Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Endrju »

To asystent zjazdu jest w instrukcji co i jak. Załącza się chyba automatycznie jak wykryje pochylosc.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Sponsor


jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: jarek.k »

HDC - asystent zjazdu jest tylko w wersji 4drive. Działa automatycznie po przełaczeniu w tryb Off road.

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: reality »

Dzieki Panowie... Jakos z ta instrukcja jestem na bakier - najpierw jej nie mialem wcale, a gdy teraz juz mam, to sie nie moge zebrac do jej przeczytania i tak co gdzie wyhacze to pytam... :-) Sorry za te pytania i dzieki za cierpliwe odpowiadanie na nie... ;-) Pozdrawiam.

markusj
Posty: 6
Rejestracja: 01 sty 2018, 11:50
Samochód: Seat Altea Freetrack
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: markusj »

Wracając do spalania. U mnie po miesiącu jazdy:
- spalanie w mieście ok. 9 l przy raczej spokojnej jezdzie. Ale jak byloby duzo swiatel, korkow to raczej 10l. Wczesniej mialem diesla 2.0 tdi, i spalanie jest ok. 2 l wieksze. Wg mnie niezle, wiedzac ze 2.0TDI byl drozszy o kilkanascie tysiecy.
NA drodze-autostradzie:
- przy spokojnej jezdzie w duzym ruchu (80-140 km + troche korka) - 8-8.5l
- przy agresywniejszej jezdzie (160-170km/h) - ok 10l
Ale trzeba pamietac, że jak się bardzo dynamicznie jeździ to wyjdzie wiecej. Silnik ma duzo zapasu i jak się z tej mocy często korzysta, to musi trochę palić
Mysle ze 1.4 TSI wyjdzie lepiej w mieście, ale nie koniecznie na autostradzie. A frajda z tego silnika jest naprawdę spora.

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: jarek.k »

Moja żona przeszła wczoraj sama siebie osiagajac 6,6l/100km. Oczywiscie jazda to odcinek 40km i rzadko kiedy przekraczala 90km/h, a w pewnym momencie to było 65km/h bo nie dawalo sie wyprzedzac.
Normalnie spalanie mam ok. 10l, ale codziennie jezdze do pracy 3km i wtedy wynik jest 15l (zimny) + inne wyjazdy ktore to spalanie zmniejszaja, ale jak pisze Markusj - "frajda z jazdy 2.0TSI jest naprawde spora"

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Janisz »

markusj pisze:
12 kwie 2018, 14:28

Mysle ze 1.4 TSI wyjdzie lepiej w mieście, ale nie koniecznie na autostradzie. A frajda z tego silnika jest naprawdę spora.
Akurat ja nie jestem dobrym przykładem niskiego spalania w 1.4 :lol: Ja w mieście mam większe niż Ty w 2.0

A może by tak zareklamować to w Seacie :lol:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Kamyczek
Posty: 26
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:53
Samochód: ATECA 2.0 TSI FR DSG7 4-DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Kamyczek »

No to teraz pewnie wszystkich zaskoczę ,po zapakowaniu na atece boxa okazało się że przy jeździe do 140 spalanie niewiele się różni bo wyszło mi 9,7l/100 . Trochę to dziwne bo myślałem że zrobi się 10+ a tu taki psikus . Poza tym te 2,0 TSI pali bardzo przyzwoicie pamiętam jak moja stara cordoba 1,6 L paliła 10 a miała 75 ps nie 190 . Jeździłem 1,4 i powiem tyle auto dla kobitki i to do miasta jest ok. Ja po tym co przejechałem powiem tyle jak bym miał wybierać jeszcze raz to bym wybrał taki sam wariant 2,0 TSI FR , bo auto daje przyjemność z jazdy jest dynamiczne dobrze się prowadzi a to że pali ten litr więcej niby czyli te 10% więcej za które mamy 40 ps więcej czyli 26% . Poza tym ciekawi mnie porównanie trwałości obu jednostek napędowych bo no moje oko czym mniejsza pojemność tym trwałość silnika też krótsza .

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: overheat »

Ja mam zazwyczaj 11l miasto, 8l na trasach. Zależy od natężenia ruchu.

Przy okazji: czy też zauważyliście, że ten silnik czasami brzmi jak diesel? :-) Szczegolnie gdy wchodzi na wyższe obroty z niskiego pułapu (ponizej 2k) ale już na wysokim biegu.

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: szczekas »

Ja dzisiaj na trasie z Gdańska do Sobieszewa miałem 7.4l, a z powrotem dłuższą trasą 6.3l :)
A nawet jeśli czasem usłyszę w nim diesla to wypieram to ze świadomości :D
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: sailor 88 »

overheat pisze:
22 kwie 2018, 22:47
Przy okazji: czy też zauważyliście, że ten silnik czasami brzmi jak diesel? :-) Szczegolnie gdy wchodzi na wyższe obroty z niskiego pułapu (ponizej 2k) ale już na wysokim biegu.
Różne "brzmienie" silnika 2.0TSI ma swoje uzasadnienie. Otóż, silnik ten posiada podwójny układ wtryskowy tzn. cztery wtryskiwacze zamontowane są w głowicy(wtrysk bezpośredni), a kolejne cztery w kolektorze ssącym( wtrysk pośredni). Mogą pracować razem lub oddzielnie, sterownik silnika analizując szereg parametrów decyduje o tym i stąd różne odgłosy tego samego silnika, zasilanego w różny sposób. To jednocześnie dobrze i źle!!!
Dobrze, bo pozytywnie wpływa na osiągi i zużycie paliwa, a przede wszystkim zapobiega osadzaniu się nagaru na zaworach dolotowych (główna bolączka silników z wtryskiem bezpośrednim). Źle, bo to zdwojona ilość elementów układu wtryskowego, z reguły drogich i podatnych na awarie.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ