Silnik 1.5TSI

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Endrju »

Eleonor pisze:
29 wrz 2020, 8:05
Nie tylko w tym trybie ...
Jest także w trybie D , lecz włącza się w specyficznych warunkach - nie tak jak w Eco.
Jest to od MY20.
A to nawet nie wiedziałem.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Silnik 1.5TSI

Sponsor


Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: szczekas »

A tak mnie coś naszło - te układy mild hybrid fajnie działają, silnik płynnie gaszony i uruchamiany, nie niszczy się rozrusznik i akumulator... Ale pozostaje problem skracania żywotności silnika i najważniejsze - turbosprężarki. Czy takie ciągłe gaszenie silnika (pewnie także na zimnym jak i gorącym silniku, bo wielokrotnie udowadniano, że te zabezpieczenia przeciw temu nie do końca działają) nie popsuje dość szybko turbo? Tak samo bałbym się kupować hybrydę z silnikiem turbodoładowanym. Jeszcze wolnossąca jednostka spoko, ale nie turbo. Dlatego zawsze czekam chwile (aż opadną obroty) przed odjazdem, żeby olej się rozprowadził i zawsze czekam chwilę przed zgaszeniem silnika oraz zawsze wyłączam start-stop, bo chcę żeby autko mi trochę posłużyło. A tutaj? Start-stop działa jeszcze agresywniej niż w starszych silnikach, a do hybryd zaczynają stosować silniki turbo. Jak dla mnie to przepis na krótkie życie silnika. No chyba, że się mylę i jest tam tyle dodatkowych systemów podgrzewających silnik i rozprowadzających olej do turbo, że wytrzyma to tyle samo co zadbany przeze mnie silnik 2.0 TSI :)
Za ten post autor szczekas otrzymał podziękowanie:
Misiek (04 paź 2020, 1:05)
Ocena: 5.26%
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Endrju »

Jestem kupę lat na forum Passata i nie zauważyłem większej awaryjności silników z systemem S/S, ale mam sąsiada który ma warsztat samochodowy i twierdzi ,że nowe silniki są robione ze słabszych elementów i to raczej jest większe zło. Ponadto uważam s/s dobrze sprawdza się w korkach a kilka razy po zjeździe z autostrady i zatrzymaniu się na światłach system nie wyłączył sinika więc jakieś zabezpieczenia chyba są.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Teo »

.... jak ja sie ciesze, ze udalo mi sie zwrocic tego mojego 1.5 TSI, a nawet zaprzyjaznieni mechanicy mowili mi ze to pewnie tylko oprogramowanie i zaraz wszystko bedzie ok. Az jestem ciekawy czy ten kto kupil tego mojego (podobno ktos z Warszawy) poradzil sobie juz z nim, czy nie ;) Jesli ktos kupil uzywanego, kilkumiesiecznego (3k km na liczniku 1.5 TSI na manualu, rhodium grey z hakiem i radiem DAB (co bylo niespotykane wtedy), to prosze na priv ;)

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: dario37 »

Teo pisze:
04 paź 2020, 21:59
.... jak ja sie ciesze, ze udalo mi sie zwrocic tego mojego 1.5 TSI, a nawet zaprzyjaznieni mechanicy mowili mi ze to pewnie tylko oprogramowanie i zaraz wszystko bedzie ok. Az jestem ciekawy czy ten kto kupil tego mojego (podobno ktos z Warszawy) poradzil sobie juz z nim, czy nie ;) Jesli ktos kupil uzywanego, kilkumiesiecznego (3k km na liczniku 1.5 TSI na manualu, rhodium grey z hakiem i radiem DAB (co bylo niespotykane wtedy), to prosze na priv ;)
Ciekaw jestem po co drążysz temat....Sprzedałeś i tyle,co chcesz jeszcze uzyskać? ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Teo »

dario37 pisze:
06 paź 2020, 13:25
Teo pisze:
04 paź 2020, 21:59
.... jak ja sie ciesze, ze udalo mi sie zwrocic tego mojego 1.5 TSI, a nawet zaprzyjaznieni mechanicy mowili mi ze to pewnie tylko oprogramowanie i zaraz wszystko bedzie ok. Az jestem ciekawy czy ten kto kupil tego mojego (podobno ktos z Warszawy) poradzil sobie juz z nim, czy nie ;) Jesli ktos kupil uzywanego, kilkumiesiecznego (3k km na liczniku 1.5 TSI na manualu, rhodium grey z hakiem i radiem DAB (co bylo niespotykane wtedy), to prosze na priv ;)
Ciekaw jestem po co drążysz temat....Sprzedałeś i tyle,co chcesz jeszcze uzyskać? ;)
Nie sprzedałem. Zwróciłem do dealera, a on dalej sprzedał. A co złego w chęci dowiedzenia się czy auto już jeździ poprawnie?
Z chęcia natomiast dowiedziałbym się z jakiego powodu napisałes: "po co drążysz temat" ? To jakas sprawa tajna? Marka ucierpi? Czy co? Jestem ciekawy jak Seat poadzil sobie z moim bylym egzemplarzem. Bo jak widac problem z 1.5 TSI jest nadal.

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 118
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:28
Samochód: Seat Leon ST 1.5TSi
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Kanisz »

Dlaczego kierowcy aut z silnikami 1.5tsi DADA nie skarżą się od okresu kiedy pojawił się soft, który miał naprawić dziwne zachowanie auta 👉❓
... Za to dużo postów generują inni, którzy nie mieli za dużo do czynienia z tymi silnikami... 👉😉

Wiecie o tym, że SEAT może wypaść z grupy VAGa 👉❓ Niemcy myślą o sprzedaniu marki Seat...

... Link
https://motofilm.pl/2020/09/nieoficjaln ... mborghini/

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: thecichy »

Kanisz pisze:
08 paź 2020, 22:21
Dlaczego kierowcy aut z silnikami 1.5tsi DADA nie skarżą się od okresu kiedy pojawił się soft, który miał naprawić dziwne zachowanie auta 👉❓
...
Soft "poprawił" działanie 1.5 TSI z DSG (pewnie łatwiej było "wypłaszczyć" efekt kangurowania poprzez sterowanie sprzęgłami w samej skrzyni), użytkownicy 1.5 TSI w manualu nadal doświadczają tego problemu.
Kanisz pisze:
08 paź 2020, 22:21
... Za to dużo postów generują inni, którzy nie mieli za dużo do czynienia z tymi silnikami... 👉😉
...
Forum nie potwierdza tej statystki (a przynajmniej nie przypisuje większości takich postów użytkownikom innych jednostek napędowych) a jeśli o tym już piszą to na podstawie opinii użytkowników 1.5 TSI właśnie.
Za ten post autor thecichy otrzymał podziękowanie:
Teo (09 paź 2020, 11:14)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Endrju »

Ja jeździłem Skoda Octavią 1.5tsi w manualu i najmniejszego szarpnięcia nie było, a silnik był zimny po nocy, więc rzeczywiście chyba nie wszystko serię to mają tylko jaki wpływ ma kupujący na serię silnika który mu zamontują w fabryce.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: chris »

Frodo pisze:
04 paź 2020, 17:11
Cytat z VAG Forum, temat: "Tiguan 1.5 TSI - manual - problemy z szarpaniem na zimnym silniku", może kogoś zainteresuje:
"Nabyłem nowego Tiguana w tym tygodniu i faktycznie na 1 i 2 biegu nie jestem wstanie płynnie przyspieszyć przy spokojnej jeździe.
Przejechałem już ponad 200km i dalej nie mogę wyczuć gazu.
Zawsze są takie szarpnięcia, raz mocniej raz słabiej. Tak jakby silnik nie umiał płynnie reagować na nacisk pedału gazu.
Dzieję się to cały czas nawet na rozgrzanym silniku."
Myślałem ,że ten problem już nie istnieje a tu dalej takie buty... :?
https://www.motofakty.pl/artykul/silnik ... yczna.html

Jak 1.5 TSI to tylko z DSG7 8-)
https://youtu.be/yLDFHrDBExo?t=285
Ostatnio zmieniony 09 paź 2020, 21:55 przez chris, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ