Silnik 1.5TSI

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: krowka1978 »

mczelny2401 pisze:
20 sty 2024, 9:51
Ty już wszystkie problemy tego modelu na forum opisałeś już kilkanaście razy w każdym możliwym temacie a na koniec twierdzisz że wszystko działa jak należy ;) Auto kupowałem 1,5 roku temu i jak były problemy z elektroniką (systemem infotainment ) tak są do dziś mimo nastu aktualizacji. W NX co ustawiłem zaraz po zakupie tak działa wszystko bez błędów do dnia dzisiejszego.
Wskaż mi, gdzie napisałem, że wszystko działa jak należy, bo nie widzę i nie pamiętam - jeszcze demencja starcza mnie nie bierze. Masz jakieś problemy poznawcze? Nie wmawiają mi czegoś, czego nie napisałem. W moim poprzednim poście opisałem 2 problemy, które pozostały, ale jeżeli ktoś nie chce widzieć, to nie widzi, Ty jesteś przykładem takiej ignorancji.Do Ciebie niekulturalnie się nie odezwałem, a to informowanie bananem w drodze, żałosne... Ty powinieneś zarobić, ale mi to wisi.
Wypowiedziałem się merytorycznie, a że nie doczytałeś i niezgodnie z faktami piszesz - nie mój problem. Miłego dnia życzę, a i braku kontrolki GPF w NX też.

Może nikogo to nie obchodzi, ale z marszu kupiłbym drugi raz Atecę w mojej konfiguracji, z pakietem XL oczywiście, bo niestety w okresie zamawiania był tylko XL light i trochę martwej strefy brakuje, przyzwyczaiłem się przez 7lat...

Kończę tę jałową dyskusję, zamiast zmieniać konfigurację mojej rozdzielni elektrycznej, to dyskutuję z kimś, kogo powinienem dawno olać.


Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Sponsor

Re: Silnik 1.5TSI

Sponsor


Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

mczelny2401 pisze:
20 sty 2024, 9:51
Ty już wszystkie problemy tego modelu na forum opisałeś już kilkanaście razy w każdym możliwym temacie a na koniec twierdzisz że wszystko działa jak należy ;) Auto kupowałem 1,5 roku temu i jak były problemy z elektroniką (systemem infotainment ) tak są do dziś mimo nastu aktualizacji. W NX co ustawiłem zaraz po zakupie tak działa wszystko bez błędów do dnia dzisiejszego.
Ja tylko powiem, ze kolezanka z pracy ma Tuscona 1.6tgdi i ma problemy z GPF, a do tego duzo jej pali auto, srednio o 1-1,5 litra wiecej niz moja Ateka. Gdyby nie wieksza dlugosc Tuscona od Ateki, to bym nim jezdzil, a tak to sie ciesze ze padlo na Ateke.
Szczerze to wolałbym resety inforozrywki (mam przed FL i nie mam zadnych usterek) czy plastiki, ktore mozna przemalowac niz gorszych asystentow i problemy z GPF.
PS. Mowimy o nowym Tusconie, czy starszym, bo mi sie podoba starszy w kolorze bezu, nowy troche festyn z przednim pasem.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: mczelny2401 »

Rafiner pisze:
21 sty 2024, 23:21
mczelny2401 pisze:
20 sty 2024, 9:51
Ty już wszystkie problemy tego modelu na forum opisałeś już kilkanaście razy w każdym możliwym temacie a na koniec twierdzisz że wszystko działa jak należy ;) Auto kupowałem 1,5 roku temu i jak były problemy z elektroniką (systemem infotainment ) tak są do dziś mimo nastu aktualizacji. W NX co ustawiłem zaraz po zakupie tak działa wszystko bez błędów do dnia dzisiejszego.
Ja tylko powiem, ze kolezanka z pracy ma Tuscona 1.6tgdi i ma problemy z GPF, a do tego duzo jej pali auto, srednio o 1-1,5 litra wiecej niz moja Ateka. Gdyby nie wieksza dlugosc Tuscona od Ateki, to bym nim jezdzil, a tak to sie ciesze ze padlo na Ateke.
Szczerze to wolałbym resety inforozrywki (mam przed FL i nie mam zadnych usterek) czy plastiki, ktore mozna przemalowac niz gorszych asystentow i problemy z GPF.
PS. Mowimy o nowym Tusconie, czy starszym, bo mi sie podoba starszy w kolorze bezu, nowy troche festyn z przednim pasem.
NX to najowszy obecnie model , więc to całkiem inne samochody. Jak już pisałem ja problemu z GPF nie mam , wiem o nich tylko z forum

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: krowka1978 »

Podrzucam, jeżeli kogoś by korcił NX4, bo mnie aż za bardzo https://hyundaitucson.info/post39200.html#p39200 :mrgreen: Lista problemów zacna, nawet z dźwiękiem mieli (jak w Atece :mrgreen: ), więc nie idzie się przy tym wozidle nudzić.

Dlatego kupiłem Atecę, która wpadła dosłownie na taśmę - nie brałem VAG pod uwagę, a nie kiłę, czy tego na h. Na żywo oglądałem kiły xceed i sportage. Sportage, teoretycznie więcej za podobną kasę co moja Ateca, ale jak to mawiają, diabeł tkwi w szczegółach - nie będę się rozpisywał, co mnie odrzuciło, bo to znaczenia dla innych może nie ma.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: mczelny2401 »

Za 1,5 roku spłacę leasing i z czystym sumieniem auto zostawię w rodzinie a Ty tu będziesz dalej siedział i zadręczał ludzi swoją Atecą i Fiatami
Za ten post autor mczelny2401 otrzymał podziękowanie:
Misiek (23 sty 2024, 1:10)
Ocena: 5.26%

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

mczelny2401 pisze:
22 sty 2024, 10:10
NX to najowszy obecnie model , więc to całkiem inne samochody. Jak już pisałem ja problemu z GPF nie mam , wiem o nich tylko z forum
A to zmienia postac rzeczy. Ten nowy dlamnie jest za bardzo plastik fantastik w srodku. I te lampy przod i tyl sa przekombinowane.
Poprzednik mial fajne reflektory, te nowe wygladaja jak choinka w kabinie tira. Z europejskiego designu wrocili do koreanskiego.

Lepiej prezentuje sie Sportage, zwlaszcza w zielonym kolorze.

Ja bede jezdzil Ateka do konca, jak osiagnie swoj wiek to zostanie w rodzinie jako 2 auto w miejsce Fabii, a ja zakupie Formentora.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: mczelny2401 »

Testowałem Formentora 1.5 w manualu i gdy załączył się tryb 2 cyl to silnik generował duże wibracje i brzmiał jak sieczkarnia. Kolejna sprawa to bagażnik trochę większy od pudełka zapałek ;)

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

mczelny2401 pisze:
22 sty 2024, 23:09
Testowałem Formentora 1.5 w manualu i gdy załączył się tryb 2 cyl to silnik generował duże wibracje i brzmiał jak sieczkarnia. Kolejna sprawa to bagażnik trochę większy od pudełka zapałek ;)
Ja mam ACT w Atece i nic sie nie dzieje, jest to nieodczuwalne w trybie D. Ciekawe, ze faktycznie spada spalanie chwilowe przy trybie 2-cyl notmalnie z np 5-6 litrow na 3 z groszami. Tyle ze to sie dzieje przez chwile, przez czas dzislania trybu, ale nie zwracam na to uwagi.
Co do bagaznika, to jak kupie to bede jeździł we dwoje to bagaznik zejdzie na dalszy plan. Teraz mam rodzinne wyjazdy to przejmowalem sie tym przy kupnie Ateki.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

platek71
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2024, 18:58
Samochód: Kia XCeed
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: platek71 »

franek pisze:
19 sty 2024, 20:12
Wypowiem się na temat nieszczęsnego manuala, którego posiadam. Ateca, październik 22. Skrzynia biegów z oznaczeniem VCE. Przebieg 20tys km. Od pierwszego kilometra doskwiera jej słynne grzechotanie przy zmianie biegów, opisywane wielokrotnie na forach. Innych objawów nie zauważyłem, nie muli, nie piszczy, nie ma kangura. Biegi wchodzą precyzyjnie i jest fajnie zestopniowana. Odnośnie samego grzechotania, delikatne obchodzenie się sprzęgłem niweluje ten problem do zera. Jak będzie potem zobaczymy, obecnie nie zwracam na to uwagi.
Przy odpowiednim obchodzeniu ze sprzęgłem da się tym latać? Ciekawe, czy w modelach z 2023 ten problem także występuje.

Szukam też z DSG używki, ale niewiele ich w fajnych cenach...

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: mczelny2401 »

Fajne ceny skończyły się 2 lata temu ;)

ODPOWIEDZ