Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Lord M
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Lord M »

Misiek pisze:
19 lut 2024, 11:54
Madhad pisze:
19 lut 2024, 10:38
...
Przykro mi, ze wsadziłam kij w mrowisko zadając, teraz już wiem, pytanie, na które powinnam znać odpowiedź gdybym dokładniej przestudiowała chociażby instrukcję obsługi ;) Tak to filtr i już jest ok, wszystko wróciło do stanu poprzedniego. Widocznie zdecydowanie za mało odwiedzam syna w okresie jesienno-zimowym. Nie wiem, czy on z tego powodu cierpi, ale mój samochód na pewno. Co do samej procedury wypalania tego filtra, to jest to dość dobrze opisane. Nie zapaliła mi się kontrolka, a jest i można ją zignorować tylko trzy razy. W skrócie: rozgrzać, rozpędzić i żeglować. Szybko poszło, a oznaką, że jest ok, jest chociażby powrót start/stop, którego nie używam, od razu wyłączam, ale zaobserwowałam jego brak. Dodatkowo chodzi płynniej i oczywiście mniej spala. Fajnie, że jesteście i naprowadziliście mnie praktycznie od razu. Szkoda tylko, że ten baran z serwisu nic w tej materii nie powiedział i generalnie podważył wszystko co mówiłam. Na trasie w sumie spalił mi około 9 litrów, ale było też trochę miasta, duży wiatr, deszcz i 4 osoby w środku, więc myślę, że jest ok. Wycieczka do Torunia się udała :) Dzięki!
No to bardzo się cieszę, chyba wszyscy się cieszymy, że problem się wyjaśnił i spalanie wróciło do normy.

A odnośnie serwisu, to niby autoryzowany, szkolony i powinien być w ogóle och, ach i naj, ale jak widać i poziom / wiedza techniczna i poziom obsługi klienta jest jaki jest chyba wszędzie. Ogólnie tak jest, że jak trzeba zrobić płatny przegląd żeby przedłużyć / utrzymać gwarancję, to oni bardzo chętnie za dowolnie wysoki pieniądze, ale jak coś trzeba zrobić, rozwiązać problem, czy nie daj Boże skorzystać z gwarancji, to już zaczynają się schody i wydziwianie, wyszukiwanie pretekstów, żeby tylko nic nie zrobić. Nie wiem czy zwróciłaś uwagę, ale w podobnych problemach najczęściej spotykaną odpowiedzią jest : "Jeździć dalej i obserwować, jak się nie zmieni, to wrócić" - w domyśle "oby nie". Miłej i bezawaryjnej jazdy życzę.
Kwintesencja tzw. gwarancji. Ja mam w tą środę wymienić olej - tzw. przegląd olejowy kosztował mnie w zeszłym roku ok. 340 zł w tym roku 530 zł. Moje materiały. To jest absurd. Jak dwa razy zgłosiłem, że coś jest nie tak to była masakra. Gwarancja to taki wabik aby jeździć do nich i robić te ich idiotyczne wymiany. Mi kazali wymienić świece po 4 latach (przebieg miałem około 40 tys km), co jest absurdem. Jak zobaczyłem świece które sobie zażyczyłem to wyglądały niemal jak nowe. Tak nas golą.



Sponsor

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Sponsor


Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Kubawojcik »

Akurat swiece przy 40tys to nie taki zly pomysl.
Ja na moje aso nie moge narzekac. Co zglosze to staraja sie zrobic i czesto ida mi na reke

Lord M
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Lord M »

Wiesz ja świece zmieniałem przy 60 tysiącach ale tu nie chodzi o przebieg tylko o czas. Mi powiedzieli że nawet jakbym zrobił 15 tys w 4 lata to mam wymienić świece :D

Online
Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Misiek »

Lord M pisze:
19 lut 2024, 16:03
Wiesz ja świece zmieniałem przy 60 tysiącach ale tu nie chodzi o przebieg tylko o czas. Mi powiedzieli że nawet jakbym zrobił 15 tys w 4 lata to mam wymienić świece :D
Toż to kolejny absurd i wymysł ASO tylko żeby wyciągnąć kolejne, niemałe, pieniądze ! Przecież świece, to jest typowa mechanika i czas nie ma wpływu na ich stan, zużycie, więc powinny być wymieniane wyłącznie na przebieg, a nie na czas. I jeszcze może koniecznie kup u nich, bo inne będą na pewno złe ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Lord M
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Lord M »

No dokładnie. Tylko ich. Znam oznaczenia świec w NGK (bo od nich bierze VAG) ale zabrakło mi czasu aby kupić w sklepie do którego mam zaufanie. Przepłaciłem i to sporo. Tak się właśnie goli ludzi. Mogę jeszcze się jakoś zgodzić że świeca od NGK (pewnie z identycznej linii produkcyjne) czymś się tam różni ale jak słyszałem że filtr oleju jest lepszy w ASO niż od Mann'a (pomimo że na filtrze z ASO stoi że Mann je produkuj) to wymiękłem.

Jak nie zastosujesz filtra z ASO (absolutnie niczym się nie różnią, poza ceną) to auto pochłonie płomień piekielny.
Za ten post autor Lord M otrzymał podziękowanie:
Misiek (20 lut 2024, 9:12)
Ocena: 5.26%

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Kubawojcik »

Ja proponuje Ci zmienić ASO

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: mczelny2401 »

Kubawojcik pisze:
20 lut 2024, 8:34
Ja proponuje Ci zmienić ASO
Akurat w tym przypadku kolega Lord M ma bardzo dobre doświadczenie ;) :D

Lord M
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Lord M »

Hehehe. Mieszkam w Krakowie a serwisuje auto w Bielsku. To chyba już o czymś świadczy :P

TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: TOMEK111 »

Dla niedowiarków 😁
Obrazek
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 351
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: rybsko »

TOMEK111 pisze:
26 lut 2024, 17:43
Dla niedowiarków 😁
Zboczeniec! :lol: :D ;)
Nie, no gratulacje. Z moją nogą nie do pomyślenia. Ale na pewno spróbuję któregoś razu, skoro mówisz, że "E" nie psuje samochodu :lol:

ODPOWIEDZ