Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Madhad
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2021, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca X 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Madhad »

Orłoś pisze:
12 lut 2024, 14:18
Ktoś wcześniej napisał, że obstawia GPF, też tak uważam. Przez 2 lata, nalotu 13 tyś km? Jazda codziennie tylko 7 km na zimnym silniku? Po wpisach właścicielki widać, że w ogóle nie robi tras i nie daje mu w pi...ę. Niestety 2.0 TSI z ekologią, to nie jest samochód do takiej jazdy.
Przecież tam u Ciebie Madhad nigdy EGT, nie osiągnęło takiej wartości, aby mógł wypalić się GPF. Tak jak koledzy pisali, zatankować do pełna, przejedź się np. S7 do Nowego Dworu Gdańskiego (widziałem, że kręcisz się koło Szadółek), ale niech on dostanie trochę po garnkach, żeby te obroty były większe niż 1700 ;) Ja jeżdżę po Gdańsku, ale nigdy nie miałem takich wyników jak Ty, a mam mega ciężką nogę ;)
Dobra, Panowie, zamykam temat.
Moja Ateca zwiedziła Karkonosze, była w Szczecinie i Świnoujściu, zahaczyła też o Podlasie. Kaszuby też sporo razy. Widziała też wiele razy Braniewo, bo tam mieszka mój syn. Bywa, że do pracy śmigam rowerem jak pogoda pozwala. I nie jest to jedyny samochód w domu.
No niestety mieszkam w mieście i używam też do jazdy do pracy. A filtr oczywiście spróbuję wypalić jak i sprawdzać po tankowaniu średnie zużycie nie tylko w aplikacji, co dotychczas zawsze sprawdzałam, ale nie prowadziłam notatek. Tylko w ramach sprawdzenia poprawności wskazania w aplikacji i oceny jak dużo zużywa ogrzewanie postojowe.
To tyle. Za sympatyczne rady ze zrozumieniem dziękuję. Na Panów zawsze można liczyć, że z spróbują pomóc wykorzystując swoją wiedzę.



Sponsor

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Sponsor


Online
Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Misiek »

Madhad pisze:
12 lut 2024, 15:31
Orłoś pisze:
12 lut 2024, 14:18
Ktoś wcześniej napisał, że obstawia GPF, też tak uważam. Przez 2 lata, nalotu 13 tyś km? Jazda codziennie tylko 7 km na zimnym silniku? Po wpisach właścicielki widać, że w ogóle nie robi tras i nie daje mu w pi...ę. Niestety 2.0 TSI z ekologią, to nie jest samochód do takiej jazdy.
Przecież tam u Ciebie Madhad nigdy EGT, nie osiągnęło takiej wartości, aby mógł wypalić się GPF. Tak jak koledzy pisali, zatankować do pełna, przejedź się np. S7 do Nowego Dworu Gdańskiego (widziałem, że kręcisz się koło Szadółek), ale niech on dostanie trochę po garnkach, żeby te obroty były większe niż 1700 ;) Ja jeżdżę po Gdańsku, ale nigdy nie miałem takich wyników jak Ty, a mam mega ciężką nogę ;)
Dobra, Panowie, zamykam temat.
Moja Ateca zwiedziła Karkonosze, była w Szczecinie i Świnoujściu, zahaczyła też o Podlasie. Kaszuby też sporo razy. Widziała też wiele razy Braniewo, bo tam mieszka mój syn. Bywa, że do pracy śmigam rowerem jak pogoda pozwala. I nie jest to jedyny samochód w domu.
No niestety mieszkam w mieście i używam też do jazdy do pracy. A filtr oczywiście spróbuję wypalić jak i sprawdzać po tankowaniu średnie zużycie nie tylko w aplikacji, co dotychczas zawsze sprawdzałam, ale nie prowadziłam notatek. Tylko w ramach sprawdzenia poprawności wskazania w aplikacji i oceny jak dużo zużywa ogrzewanie postojowe.
To tyle. Za sympatyczne rady ze zrozumieniem dziękuję. Na Panów zawsze można liczyć, że z spróbują pomóc wykorzystując swoją wiedzę.
Madhad, zrozum, że my na prawdę bardzo staramy się pomóc Ci (i mam nadzieję, że każdemu w innych problemach) jakoś w rozwiązaniu Twojego problemu, według naszej najlepszej wiedzy i dotychczasowego doświadczenia i nie krytykujemy (no, może poza standardowo kolegą Cow) i bardzo się cieszę, że na końcu to zauważyłaś i doceniłaś. Mam nadzieję i życzę Ci tego z całego serca, że uda Ci się jakoś rozszyfrować ten nagły wzrost spalania i jak już będzie znana przyczyna, to nas poinformujesz, może kiedyś komuś to się przyda.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: krowka1978 »

Misiek pisze:
13 lut 2024, 1:25
Madhad, zrozum, że my na prawdę bardzo staramy się pomóc Ci (i mam nadzieję, że każdemu w innych problemach) jakoś w rozwiązaniu Twojego problemu, według naszej najlepszej wiedzy i dotychczasowego doświadczenia i nie krytykujemy (no, może poza standardowo kolegą Cow) i bardzo się cieszę, że na końcu to zauważyłaś i doceniłaś. Mam nadzieję i życzę Ci tego z całego serca, że uda Ci się jakoś rozszyfrować ten nagły wzrost spalania i jak już będzie znana przyczyna, to nas poinformujesz, może kiedyś komuś to się przyda.
Czego Ty ode mnie chcesz? Napisałem adekwatnie do sytuacji, bez zbędnego pierdzenia, więc proszę zejść ze mnie - na moje posty w wątku też poświeciłem swój czas, ale są granice. Jeżeli będzie trzeba skrytykować, to bądź pewien - zrobię to :!: Od czasów podstawówki mam ksywkę "krówka", nie krowa :!:
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Online
Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Misiek »

krowka1978 pisze:
13 lut 2024, 8:01
Misiek pisze:
13 lut 2024, 1:25
Madhad, zrozum, że my na prawdę bardzo staramy się pomóc Ci (i mam nadzieję, że każdemu w innych problemach) jakoś w rozwiązaniu Twojego problemu, według naszej najlepszej wiedzy i dotychczasowego doświadczenia i nie krytykujemy (no, może poza standardowo kolegą Cow) i bardzo się cieszę, że na końcu to zauważyłaś i doceniłaś. Mam nadzieję i życzę Ci tego z całego serca, że uda Ci się jakoś rozszyfrować ten nagły wzrost spalania i jak już będzie znana przyczyna, to nas poinformujesz, może kiedyś komuś to się przyda.
Czego Ty ode mnie chcesz? Napisałem adekwatnie do sytuacji, bez zbędnego pierdzenia, więc proszę zejść ze mnie - na moje posty w wątku też poświeciłem swój czas, ale są granice. Jeżeli będzie trzeba skrytykować, to bądź pewien - zrobię to :!: Od czasów podstawówki mam ksywkę "krówka", nie krowa :!:
Po pierwsze, to ten post nie był skierowany do Ciebie, tylko do koleżanki Madhad, od czego nawet zacząłem pierwszym wyrazem. A po drugie, to sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie, czyli "skrytykować". Ostatnio, mniej więcej po ostrzejszej wymianie opinii i po zagrożeniu banem, od kilku tygodni faktycznie trochę się "uspokoiłeś" i aż tak bardzo nie atakujesz innych, ale niestety praktycznie od samego początku walczyłeś, krytykowałeś nie z poglądami, a z ludźmi. Forum chyba głównie powinno służyć do wymiany opinii, poglądów, informacji, a przede wszystkim chyba do porad, a nie do atakowania, krytykowania innych za takie czy inne poglądy, opinie, czy wypowiedzi. I pozostańmy przy tym.

Nie wiem jak to polonistycznie poprawnie opisać, ale zdrobnienie "krówka" zamiast "krowa" jest określeniem miłym (bez względu na Twoją szkolną ksywkę), sympatycznym, a Ty niestety tych warunków nie spełniasz, więc stąd moje mniej sympatyczne, normalne określenia : "krowa" vel "cow".
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: krowka1978 »

Misiek pisze:
13 lut 2024, 9:57
krowka1978 pisze:
13 lut 2024, 8:01
Misiek pisze:
13 lut 2024, 1:25
Madhad, zrozum, że my na prawdę bardzo staramy się pomóc Ci (i mam nadzieję, że każdemu w innych problemach) jakoś w rozwiązaniu Twojego problemu, według naszej najlepszej wiedzy i dotychczasowego doświadczenia i nie krytykujemy (no, może poza standardowo kolegą Cow) i bardzo się cieszę, że na końcu to zauważyłaś i doceniłaś. Mam nadzieję i życzę Ci tego z całego serca, że uda Ci się jakoś rozszyfrować ten nagły wzrost spalania i jak już będzie znana przyczyna, to nas poinformujesz, może kiedyś komuś to się przyda.
Czego Ty ode mnie chcesz? Napisałem adekwatnie do sytuacji, bez zbędnego pierdzenia, więc proszę zejść ze mnie - na moje posty w wątku też poświeciłem swój czas, ale są granice. Jeżeli będzie trzeba skrytykować, to bądź pewien - zrobię to :!: Od czasów podstawówki mam ksywkę "krówka", nie krowa :!:
Po pierwsze, to ten post nie był skierowany do Ciebie, tylko do koleżanki Madhad, od czego nawet zacząłem pierwszym wyrazem. A po drugie, to sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie, czyli "skrytykować". Ostatnio, mniej więcej po ostrzejszej wymianie opinii i po zagrożeniu banem, od kilku tygodni faktycznie trochę się "uspokoiłeś" i aż tak bardzo nie atakujesz innych, ale niestety praktycznie od samego początku walczyłeś, krytykowałeś nie z poglądami, a z ludźmi. Forum chyba głównie powinno służyć do wymiany opinii, poglądów, informacji, a przede wszystkim chyba do porad, a nie do atakowania, krytykowania innych za takie czy inne poglądy, opinie, czy wypowiedzi. I pozostańmy przy tym.

Nie wiem jak to polonistycznie poprawnie opisać, ale zdrobnienie "krówka" zamiast "krowa" jest określeniem miłym (bez względu na Twoją szkolną ksywkę), sympatycznym, a Ty niestety tych warunków nie spełniasz, więc stąd moje mniej sympatyczne, normalne określenia : "krowa" vel "cow".
Zagrożeniu banem? Wystraszyłem się? Chyba pieprzenia i zaczepek @Jaca :mrgreen: Za kogo się masz! To forum nie jest mi do niczego potrzebne, nic nie stracę, a czy Wy stracicie, to mnie już nie interesuje. Będę miał wolny czas zamiast użerania się z dzieciarnią, korpopieprzeniem itd. Najlepiej od razu usuńcie konto. Fora fiatów w zupełności mi wystarczają, tam jestem doceniony za wiedzę. Jak nie będzie reakcji w postaci usunięcia konta, to sam zgłoszę do admina. Bana to ja mam w głębokim poważaniu.
W każdym razie dziś o 17 wyślę maila o usunięcia konta z tego forum, bo teraz na bzdury nie mam czasu.

Maila już wysyłam, szkoda mi czasu, będzie z bańki.

Na tym kończę "zabawę" z tym forum, żegnam!
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Capa
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2021, 21:54
Samochód: Seat Ateca 1.5 XP Dsg
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Capa »

Głupoty, delete.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2024, 18:01 przez Capa, łącznie zmieniany 2 razy.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: krowka1978 »

Capa pisze:
13 lut 2024, 11:41
Patrzcie, jak kobiety dzielą ludzi :D
Przepraszam, musiałem :)
Spoko, będziecie mieli mnie z bańki. Wysłałem do admina @root prośbę o usunięcie konta.
Za ten post autor krowka1978 otrzymał podziękowanie:
Misiek (13 lut 2024, 12:08)
Ocena: 5.26%
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Online
Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: Misiek »

Capa pisze:
13 lut 2024, 11:41
Patrzcie, jak kobiety dzielą ludzi :D
Przepraszam, musiałem :)
Kobieta nie miała z tym nic wspólnego.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: JACA »

krowka1978 pisze:
13 lut 2024, 11:32
Wystraszyłem się? Chyba pieprzenia i zaczepek @Jaca :mrgreen: Za kogo się masz! To forum nie jest mi do niczego potrzebne, nic nie stracę, a czy Wy stracicie, to mnie już nie interesuje.
Jak mawia mój kolega "trudno, świetnie" :lol:
Jeśli to forum nie jest Ci do niczego potrzebne to voila, droga wolna. Raczej płakać nie będziemy.

Skoro mnie wywołałeś, to przypomnę Ci, że to Ty się przyczepiłeś do mojej subiektywnej i prywatnej opinii odnośnie kamer 360 stopni. Tak więc tyle w temacie zaczepek.
Za ten post autor JACA otrzymał podziękowanie:
Misiek (14 lut 2024, 1:29)
Ocena: 5.26%
--
Jaca

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Spalanie Ateca 2.0 TSI 190 KM DSG7 4Drive

Post autor: krowka1978 »

Użytkownik @Misiek już cieszy facjatę, ja też, bo nic nie tracę. Przynajmniej nie będę przekazywał wiedzy za darmo, którą przez prawie rok zdobyłem, siedząc godzinami/dniami nad samochodem, dokumentacją i źródłami w necie, a jak życie pokazuje - nie warto potem przekazywać , trzeba dla siebie trzymać, jest sobie towarzystwo wzajemnej adoracji, po łapkach dać nie można, a jak coś napiszesz, to tylko @sailor ma rację. Więc na co mi to? Ja pomocy w temacie aut od nikogo nie potrzebuję, jestem samowystarczalny. A to, że jakieś pojęcie mam świadczy mój wpis o podkładkach w DQ200 w temacie o DSG i sprzęgłach. Znikąd to mi się nie wzięło, a lubię wiedzieć wszystko o swoich autach, bo jak nie ja, to na pewno nie ASO.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2024, 12:47 przez krowka1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

ODPOWIEDZ