Tryby pracy DSG

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Tryby pracy DSG

Post autor: fuelcare »

Mam pytanko jak jezdzi Wam sie w poszczegolnych trybach Eco/Normal/Sport?

Moje doswiadczenia sa takie - Eco porazka. Jechalem raz jak odebralem auto z serwisu i modlilem sie zeby na oparach ktorymi napelniono moj bak dojechac do stracji wiec wybralem ten tryb. Autko zachowuje sie w nim jakby ktos wlasnie obudzil je z zimowego snu. Oczywiscie nie mam pretensji tak mialo byc.

Normal. Tu takie male rozczarowanie bo wydawal mi sie trybem optymalnym. Jezdzilem na nim do dotarcia silnika. Kiedy depcze sie auto jest ok ale drazni mnie troche przy spokojniejszej jedzie. Kiedy samochod toczy sie bez gazu i chce sie go "dopedzic" np pod swiatla odczuwam na samym poczatku ze silnik jest lekko przeciazony. Nigdy nie bylem zwolennikiem ecodrivingu gdyz wychodze z zalozenia ze mozna tym narobic sobie wiekszego bigosu niz oszczednosci a tu czuje ze samochod na samym poczatku ma ten bieg ciut za wysoki.

Sport. Pomijam tu aspekt krecenia na wysokie obroty, chodzi mi bardziej ze w tym trybie najprzyjemniej mi sie wlasnie jedzi przy spokojnej jezdzie kiedy auto trzyma "na dole" te 2tys i oprocz milej pracy silnika bardzo ladnie reaguje na delikatne dodawanie predkosci.

Wydaje mi sie ze na miasto najoptymalniej jezdzilo by mi sie "dolem" trybu sport a gora "normal". Na trase zdecydowanie sport. Wiem ze mozna ustawic swoj wlasny profil ale jeszcze nie doczytalem na jakiej zasadzie to dziala. Czy macie moze jakies doswiadczenia praktyczne w tej dziedzinie aby tak jak pisalem z tych dwoch zrobic swoj?

Aha jeszcze jedno pytanko. Zostawiajac auto w trybie sport, kiedy go znow uruchomie, mimo ze reczne pokretlo jest nastawione na sport auto pracuje w trybie normal. Musze wtedy wlaczyc normal i znow wlaczyc sport. Czy jakis ekolog mieszal w tym palce by zmusic nas do spokojniejszej jazdy czy jest to gdzies do ustawienia, by zaczynac w trybie na ktorym skonczylo sie jazde?



Sponsor

Tryby pracy DSG

Sponsor


root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: root »

fuelcare pisze:
30 paź 2017, 11:34
Aha jeszcze jedno pytanko. Zostawiajac auto w trybie sport, kiedy go znow uruchomie, mimo ze reczne pokretlo jest nastawione na sport auto pracuje w trybie normal. Musze wtedy wlaczyc normal i znow wlaczyc sport. Czy jakis ekolog mieszal w tym palce by zmusic nas do spokojniejszej jazdy czy jest to gdzies do ustawienia, by zaczynac w trybie na ktorym skonczylo sie jazde?
Tak ma być (nie pytaj). Ale nie musisz zmieniać trybów, wystarczy że machniesz lewarkiem w dół i masz pełny tryb sport (po ponownym uruchomieniu on tylko przestawia skrzynię na D, pozostałe są w trybie sport).

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: fuelcare »

Aha dzięki, już sprawdzone ;)

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: dario37 »

Witajcie.Ja od pewnego czasu zacząłem jeżdzić w trybie sport,w mieście i na trasie.Jest ok.Nie wiem dlaczego po ponownym uruchomieniu przeskakuje CI na normal....?U mnie cały czs jest tryb sport i nie muszę nic zmieniać. :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: fuelcare »

dario37 pisze:
31 paź 2017, 5:33
Witajcie.Ja od pewnego czasu zacząłem jeżdzić w trybie sport,w mieście i na trasie.Jest ok.Nie wiem dlaczego po ponownym uruchomieniu przeskakuje CI na normal....?U mnie cały czs jest tryb sport i nie muszę nic zmieniać. :)
Doczytałem w instrukcji tak jak jak pisał Root, że u mnie "tak jest". Tryb jest niby sport co widać na pokrętle ale po ponownym uruchomieniu silnik i skrzynia wchodzą w tryb normalny mimo, że inne parametry ciągle trzymać będą ustawienia sportu. Sprawdź po starcie auta czy faktycznie na wyświetlaczu masz we wskaźniku biegów S zamiast D. To byłoby ciekawe czemu w 1.4 zestroili inaczej niż w 2.0? Mnie osobiście to drażni tak samo jak ponowne unieruchamianie start=stop.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: Endrju »

W 1.4 jest tak samo po ponownym uruchomieniu auta jest skrzynia w trybie D
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: dario37 »

Sorki Panowie I Panie.Dziś się przyjrzałem się dokładnie.Po ponownym uruchomieniu jest w trybie D (pokrętło w trybie sport).Na wyśiwietlaczu ikonka sport.I to mnie zmyliło.....
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: fuelcare »

Pewno wszystko do ustawienia jak ze start/stop ale to juz po gwarancji ;)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: Endrju »

Właśnie nigdzie nie widziałem aby można było to ustawić.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Tryby pracy DSG

Post autor: fuelcare »

a to juz slabo... no coz po pewnym czasie wejdzie to przelaczanie w krew ale draznia mnie takie uszczesliwiania na sile

ODPOWIEDZ