Czynnik klimatyzacji i olej sprezarki

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
elni
Posty: 11
Rejestracja: 24 lis 2021, 9:15
Samochód: Ateca ecomotive
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Czynnik klimatyzacji i olej sprezarki

Post autor: elni »

Witam. Czy ktoś z forum wie ile może być czynnika klimatyzacji i oleju do smarowania sprężarki , albo czy jest jakaś tabelka co do roczników do naszych Atec?
Spoko byłoby wiedzieć przed serwisem klimatyzacji, bo zbliża się wiosna :)



Sponsor

Czynnik klimatyzacji i olej sprezarki

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Czynnik klimatyzacji i olej sprezarki

Post autor: sailor 88 »

elni pisze:
09 mar 2022, 13:24
Witam. Czy ktoś z forum wie ile może być czynnika klimatyzacji i oleju do smarowania sprężarki , albo czy jest jakaś tabelka co do roczników do naszych Atec?
Spoko byłoby wiedzieć przed serwisem klimatyzacji, bo zbliża się wiosna :)
Pod maską masz wklejkę z rodzajem czynnika i jego ilością w gramach, a oleju dodaje się w stosownej proporcji...
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
elni (10 mar 2022, 17:00)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Czynnik klimatyzacji i olej sprezarki

Post autor: Rafiner »

elni pisze:
09 mar 2022, 13:24
Witam. Czy ktoś z forum wie ile może być czynnika klimatyzacji i oleju do smarowania sprężarki , albo czy jest jakaś tabelka co do roczników do naszych Atec?
Spoko byłoby wiedzieć przed serwisem klimatyzacji, bo zbliża się wiosna :)
Jak nie musisz, to nie rób. Fabryka zawsze chodzi najlepiej. Ja w Fabii zrobiłem serwis klimy po 5 latach i brak czynnika był minimalny. Po kolejnych 3 latach (w 8 roku) znowu zrobiłem no bo wakacje, gorąco itp. i znowu ok. Jak nie masz objawów to nie ruszaj. Ja zamierzam robić serwis w Ayece w prawie 5 roku tuż przed końcem gwarancji jak nic się nie będzie działo wcześniej. Tak to nie ruszam. Robie tylko odrzybianie układu wentylacji co 2 lata.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
elni (10 mar 2022, 17:00)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

elni
Posty: 11
Rejestracja: 24 lis 2021, 9:15
Samochód: Ateca ecomotive
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czynnik klimatyzacji i olej sprezarki

Post autor: elni »

Moje auto jest z 2016 , kupione w listopadzie zeszłego roku i jeszcze mało co było sprawdzane na klimie , jedynie włączałem na kilka minut żeby zobaczyć czy wieje chłodem i czy ogrzewa, no i wszystko wydaje się ok. Zobaczę jak będzie w lecie . Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Czynnik klimatyzacji i olej sprezarki

Post autor: Rafiner »

elni pisze:
10 mar 2022, 17:02
Moje auto jest z 2016 , kupione w listopadzie zeszłego roku i jeszcze mało co było sprawdzane na klimie , jedynie włączałem na kilka minut żeby zobaczyć czy wieje chłodem i czy ogrzewa, no i wszystko wydaje się ok. Zobaczę jak będzie w lecie . Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
Nie wspominałeś, że używka. Myślałem, że masz od nowości. W takim razie inne podejście.
Po pierwsze wymień filtr kabinowy. Sam kup i wymień, prościzna.
Jak auto ma 6 rok, to faktycznie możesz zrobic serwis, bo nie znasz przeszłości, jak często była włączana klima, w jakich warunkach użytkowana, czy coś było robione, jakaś nieszczelość itp.

Auto używane, to zawsze auto niepewne, stąd działamy prewencyjnie, olej, filtry, płyn hamulcowy, serwis klimy. Chyba, że masz pewne auto z książką i wiesz co było robione.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ