Zgarnij 20 Monet i sprzedaj swój samochód z Allegro Lokalnie

Silnik 1.5TSI

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
chris
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: chris »

Kanisz pisze:
11 paź 2020, 11:46
@chris ale 1.5tsi DACA 131KM / 96kW
... Występuje w Seatach...
Gdzie po raz pierwszy trafił już po poprawkach do Seata pod koniec 2018 do modeli MY19 👉😉👍
... np. w LEONACH... 👉😁
Miałem na myśli model Ateca ;)
Za ten post autor chris otrzymał podziękowanie:
Kanisz (11 paź 2020, 12:54)
Ocena: 7.69%

Sponsor

Sponsor

Zgarnij 20 Monet i sprzedaj swój samochód z Allegro Lokalnie

Misiek
Samochód: Póki co jeszcze Ford Galaxy, a w 2021 Ateca
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Post autor: Misiek »

chris pisze:
11 paź 2020, 10:10
...
Nie wiem jak to jest obecnie bo wszędzie testówki albo 2.0 TSI albo z Dieslem.
...
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale wydaje mi się, że to działanie celowe właśnie z powodu problemów z tymi silnikami, żeby klient nie zraził się już po jeździe testowej i nie poszedł gdzie indziej. A przypominacie sobie opisywany tutaj zabieg "prezentera", który najpierw uruchomił silnik, później coś niby pokazywał, omawiał, a dopiero po tym była jazda próbna, żeby silnik się choć trochę wstępnie rozgrzał ?

W swojej motoryzacyjnej historii miałem dwie niemiłe przygody związane z samochodami testowymi :
- Opel Zafira, ta sprzed kilkunastu lat, nie ta ogromna i droga jak dzisiejsza. Na jazdę testową dostałem wersję z dieslem i wszystko od niego tak strasznie drżało (łącznie z podłogą), że podziękowaliśmy i poszliśmy szukać gdzie indziej. Prezenter przekonywał, że to wada tylko tej sztuki i że szef ma taki sam i u niego tego drżenia nie ma i że załatwi jazdę próbną tym innym egzemplarzem.
- Chrysler Voyager - w testowym egzemplarzu zawieszenie było tak ekstremalnie miękkie (uwielbiam takie mięciutkie amerykańskie, że nie czuć żadnej nierówności, ale bez przesady) i tak bardzo bujało, pływało wręcz, że obawiałem się o "samopoczucie", a w kupionym było już normalne.
To dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.! -> Tig
Podziękował: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Frodo »

Nie zdziwiłbym się, gdyby problematyczne wersje 1.5 (szczególnie manual i bez miękkiej hybrydy) po prostu przeszły do lamusa. VAG ma do wyboru do koloru bezproblemowe 1.0, 1.4 i 2.0 (może też niektóre wersje 1.5, z których pewnie najwięcej myślą nad mild hybrid) i przede wszystkim co robić z innymi projektami (głównie hybrydy i elektryczne), które są dla nich dużo ważniejsze. Jeśli jakiś ewentualnie najgorszy inżynier, którego może jeszcze zostawili z tym problemem jakimś cudem czegoś nie wymyśli, to pewnie serwis weźmie już sprzedane "na klatę" (w skrajnym przypadku zwracając pieniądze - przypadek Teo). Mają większe problemy i inne plany... Chyba że zupełnie przypadkiem coś wymyślone np. dla 1.5 TSI mild hybrid rozwiąże problem pozostałych.
Osobiście brałbym ten silnik tylko ewentualnie po w pełni satysfakcjonującej jeździe testowej.
Ateca 2.0 TSI FR red R.I.P.! :cry: -> Tig R 230 white; myślę o red Ateca? Cupra Ateca? Formentor? ;)

Awatar użytkownika
chris

Puki co znalazłem jedno demo Ateki FL z 1.5 TSI z DSG7 w Opolu ale dla mnie to kompletnie nie po drodze :(
https://www.otomoto.pl/osobowe/uzywane/ ... ountry%5D=
Obrazek

Awatar użytkownika
chris

Mam nadzieję, że Ateka FL 1.5 TSI nie będzie cierpiała na to samo co nowy VW Golf 8 z tym silnikiem :?
https://youtu.be/cEMr1p_aWTI?t=1300
Za ten post autor chris otrzymał podziękowanie:
Frodo (15 paź 2020, 16:29)
Ocena: 7.69%

mczelny2401
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: mczelny2401 »

W Rzeszowie mają demo 1.5tsi z DSG

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.! -> Tig
Podziękował: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Frodo »

Pojawiło się więcej opinii użytkowników 1.5 TSI na forum Tiga:
https://vag-forum.pl/vw-tiguan-ii/tigua ... ilniku/90/
Ateca 2.0 TSI FR red R.I.P.! :cry: -> Tig R 230 white; myślę o red Ateca? Cupra Ateca? Formentor? ;)

Rafiner
Samochód: Póki co Fabia 2
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Rafiner »

Hmm ja jeżdże dokładnie rok, przez corona dopiero 9000 km w Ateca 1.5 DSG, jestem mega zadowolony. Nie mam kangura, mam 7 l/100km długoetapowo i oleju nie ubyło. Kupowałem 1-2 miesiace po tym jak zaczeto pisac, ze naprawiono problem oprogramowaniem.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Post autor: Endrju »

Ja ostatnio byłem w ASO i pytałem gościa który kupił Atece 1.5 TSI zrobił nim 70kkm i mówił, że nic się nie działo i jest bardzo zadowolony. A pracownik twierdził że tylko 2 egzemplarze były na zmianie oprogramowania i też zero kangura.
Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Ramki klubowe chętnych proszę o wpisywanie się w temacie - https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... p=415#p415
Wlepki forumowe.https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... t=42
Obrazek

Beetleman
Samochód: Seat Ateca xcellence 1,5 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Beetleman »

Endrju pisze:
29 paź 2020, 23:21
Ja ostatnio byłem w ASO i pytałem gościa który kupił Atece 1.5 TSI zrobił nim 70kkm i mówił, że nic się nie działo i jest bardzo zadowolony. A pracownik twierdził że tylko 2 egzemplarze były na zmianie oprogramowania i też zero kangura.
Już tu pisałem, ale chętnie powtórzę :oops: .
Moją Atekę 1,5 TSI z DSG odebrałem 29.11.2019. Przejechałem 15k. Zero kangura, zero ubytku oleju, zero problemów. I niech tak zostanie..... 8-)

ODPOWIEDZ