Tryby pracy DSG

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: Felix »

Chodzi przede wszystkim o to, żeby marki się nie "kanibalizowały", ale jednocześnie żeby klient i tak kupił VAGa, mając wybór różnych opcji w różnych cenach.
To trochę na zasadzie: mamy dla Ciebie Tiguana, który ma wszystkie opcje (chociaż nie do końca, bo akurat w Tiguanie nie ma kamer 360), ale jest najdroższy. Mamy też dla Ciebie Atecę i Skodę, które są tańsze od Tiguana, ale wycenione podobnie. Różnią się wyposażeniem, więc wybierz sobie co Ci bardziej pasuje.
Efekt jest taki, że człowiek i tak kupi tego VAGa, tylko będzie się gimnastykował co wziąć (przynajmniej ja tak miałem). Czy warto dopłacić 20tys do Tiguana? Czy jednak zrezygnować z kamer 360 i VC i wziąć Kuraka? A może jednak te kamery i VC się przydadzą, ale łączność z internetem nie będzie mi potrzebna i wezmę Atecę?
Nie rozumiem tylko jednego. Rzekomo Seat jest kierowany do "młodych i dynamicznych", a Skoda do statecznych ojców rodzin. Dlaczego więc Seat nie ma CarNetu (z którego jednak częściej będą korzystać młodzi), a Skoda go ma?



Sponsor

Re: Tryby pracy DSG

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: Luk4as »

Tiguan nie ma kamerry 360 ? Ja jezdziłem Tiguanem i miał ?!

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: Felix »

Masz rację, właśnie sprawdziłem. Nie wiem jakim cudem przegapiłem tą opcję wcześniej, próbując skonfigurować Tiguana pod siebie?
To tym bardziej potwierdza to, co napisałem - chcesz mieć wszystko? Kup sporo droższego VW. Chcesz taniej? Wybieraj między Skodą a Seatem, ale idąc na kompromis w kwestii wyposażenia, bo żadna z tych marek nie ma wszystkiego (porównując bezpośrednio modele w danej klasie).

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: Luk4as »

myślę, że karoq w wersji sportline jest fajną opcja tylko brakuje mi kamery 360 ...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: Endrju »

Dokładnie, albo facelifting ewentualnie trzeba czymś przyciągnąć klientów aby kupili Ateca II jeżeli takowa będzie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ