Awaryjność 2.0 TSI

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Post autor: Endrju »

Znam osobiście kolegę i wiem że auto nie jeździło ani w terenie ani przesadnie nie było eksploatowane. Jak dotąd to chyba pierwszy taki przypadek z tą skrzynią, zawsze twierdzono że ta z 1.4 i 1.5 to papierzak. Też jestem Ciekaw opinie ASO. Dobrze że to się stało przed końcem gwarancji i przed zalecana wymiana oleju w DSG. Trzymam kciuki za szybkie załatwienie sprawy.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Sponsor


hunter123
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2017, 6:10
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca - TSI 2.0 190KM DSG7 4Drive XC Capp/Bei
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Post autor: hunter123 »

dodam tylko, że mam odłamek obudowy skrzyni (?) - 2x3x1 cm. Wygląda to na zrobione z szajs-metalu, no ale metalurgiem nie jestem... Ponadto zaobserwowałem, że w oleju, który wyciekł ze skrzyni były obecne liczne opiłki metalu. Czyli zapewne coś działo się (bezobjawowo) od dłuższego czasu. A może to dlatego, że olej jeszcze nie był w skrzyni wymieniany?? Byłbym wdzięczny za opinię/diagnozę Kolegi sailor 88

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Post autor: jarek.k »

U mnie 60 tyś- 3 lata od nowości. Ostatni przegląd w piątek (wymiana oleju w haldexie i płynu hamulcowego). Absolutnie nic się nie dzieje. Auto śmiga jak ta lala. Żadnych stuków, żadnych zgrzytów, żadnego brania oleju, żadnego rwania. Ciagle jak nowka. NIe mogę złego słowa powiedzieć.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Post autor: sailor 88 »

hunter123 pisze:
12 lip 2021, 20:37
dodam tylko, że mam odłamek obudowy skrzyni (?) - 2x3x1 cm. Wygląda to na zrobione z szajs-metalu, no ale metalurgiem nie jestem... Ponadto zaobserwowałem, że w oleju, który wyciekł ze skrzyni były obecne liczne opiłki metalu. Czyli zapewne coś działo się (bezobjawowo) od dłuższego czasu. A może to dlatego, że olej jeszcze nie był w skrzyni wymieniany?? Byłbym wdzięczny za opinię/diagnozę Kolegi sailor 88
Trudno coś jednoznacznie powiedzieć nie znając szczegółów awarii...te skrzynie nie są jakoś przesadnie awaryjnie, a psuje się wszystko. Z tego co piszesz można wnioskować, że awaria dotyczy części mechanicznej skrzyni(tam gdzie są koła zębate), bo w przypadku wycieku oleju z części sterującej(mechatronika) dalsza jazda staje się niemożliwa, skrzynia przestaje działać...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Post autor: piotrzet »

Moim zdaniem to po prostu felerny egzemplarz. Przy takiej liczbie sztuk w produkcji jest to nie do uniknięcia.

hunter123
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2017, 6:10
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca - TSI 2.0 190KM DSG7 4Drive XC Capp/Bei
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Post autor: hunter123 »

Krótka aktualizacja:
po dziesięciu dniach postoju auta w ASO, dzisiaj otrzymałem wiadomość, że skrzynię biegów zakwalifikowano do wymiany w ramach gwarancji. Ponoć została już zamówiona i auto powinno być gotowe do odbioru pod koniec przyszłego tygodnia (w co szczerze wątpię...)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Post autor: Endrju »

Najważniejsze że wymienią i nie fisiują że to Twoja wina bo gaz wciskaleś.😁
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

hunter123
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2017, 6:10
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca - TSI 2.0 190KM DSG7 4Drive XC Capp/Bei
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Post autor: hunter123 »

No i auto z nową skrzynią odebrane dzisiaj z ASO. Dostarczone do serwisu na lawecie 13-go lipca, było gotowe do odbioru 4-go sierpnia. Byłem w serwisie dopiero dzisiaj, gdyż nie mogłem tego zrobić wcześniej.. Skrzynia wymieniona w trybie "no questions asked"!!. Kiedy zapytałem Pana z serwisu, co było przyczyną awarii, powiedział tylko, że pękła obudowa skrzyni, a tak w ogóle, to autem zajmował się kolega... :-). Kiedy chciałem otrzymac jakieś dokumenty związane z wymianą wadliwej części, Pan powiedział,że nic nie dostanę (od razu przypomniał mi sie stareńki dowcip o bezawaryjności Rolls Royce'ów). Łaskawie jednak wpisał mi (na moją nieśmiałą prośbę) fakt wymiany skrzyni do książki serwisowej.
Za 10 dni jestem umówiony na ostatni gwarancyjny przegląd serwisowy..I tutaj coś dodatkowego: jako,że mam zamiar, aby frajdę z jazdy tym autem miał nowy potencjalny właściciel, podszedłem do działu używek i zaprosiłem Panów do wyceny Ateki, podczas przeglądu. Ważny Pan, spytał, ile się spodziewam - odparłem, że trzycyfrowej liczby (przed przecinkiem). Od razu utyskiwanie, że auto nie VAT-owskie, nikt nie weźmie w leasing (kto bierze w leasing używane samochody?), że słabo schodzą, itp,itd.. Dzisiaj na otomoto, w podobnej konfiguracji była tylko jedna Ateca...
Pożyjemy, zobaczymy - ja nic nie muszę, ja mogę..
Do przeglądu mam zamiar przeganiać auto całkiem intensywnie (na pohybel cenom paliw!); bliższe i dalsze rodziny w różnych rejonach kraju naszego będą zaskoczone niespodziewanymi wizytami... :-).
Dzisiaj od odbioru - przejechane (w różnych warunkach) ca 150 km, praca skrzyni b/u.

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Post autor: mczelny2401 »

Sprawnie im poszła ta robótka :roll: :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Awaryjność 2.0 TSI

Post autor: Endrju »

2 tygodnie toni tak uważam że długo, ale najważniejsze że zrobiony.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ