać olejowi ASO czy brać swój (Ravenol ATF DCT/DSG) ?
- serwis Haldex - To samo, brać swój olej ? (Ravenol AWD-H)? Czy coś jeszcze może warto wiedzieć o takim serwisie?
- Mechanizm różnicowy tył - wymieniać tam olej czy nie potrzeba ? (Ravenol VSG SAE 75W-90)
- Przekładka kątowa/skrzynka rozdzielcza biegów - To samo, wymieniać olej ? (Ravenol VSG SAE 75W-90)
- płyn hamulcowy - zmieniać na nowy ? (też kupiłbym od ravenola)

Jeżeli ktoś odpowie to będę wdzięczny.
Pozdrawiam,
Piotr



Sponsor

Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Post autor: tomal218 »

PiotrekDriver pisze:
26 paź 2021, 11:26
Cześć,

Panowie, zbliża mi się przebieg 60.000km oraz 3 lata użytkowania. W związku z tym chciałbym zrobić duży serwis auta.
Auto: Seat Ateca 1.4 TSI 4Drive DSG 2017r.
Mam tutaj kilka pytań o pewne elementy. Serwis robię w ASO :), gdyż autko jest jeszcze na gwarancji.
Na pewno robię:
- olej + filtr powietrza i kabinowy (od samego początku wlewam polecony przez Was Ravenol VSW 0W-30)
Dodatkowo (i tutaj moje pytanka)
- serwis DSG, olej. Czy wiecie czy w serwisie wymieniają go dynamicznie czy standardowo? Oraz czy warto zaufać olejowi ASO czy brać swój (Ravenol ATF DCT/DSG) ?
- serwis Haldex - To samo, brać swój olej ? (Ravenol AWD-H)? Czy coś jeszcze może warto wiedzieć o takim serwisie?
- Mechanizm różnicowy tył - wymieniać tam olej czy nie potrzeba ? (Ravenol VSG SAE 75W-90)
- Przekładka kątowa/skrzynka rozdzielcza biegów - To samo, wymieniać olej ? (Ravenol VSG SAE 75W-90)
- płyn hamulcowy - zmieniać na nowy ? (też kupiłbym od ravenola)

Jeżeli ktoś odpowie to będę wdzięczny.
Pozdrawiam,
Piotr
Tu jest chyba wszystko #https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 6&start=40
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Post autor: sailor 88 »

Oprócz oleju silnikowego i filtrów, polecałbym wymienić tylko w DSG i Haldex'ie, pozostałe oleje możesz odpuścić na razie i wymienić dopiero przy 120 tyś. Wymiana płynu hamulcowego jest wpisana w przegląd po trzech latach, więc zrobią na pewno z urzędu. Co do olejów serwisowych, to są OK, zarówno do DSG jak i do Haldex'a, pomijając cenę jaką liczy sobie za nie serwis, rozważ więc własne materiały.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Post autor: Jaskokrakow »

wykonałem teraz przeglad po 58 tys km- miałem pakiet wiec nie kosztowało mnie to oprócz wymiany filtra powietrza i pyłkowego . Seat oferuje to bezpłatnie dopiero przy 90000 km . troche inne odczucia po wymianie olejów .

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Post autor: Rafiner »

Jaskokrakow pisze:
30 paź 2021, 14:32
wykonałem teraz przeglad po 58 tys km- miałem pakiet wiec nie kosztowało mnie to oprócz wymiany filtra powietrza i pyłkowego . Seat oferuje to bezpłatnie dopiero przy 90000 km . troche inne odczucia po wymianie olejów .
Napisz gdzie, co Ci robili. Masz może wykaz czynności serwisowych ?
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Post autor: PiotrekDriver »

sailor 88 pisze:
26 paź 2021, 21:15
Oprócz oleju silnikowego i filtrów, polecałbym wymienić tylko w DSG i Haldex'ie, pozostałe oleje możesz odpuścić na razie i wymienić dopiero przy 120 tyś. Wymiana płynu hamulcowego jest wpisana w przegląd po trzech latach, więc zrobią na pewno z urzędu. Co do olejów serwisowych, to są OK, zarówno do DSG jak i do Haldex'a, pomijając cenę jaką liczy sobie za nie serwis, rozważ więc własne materiały.

Dziękuję Sailor.
W takim razie DSG i Haldex kupię od Ravenola (na pewno są tańsze niż ASO :D). Pozostałe pozycje odpuszczam.
Podsumowując: olej w silniku, filtry, Dsg, Haldex, płyn hamulcowy.

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Post autor: PiotrekDriver »

PiotrekDriver pisze:
02 lis 2021, 13:00
sailor 88 pisze:
26 paź 2021, 21:15
Oprócz oleju silnikowego i filtrów, polecałbym wymienić tylko w DSG i Haldex'ie, pozostałe oleje możesz odpuścić na razie i wymienić dopiero przy 120 tyś. Wymiana płynu hamulcowego jest wpisana w przegląd po trzech latach, więc zrobią na pewno z urzędu. Co do olejów serwisowych, to są OK, zarówno do DSG jak i do Haldex'a, pomijając cenę jaką liczy sobie za nie serwis, rozważ więc własne materiały.

Dziękuję Sailor.
W takim razie DSG i Haldex kupię od Ravenola (na pewno są tańsze niż ASO :D). Pozostałe pozycje odpuszczam.
Podsumowując: olej w silniku, filtry, Dsg, Haldex, płyn hamulcowy.
Jednak myślę czy dodatkowo im jednak nie zlecić tego:
- Mechanizm różnicowy tył - wymieniać tam olej czy nie potrzeba ? (Ravenol VSG SAE 75W-90)
- Przekładka kątowa/skrzynka rozdzielcza biegów - To samo, wymieniać olej ? (Ravenol VSG SAE 75W-90)

Chyba te dwie pozycję zaliczają się do Haldexa/napędu.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Post autor: sailor 88 »

PiotrekDriver pisze:
02 lis 2021, 13:03
Jednak myślę czy dodatkowo im jednak nie zlecić tego:
- Mechanizm różnicowy tył - wymieniać tam olej czy nie potrzeba ? (Ravenol VSG SAE 75W-90)
- Przekładka kątowa/skrzynka rozdzielcza biegów - To samo, wymieniać olej ? (Ravenol VSG SAE 75W-90)

Chyba te dwie pozycję zaliczają się do Haldexa/napędu.
Wymienić oczywiście możesz, na pewno nie zaszkodzi...ale niewiele uzyskasz, bo olej w mechanizmie różnicowym jak i w skrzynce rozdzielczej degraduje się bardzo wolno, dlatego ja wymieniałbym nie wcześniej jak przy 120tyś.km. Co innego DSG i Haldex, tutaj masz elementy cierne pracujące w kąpieli olejowej, na dodatek bez wymiennego filtra w Haldexie, więc bezwzględnie warto.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Post autor: PiotrekDriver »

Jasne, dziękuję w takim razie na razie odpuszczam. Prócz podstawy wymienię olej w haldexie i dsg :)

norbee
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2020, 10:56
Samochód: Seat Ateca 2.0 XC TSI 4x4 190km
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Serwis przy 60.000 km / 3 lata

Post autor: norbee »

Witam

Czy ktoś kojarzy jaki filtr wchodzi do skrzyni DSG biegów montowanej w 2.0 TSI , 4x4, r. 2019?

ODPOWIEDZ