Silnik 1.5TSI

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
thecichy
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: thecichy »

geranium pisze:
19 lis 2020, 10:39
.....niektóre wady są ewidentnie naprawiane, ale czasem *strasznie trudno* zorientować się kiedy i w czym...
przerabiałem to w sobotę..
w piątek dzwonię do ASO czy nie ma jakieś akcji serwisowej oraz w sprawie przeglądu...

nie ma żadnej akcji serwisowej do mojego auta..

sobota rano przegląd ..akcja serwisowa dotycząca "mało mocy na niskich obrotach"..

fakt, po aktualizacji zniknął całkowicie problem "szarpania" na drugim biegu..

więc

Kod: Zaznacz cały

*strasznie trudno* zorientować się kiedy i w czym...
w moim przypadku noc cudów :D :D :D
No to good for You 😁👍
I to pokazuje, że 1.5TSI jest kolejnym dobrym silnikiem VW tylko pod wypływem nacisków tych od mglistego pojęcia został przykastrowany, co z czasem można z lekka "poluzować" (w końcu opinia klientów jak się okazuje jest ważna i bywa skuteczna) poprzez "akcję serwisową". Pewnie gdyby swoją drogą teraz w takich egzemplarzach ponowić badanie WLTP, wyniki mogłyby delikatnie odbiegać ale myślę, że tutaj wszsyscy zgodnie powiemy: "who cares!?" ;)

Sponsor

Sponsor

Rafiner
Samochód: Póki co Fabia 2
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: Rafiner »

Geranium co to za akcja ? Jaki masz rok modelowy i skrzynię ? Mi w poniedziałek tylko VC oprogramowanie upgradeowali. O silniku nic.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

geranium
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: geranium »

1.5 TSI/ MY19/ DSG

co ci upgradeowali ?

Rafiner
Samochód: Póki co Fabia 2
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: Rafiner »

Niby błąd VC, ja go nie miałem, na forum jest temat o akcji serwisowej. Nie wiem o co chodzi, ale wgrali nowe oprogramowanie do VC.

Ja mam model 2020, reszta to co ty. Nie obserwuje szarpania, może dlatego mi nic nie robili.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Amadeusz
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 6 razy

Post autor: Amadeusz »

No i zaczęły mi się jakieś przygody z olejem. Przebieg 47tyś. W ciągu 4 dni przejechałem 2,2tyś km. 3 razy zapaliła mi się sygnalizacja poziomu oleju dolałem w sumie 1,25l... :shock: W instrukcji wprawdzie pokazuje, że może brać do 0,5l/1000km ale dotychczas dolewałem 0,5l na 10tys km :?
Styl jazdy mi się nie zmienił 100% tych kilometrów ostatnich przejechałem ekspresówkami i autostradami 130-140km/h. Myślicie że są podstawy żeby to reklamować?

Awatar użytkownika
michal 76
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy

Post autor: michal 76 »

Ja mam 1,4 TSI olej wymieniam co 15 tys. przebieg 45 tys. i nie dolałem ani kropelki. Przy zużyciu 0,5l na 1000 km to przy wymianie oleju co 15 tys. dolewasz 7,5 l - można nie wymieniać oleju bo jest czysty

Awatar użytkownika
sailor 88
Samochód: Seat Ateca Style|1,6TDI |
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Post autor: sailor 88 »

Amadeusz pisze:
28 lis 2020, 10:51
No i zaczęły mi się jakieś przygody z olejem. Przebieg 47tyś. W ciągu 4 dni przejechałem 2,2tyś km. 3 razy zapaliła mi się sygnalizacja poziomu oleju dolałem w sumie 1,25l... :shock: W instrukcji wprawdzie pokazuje, że może brać do 0,5l/1000km ale dotychczas dolewałem 0,5l na 10tys km :?
Styl jazdy mi się nie zmienił 100% tych kilometrów ostatnich przejechałem ekspresówkami i autostradami 130-140km/h. Myślicie że są podstawy żeby to reklamować?
Rozumiem, że fizyczne wycieki wykluczyłeś(niedokręcony filtr, korek, uszczelka misy, uszczelniacz wału itp.)...bo jeśli nie, to obejrzyj osłonę pod silnikiem, przy takim ubytku powinno nieźle kapać. Jeżeli natomiast olej jest spalany w takiej ilości, musi to być wynikiem większej i poważniejszej usterki wewnętrznej np. pęknięty pierścień, tym bardziej, że stało się to nagle. Jak najbardziej zgłaszaj szybko do serwisu, bo jazda w takim stanie to ryzyko uszkodzenia katalizatora i filtra GPF, ale Ty go chyba jeszcze nie masz. Procedura serwisowego pomiaru jest upierdliwa, bo stosują metodę wagową.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Amadeusz

Sucho wszędzie...

Amadeusz

Jak oni takie rzeczy diagnozują?

Amadeusz

:roll: Powiedzieli mi w serwisie że mogę przyjechać, ale jak nie będzie żadnych wycieków to jest po temacie bo nie zdarzyło im się, żeby te auta brały olej..... :oops: Jakbym się dalej upierał to robią test spuszczają olej, napełniają, plombuja, robią 200km i ważą jeżeli będzie wszystko OK to 1000zl na mój koszt. :roll:

ODPOWIEDZ