Silnik 1.5TSI

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: michal 76 »

Interwał możesz zmienić na przeglądzie. Mi ustawili rok lub 15 tys., druga opcja to Long Live ( to co masz teraz)



Sponsor

Re: Silnik 1.5TSI

Sponsor


Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

Kubawojcik pisze:
02 wrz 2023, 13:04
Napisali Ci wyzej od czego zalezy.
Dobra, dyskusja fo niczego nie prowadzi.

Ja wiem od czego zalezy skrocenie czasu czy przebiegu dla oleju. Ja napisalem, ze nagle mi dodalo czasu i przebiegu, tak jakby sie olej poprawil, stad pytam sie o co chodzi, bo ja oleju nie poprawialem, poza tym jak mial sie poprawic wg komputera. Oto chodzi, ale pomyslow brak jak widze.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

michal 76 pisze:
02 wrz 2023, 17:02
Interwał możesz zmienić na przeglądzie. Mi ustawili rok lub 15 tys., druga opcja to Long Live ( to co masz teraz)
Wiem, tylko z premedytacja nie zmieniam.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Kubawojcik »

Nie bardzo wiem czego nie rozumiesz w stwierdzeniu ze interwal zalezy od stylu jazdy. W zaleznosci od stylu jazdy bedzie mniej lub wiecej km do serwisu.
Cos jak z zasiegiem do pustego baku.
Jak cisniesz to przejedziesz mniej ale jak uspoisz jazde to zasieg rosnie. Prosciej sie nie da tego wytlumaczyc.

Capa
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2021, 21:54
Samochód: Seat Ateca 1.5 XP Dsg
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Capa »

Tez nie bardzo rozumiem czego nie rozumiesz :) kolega wyżej napisał chyba już najłatwiej, jak się da przyrownujac to do zasięgu, pozostałych km do konieczności tankowania.

Czytając Twoje pytania dodam jeszcze, że nic Ci tam w żaden sposób nie bada oleju :) bo napisałeś "tak jakby sie olej poprawil".
To po prostu obliczenia komputera od czasu ostatniej wymiany oleju do dnia, kiedy tę informację odczytujesz. I tak na podstawie tego jakie odcinki przejeżdżałeś, z jaką prędkością, jak ostro/łagodnie, z jaką temperaturą oleju i nie wiem co tam jeszcze (wymyślam tu wszystko co może mieć wpływ na żywotność) komouter oblicza za ile dni/kilometrów będzie konieczna wymiana oleju (jeżeli tylko będziesz dalej użytkował samochód w taki sam sposób) :)

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

Ok. Z tego co piszecie , to auto traktuje olej jak dystans paliwa na baku. O ile w spalaniu to pasuje, o tyle tu to bzdura.
Sadzilem, ze niezdrowa jazda powoduje degradacje oleju i po prostu spada nam dystans, bo sie olej pogorszyl. A jak sie zdegradowal to dystans sie tylko skraca.
Tu napisaliscie ze jest to plynne i moze sie poprawiac. Dla mnie to glupie. Ale ok, przyjmuje wyjasnienie.
Po gwarancji zmienie na staly przebieg.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Endrju »

Tu raczej degradacja oleju nie ma nic do znaczenia a ilość odpaleń i dystans przejechanych km po odpaleniu do zgaszenia.Bo jak napisałeś jak stan oleju się pogorszy to jeżdżąc spokojniej się już nie poprawi ,ale jak będziesz odpalał bardzo często i jeździł krótkie odcinki i po mieście to interwał się skróci natomiast po jakim czasie będziesz odpalał silniki i jechał za miastem że stałą prędkością i długie odcinku to okres będzie się wydłużał.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

Tylko, ze to bez sensu, jezeli auto jezdzi krotkie dystanse, olej sie degraduje i po 10 tys km nagle zaczynamy jezdzic trasy, to co sie poprawi ? co najwyzej paliwo odparuje, ale to w dieslu gdzie dpf wypala. Jak olej zdegeadowal to tak bedzie, co najwyzej powinna stanac degradacja i przebieg nie skracac, a nie ze sie wydluzy.
Ale ok, tak sobie wymyslili i niech im bedzie, ja i tak wymieniam raz w roku lub max 15 tys.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: rgoliat »

Rafiner pisze:
05 wrz 2023, 17:18
Ale ok, tak sobie wymyslili i niech im bedzie, ja i tak wymieniam raz w roku lub max 15 tys.
I to jest słuszne podejście. Wymieniałem u siebie po roku i zszokował mnie wygląd oleju po 10 kkm. jego wygląd przypominał olej spuszczany z diesla (prawie). Kiedyś spuszczany olej prawie nie różnił się wyglądem od tego co się wlewało a teraz wlewa się jasny a spuszcza ciemnobrązowy, wręcz czarny.
Planowaną wymianę miałem dopiero za rok, ale wiem, że czekanie na zalecane przez producenta wymiany nic dobrego silnikowi nie wróży.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Endrju »

Rafiner pisze:
05 wrz 2023, 17:18
Tylko, ze to bez sensu, jezeli auto jezdzi krotkie dystanse, olej sie degraduje i po 10 tys km nagle zaczynamy jezdzic trasy, to co sie poprawi ? co najwyzej paliwo odparuje, ale to w dieslu gdzie dpf wypala. Jak olej zdegeadowal to tak bedzie, co najwyzej powinna stanac degradacja i przebieg nie skracac, a nie ze sie wydluzy.
Ale ok, tak sobie wymyslili i niech im bedzie, ja i tak wymieniam raz w roku lub max 15 tys.
Zgadzam się z Tobą, ale niestety taki jest algorytm i możesz jedynie zmieniać tak jak robisz i zapobiegać głupocie inżynierów.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Rafiner (05 wrz 2023, 23:36)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ