Silnik 1.5TSI

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Teo »

Felix pisze:
22 kwie 2019, 20:29
Można się zastanawiać, dlaczego problemy występują tylko w części samochodów że starszym softem, ale nie zmienia to faktu, że jakiś problem jest.
Moja Ateca jest z tegorocznej produkcji... wiec to chyba nie dotyczy tylko starszego softu.
Felix pisze:
22 kwie 2019, 20:29
O ile problem kangurowania i gaśnięcia w manualu można by było zwalić na brak umiejętności użytkowników
... gdyby tez nie fakt, ze jechalem tez nową Aroną 1.0 TSI z manualem i jakos tam moje umiejetnosci zupeleni wystarczaly :)


Tak czy inaczej ja wczoraj zlozylem oswiadczenie o odstapieniu od umowy kupna auta. Nie wiem jak salon auto przeswietli, ale po prostu chce miec w efekcie auto sprawne i bez wad. Jesli salon uzna ze wad nie ma, beda zatrudnieni biegli i sąd. Ufam jednak ze po prostu albo nastapi naprawa, albo zwrot pieniedzy. Zobaczymy. Nie mam ochoty skonczyc pod TIRem na jakims skrzyzowaniu jak mi silnik nagle zgasnie.



Sponsor

Re: Silnik 1.5TSI

Sponsor


Kangaroq
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2019, 9:18
Samochód: Karoq 1.5TSI DADA manual (RP/RM2018)
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Kangaroq »

Teo pisze:
24 kwie 2019, 12:09
Felix pisze:
22 kwie 2019, 20:29
Można się zastanawiać, dlaczego problemy występują tylko w części samochodów że starszym softem, ale nie zmienia to faktu, że jakiś problem jest.
Moja Ateca jest z tegorocznej produkcji... wiec to chyba nie dotyczy tylko starszego softu.
Felix pisze:
22 kwie 2019, 20:29
O ile problem kangurowania i gaśnięcia w manualu można by było zwalić na brak umiejętności użytkowników
... gdyby tez nie fakt, ze jechalem tez nową Aroną 1.0 TSI z manualem i jakos tam moje umiejetnosci zupeleni wystarczaly :)


Tak czy inaczej ja wczoraj zlozylem oswiadczenie o odstapieniu od umowy kupna auta. Nie wiem jak salon auto przeswietli, ale po prostu chce miec w efekcie auto sprawne i bez wad. Jesli salon uzna ze wad nie ma, beda zatrudnieni biegli i sąd. Ufam jednak ze po prostu albo nastapi naprawa, albo zwrot pieniedzy. Zobaczymy. Nie mam ochoty skonczyc pod TIRem na jakims skrzyzowaniu jak mi silnik nagle zgasnie.
Nie dziwię się. Prawidłowa reakcja. Jak nie dostaną po kieszeni, to nic z tym nie zrobią. Dodam, że w Wielkiej Brytanii dużo osób zwraca po zakupie samochody z silnikiem 1.5TSI (forum Skody Karoq https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... e/?page=77). Nawet po kilku miesiącach od zakupu. Ale oni mają dobre przepisy, które chronią konsumenta. Zwracają im pieniądze albo biorą samochód z innym silnikiem.

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: xipil »

Mnie tylko jedno pytanie męczy, na forum jesteś od grudnia, od momentu zamówienia. Temat problemów z brakiem mocy na niskich biegach, dziwnymi przełożeniami w manualu itp był tu wałkowany dziesiątki razy, m. in. przez to sam wybrałem dsg, po przewertowaniu praktycznie całego forum.
Dlaczego mimo tyłu informacji wybrałeś manuala? Z tego co, czytałem to wierzyłeś salonowi, że ten problem jednak nie występuje... Trzeba było zaufać znakom z niebios gdy czułes się oszukiwany przez VW bank i nie odbierać samochodu.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Teo »

@Kangaroq: My mamy podobnie dobre przepisy, tyle ze malo kto probuje z nich korzystac. Ja jestem w ciut gorszej sytuacji, poniewaz nie jestem konsumentem (auto kupilem na firme), ale "problemem" jest to, ze firma moze chciec pojsc do sądu, zamiast rozwiazac sprawe polubownie (i mowie tu nie o Seacie, tylko ogolnie o firmach samochodowych). Tak czy inaczej nie widze zadnych argumentow, jakie taka firma moglaby miec w przypadku ewidentnej, a nawt ukrywanej, wady samochodu. Ja sie sądu nie boję.

@Xipil: madry polak po szkodzie... faktem jest, ze najwiecej o problemie mowi sie na forum Skody i T-Roc`a. Tutaj jest ledwo kilka osob - 2-4 ktore o problemie wpsominaja. Tak, uwierzylem salonowi, ale dopiero po wyslaniu informacji takze z tego forum, ze problem podobno jest i kiedy salon potwierdzil, ze to bujdy i "zli ludzie" piszą... I to nie tylko szeregowi pracownicy mowili. Mowiono, ze nigdy nie mieli zadnego przypadku i o zadnym takim nie slyszeli. Poza tym - mowili - ze maja swietnych mechanikow, i jesli nawet jakikolwiek problem wystapi, to przeciez jest 5 letnia garancja i zaraz problem zostanie naprawiony. A przede wszystkim slyszalem, ze Seat ma inna konstrukcje i takie problemy w nim nie wystepuja. Faktycznie na stronach miedzynarodowych czytalem glownie o skodzie i T-Roc`u. Teraz mysle sobie, ze powodem moze byc, ze po prostu Seatow sprzedaje sie mniej niz tamtych marek, wiec mniej bylo niezadowolonych uzytkownikow... I salon jako taki mogl faktycznie nie miec takiego przypadku, ALE nie wyobrazam sobie zeby profesjonaliscie nie slyszeli w ogole o takich problemach w autach, ktore sami sprzedaja i ze marka nie powiadomila ich o tym jak sie zachowywac w takich sytuacjach.
Natomiast ogolnie odpowiadajac na pytanie: szukalem auta z manualna skrzynia biegow, bo bylem do niej przyzwyczajony od dawna. Przed wyborem auta przejechalem sie autem znajomego i automat nie bardzo mi odpowiadal.

Kangaroq
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2019, 9:18
Samochód: Karoq 1.5TSI DADA manual (RP/RM2018)
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Kangaroq »

Teo pisze:
25 kwie 2019, 8:22
@Kangaroq: My mamy podobnie dobre przepisy, tyle ze malo kto probuje z nich korzystac. Ja jestem w ciut gorszej sytuacji, poniewaz nie jestem konsumentem (auto kupilem na firme), ale "problemem" jest to, ze firma moze chciec pojsc do sądu, zamiast rozwiazac sprawe polubownie (i mowie tu nie o Seacie, tylko ogolnie o firmach samochodowych). Tak czy inaczej nie widze zadnych argumentow, jakie taka firma moglaby miec w przypadku ewidentnej, a nawt ukrywanej, wady samochodu. Ja sie sądu nie boję.

@Xipil: madry polak po szkodzie... faktem jest, ze najwiecej o problemie mowi sie na forum Skody i T-Roc`a. Tutaj jest ledwo kilka osob - 2-4 ktore o problemie wpsominaja. Tak, uwierzylem salonowi, ale dopiero po wyslaniu informacji takze z tego forum, ze problem podobno jest i kiedy salon potwierdzil, ze to bujdy i "zli ludzie" piszą... I to nie tylko szeregowi pracownicy mowili. Mowiono, ze nigdy nie mieli zadnego przypadku i o zadnym takim nie slyszeli. Poza tym - mowili - ze maja swietnych mechanikow, i jesli nawet jakikolwiek problem wystapi, to przeciez jest 5 letnia garancja i zaraz problem zostanie naprawiony. A przede wszystkim slyszalem, ze Seat ma inna konstrukcje i takie problemy w nim nie wystepuja. Faktycznie na stronach miedzynarodowych czytalem glownie o skodzie i T-Roc`u. Teraz mysle sobie, ze powodem moze byc, ze po prostu Seatow sprzedaje sie mniej niz tamtych marek, wiec mniej bylo niezadowolonych uzytkownikow... I salon jako taki mogl faktycznie nie miec takiego przypadku, ALE nie wyobrazam sobie zeby profesjonaliscie nie slyszeli w ogole o takich problemach w autach, ktore sami sprzedaja i ze marka nie powiadomila ich o tym jak sie zachowywac w takich sytuacjach.
Natomiast ogolnie odpowiadajac na pytanie: szukalem auta z manualna skrzynia biegow, bo bylem do niej przyzwyczajony od dawna. Przed wyborem auta przejechalem sie autem znajomego i automat nie bardzo mi odpowiadal.
W Wielkiej Brytanii zwracane Karoqi to samochody zarówno ze skrzynią manualną jak i DSG. Osoby rozwiązują bez problemów umowy z bankami i banki zwracają im pieniądze. Jednak Brytyjczycy mają inną mentalność i jednak inne prawo. Dilerzy nie sądzą się z klientami tylko zwracają pieniądze niezadowolonemu z produktu klientowi. U nas będą udowadniać w sądzie, że produkt jest sprawny. Co do manualnej skrzyni biegów w silniku 1.5TSI, to skoro producent wprowadził do sprzedaży taki typ skrzyni biegów to ma ona być sprawna i prawidłowo funkcjonować. Jednym z praw konsumenta w UK, jest prawo do zwrotu samochodu w okresie 30 dni od zakupu.

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: xipil »

Co do tego, że Ateca nie jest popularnym autem w naszym kraju zgodzę się w 100%.

W Polsce zarejestrowano przez cały poprzedni rok trochę ponad 1000 szt., gdzie w Szwabii w Q1 tego roku ponad 4000 szt.

Tylko w marcu br. w PL: 733 Tiguany i 455 Karoqi.
W związku z tym pod kątem silnika jednak warto zaglądać do sąsiadów z forum spod znaku indianina :)

jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: jodrak »

Posiadam seata arone 1.5 tsi 150KM od maja 2018. Szarpie przy ruszaniu a nawet na 2 biegu. Kilka wizyt w serwisie nie widzą problemu lub nie chcą widzieć. Doszedł problem z dziwnym stukiem sprzęgła na biegu jałowym po wciśnięciu sprzęgła ustaje wskazuje na postępującą awarię. Żadnej reakcji można powiedzieć ten typ tak ma. Racją jest że sprzedaż seatów z tym silnikiem jest znikoma. Ale napewno wiedzą że jest problem z tym silnikiem w grupie vag. VW Troc znjomego też szarpie wlczy już 5 miesiąc powołany rzeczoznawca i dalej kręcą. Awaria tego silnika to napewno nie jest kwestia oprogramowania softu .Sprawa jest bardziej złożona i wymaga większej kasy dlatego nie są tacy chętni do naprawy. Rada na ucho od sprzedawcy pozbyć się samochodu. Trzeba być totalnym ignorantem kupić ten samochód wiedząc o jego problemach. Nie można słuchać sprzedawcy są uczeni jak wcisnąć towar klientowi .

jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: jodrak »

Na początku tego wątku jest wzmianka że ten silnik posiada turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek turbiny . Posiadają ale nie silniki o mocy 150 KM tylko 130 KM więc kupując samochód zostaliście wprowadzeni w błąd zapytajcie o to w serwisie

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Felix »

@jodrak, z ciekawości zapytam który to serwis tak kręci? Jak ja zgłosiłem tą usterkę, to serwis ją potwierdził i znalazł w systemie TPI producenta - "nie ruszać, dopóki nie będzie nowego oprogramowania".
Co do sprężarki, to chyba nigdzie nie ma oficjalnie informacji, że wersja 150KM ma zmienną geometrię. Jest tylko informacja ogólna dla rodziny silników 1.5 TSI. Jeżeli Ty tak usłyszałeś od sprzedawcy, to albo Cię okłamał albo (co bardzo prawdopodobne) sam nie wiedział co gada.

jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: jodrak »

Gdy kupowałem samochód silnik 130 KM jeszcze nie był w sprzedaży więc pewnie wprowadził mnie w błąd ale tego nie mam na papierze .

ODPOWIEDZ