Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
piotrwoj@beep.pl
Posty: 3
Rejestracja: 01 paź 2017, 21:38
Samochód: Seat Ateca 1,4 automat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Post autor: piotrwoj@beep.pl »

Są w sieci dwa cenniki po polsku na rok produkcji 2017 ( rok modelowy 2018 ) i zauważyłem rozbieżności w danych technicznych. W jednym z nich Seat Ateca 1,4, 150 KM DSG (automatyczna - 7 biegowa jest podana prędkość maksymalna 215 km/h a przyspieszenie do 100 km/h - 7,9 sekundy, natomiast w innym wartości podane są odpowiednio : 198 km/h oraz przyspieszenie 8,6 sekundy. Nie bardzo wiem, które wartości są prawdziwe oraz dlaczego w cennikach podawanych przez seata są takie rozbieżności? Czy ktoś wie dlaczego tak jest?



Sponsor

Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Post autor: Janisz »

To powinno rozwiać Twoje wątpliwości

Obrazek
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Post autor: Bart »

piotrwoj@beep.pl pisze:
21 lis 2017, 10:36
Są w sieci dwa cenniki po polsku na rok produkcji 2017 ( rok modelowy 2018 ) i zauważyłem rozbieżności w danych technicznych. W jednym z nich Seat Ateca 1,4, 150 KM DSG (automatyczna - 7 biegowa jest podana prędkość maksymalna 215 km/h a przyspieszenie do 100 km/h - 7,9 sekundy, natomiast w innym wartości podane są odpowiednio : 198 km/h oraz przyspieszenie 8,6 sekundy. Nie bardzo wiem, które wartości są prawdziwe oraz dlaczego w cennikach podawanych przez seata są takie rozbieżności? Czy ktoś wie dlaczego tak jest?
Hej, w czerwcu pytałem SEAT'a na FB, i rozbieżności wynikają po prostu z czyjegoś nieogarnięcia...

"Wybacz, że aż tyle musiałeś czekać na odpowiedź! Wszystko dokładnie sprawdziliśmy i musimy Ci bardzo podziękować za znalezienie błędu! :)) Dane techniczne nie zmieniły się od roku modelowego 2017 – doszedł tylko nowy silnik, dla którego dane są poprawne. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy" 2 tygodnie myśleli nad tą odpowiedzią...

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Post autor: szczekas »

A ja jestem ciekawy przyspieszenie w 2.0 TSI - 7.9 wydaje się zawyżonym wynikiem.
W cięższym i słabszym o 10KM Tiguanie jest przyspieszenie lepsze o 0,2 sekundy.
Nie wspominając o T-Rocu, który z tym samym silnikiem ma 7.2, a jest minimalnie lżejszy.
W instrukcji obsługi 05/17 jeszcze było podane 7.4, ale poprawili już w nowszej na 7.9
Szkoda, że żadna redakcja motoryzacyjna nie sprawdziła przyspieszenia Driftboxem.
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Post autor: zinger »

Jakos ciezko mi uwierzyc w te osiagi blisko 7 sek. Przed Ateca mialem Ravke 3.5 V6 279KM AWD i udalo mi sie zrobic setke w 7sek. Co prawda miala skrzynie AT z poprzedniej epoki, ale jednak roznica w mocy, momencie ogromna na korzysc Toyoty.

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Post autor: fuelcare »

Panowie na YouTube są przecież filmy. 2.0 tsi ma tam ok 8.1s, 1.4tsi sekundę więcej. Najlepiej wychodzi 2.0 tdi który ma 7.6 z tego co pamiętam. Są też filmiki ateca vs tiguan i VW oszukuje tymi danymi bo ateca w tej samej mocy zawsze góruje.

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Post autor: szczekas »

Mam nadzieję, że po włożeniu chipa Ateca 2.0 TSI będzie przyspieszać tak jak T-Roc:
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Post autor: tomal218 »

Hi moja biala strzala :o
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Post autor: tomal218 »

To twoj pomiar ?
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Przyspieszenie i prędkość maksymalna

Post autor: szczekas »

Pozwolę sobie odkopać temat (może otrzymam w końcu złotą łopatę :D).
Wczoraj w końcu udało mi się zrobić pomiar przyspieszenia w 2.0 TSI 190KM. Wyszedł... dobrze :D
Jestem zadowolony, bo jest lepiej niż przewidują dane techniczne. Poniżej pomiar.
Prędkość maksymalna niestety idealnie zgodna z danymi - tyle ile podaje producent tyle na GPS miałem w zeszłym roku podczas krótkiej wizyty na niemieckiej autobahnie :)
Obrazek
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

ODPOWIEDZ