Silnik 1.5TSI

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Eleonor »

Eleonor pisze:
11 maja 2021, 17:52
Dla mnie jest super cicho ... zależy z czego się przesiadasz
Ja przesiadłem się z Leona 1.4 TSI i dla mnie jest (jeśli chodzi o silnik) bardzo głośno :)

Hmm ja także przesiadłem się z Leona 1.4 150 DSG na Ateca 1.5 DSG i wg mnie jest dużo ciszej i przede wszystkim bardziej komfortowo


Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Sponsor

Re: Silnik 1.5TSI

Sponsor


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Felix »

Eleonor pisze:
21 cze 2021, 15:49
Hmm ja także przesiadłem się z Leona 1.4 150 DSG na Ateca 1.5 DSG i wg mnie jest dużo ciszej i przede wszystkim bardziej komfortowo
No to albo rzeczywiście są duże różnice między egzemplarzami, albo coś poprawili w trakcie produkcji.
Ja mam Atecę 2018 i silnik jest dużo głośniejszy niż w Leonie. Ty masz chyba 2020, zgadza się?
Ogólnie jest ciszej (w Leonie ten hałas z nadkoli bardzo dawał się we znaki) i rzeczywiście jest bardziej kofortowo.
Ale dźwięk silnika... Nie, u mnie jest dużo głośniej od silnika niż w Leonie. I tak jak mówię - jest to o tyle dziwne, że w Leonie miałem manuala, więc ogólnie jazda na troszkę wyższych obrotach niż zwykle operuje DSG, a na autostradzie przy przepisowej jeździe to 3000 RPM w Leonie vs 2400-2500 w Atece.

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Eleonor »

U mnie jest cisza ... jak jadę 90 km/h gładkim asfaltem to silnika w ogóle nie słychać ..
Jedyne co słyszę i to tylko na postoju to zaworek numer 04E 133 277 A na przewodzie podciśnienia.
Nazywa się to jakoś tak : tłumik pulsacji ciśnienia paliwa
Jest to taki dźwięk pompki .... I jak na razie nie mam na to pomysłu

Obrazek
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Jarek »

U mnie też jest cisza. Na postoju to w ogóle bardzo cicho, gdyby nie świecący się przycisk to - szczególnie na początku - chciałem wciskać go jeszcze raz. Podczas jazdy na D, tak do 90 km/h jest naprawdę cicho. Natomiast, gdy tylko przełączę na skrzynię S, wtedy już silnik słyszę, bo obroty są większe. Jest to jednak taki sportowy hałas, dopuszczalny i nie wkurzający. Trochę jestem pewnie nieobiektywny, bo przez wiele lat jeździłem dieslami i zresztą drugi mam dalej w ropie. Więc gdy siadam w Atece to błoga cisza. Dla innych osób pewnie może być za głośno.
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

Jarek pisze:
06 lip 2021, 15:28
U mnie też jest cisza. Na postoju to w ogóle bardzo cicho, gdyby nie świecący się przycisk to - szczególnie na początku - chciałem wciskać go jeszcze raz. Podczas jazdy na D, tak do 90 km/h jest naprawdę cicho. Natomiast, gdy tylko przełączę na skrzynię S, wtedy już silnik słyszę, bo obroty są większe. Jest to jednak taki sportowy hałas, dopuszczalny i nie wkurzający. Trochę jestem pewnie nieobiektywny, bo przez wiele lat jeździłem dieslami i zresztą drugi mam dalej w ropie. Więc gdy siadam w Atece to błoga cisza. Dla innych osób pewnie może być za głośno.
Potwierdzam, jest super cicho do 90-100 km/h. Ale nawet do 140 jest cicho. Jak na SUVa to jest zadziwiająco dobrze.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
07 lip 2021, 10:22
Jarek pisze:
06 lip 2021, 15:28
U mnie też jest cisza. Na postoju to w ogóle bardzo cicho, gdyby nie świecący się przycisk to - szczególnie na początku - chciałem wciskać go jeszcze raz. Podczas jazdy na D, tak do 90 km/h jest naprawdę cicho. Natomiast, gdy tylko przełączę na skrzynię S, wtedy już silnik słyszę, bo obroty są większe. Jest to jednak taki sportowy hałas, dopuszczalny i nie wkurzający. Trochę jestem pewnie nieobiektywny, bo przez wiele lat jeździłem dieslami i zresztą drugi mam dalej w ropie. Więc gdy siadam w Atece to błoga cisza. Dla innych osób pewnie może być za głośno.
Potwierdzam, jest super cicho do 90-100 km/h. Ale nawet do 140 jest cicho. Jak na SUVa to jest zadziwiająco dobrze.
Na to właśnie bardzo liczę, bo aktualnie (14-letni diesel Forda Galaxy) stojąc przed samochodem z uruchomionym silnikiem trudno jest prowadzić jakąkolwiek rozmowę. W środku jest oczywiście o wiele lepiej, ale nie rewelacja i terkotanie wyraźnie słychać, a mniejsze lub większe wibracje czuć na każdym elemencie. Kiedyś spod firmy odjeżdżała Ateka sprzed FL i stojąc niedaleko niej w ogóle nie słyszałem silnika, jakby to był elektryk !
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

Będziesz zadowolony, albo podjedź do dilera i sprawdź.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Jarek »

Będziesz też chyba zadowolony ze spalania, bo np. dzisiaj trasa 36 km poza miastem ale przez wsie i pola, ze średnią prędkością 50 km/h moja Ateca pokazuje średnie spalanie 6,1 l /100km. Była to spokojna jazda. Gdy wracałem powrotną drogą wyszło 7.0, ale jechałem ostrzej w niektórych momentach. Jak dla mnie to super. Moje Volvo c30 1.6 D ma 5.5/100. :D
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Misiek »

Jarek pisze:
07 lip 2021, 14:13
Będziesz też chyba zadowolony ze spalania, bo np. dzisiaj trasa 36 km poza miastem ale przez wsie i pola, ze średnią prędkością 50 km/h moja Ateca pokazuje średnie spalanie 6,1 l /100km. Była to spokojna jazda. Gdy wracałem powrotną drogą wyszło 7.0, ale jechałem ostrzej w niektórych momentach. Jak dla mnie to super. Moje Volvo c30 1.6 D ma 5.5/100. :D
Dzięki za potwierdzenie tego co czytałem wcześniej, ale u mnie niestety wyłącznie miasto, więc raczej nie ma szans na takie wyniki. Z drugiej strony preferuję spokojną, emerycką (mimo, że jeszcze "trochę" mi brakuje) jazdę z częstym żeglowaniem na luzie lub z hamowaniem silnikiem (akurat takie warunki drogowe). Niemniej jednak byłbym zadowolony z wyniku około 8 i obserwując komentarze i podawane wyniki innych myślę, że raczej da się to osiągnąć.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Felix »

Widzę, że Wy macie nowsze samochody (2020).
A może napisać ktoś z wcześniejszymi rocznikami? Ja mam 2018, 1.5 (pierwsze egzemplarze z tym silnikiem).
Zastanawiam się, czy u mnie jest coś nie tak, czy jednak zmieniali coś w trakcie produkcji.

ODPOWIEDZ