Błędne dane przyspieszenia?

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Błędne dane przyspieszenia?

Post autor: Teo »

Przeglądam właśnie dokumenty mojego zamówienia z końca grudnia - nie często wydaję 100+ tys zł, więc w kólko na nie patrzę, czy się gdzieś z czymś nie pomyliłem ;) No i teraz widzę coś dziwnego.. w załączniku do zamówienia - specyfikacji zamówionego auta, widze m.in. jego dane techniczne w tym przyspieszenie. Jest to silnik 1.5 TSI na manualnej skrzyni biegów. Przyspieszenie według tego dokumentu to 9,0 do setki. A w katalogu jak byl jest 8,6. Mój sprzedawca nie potrafił sie do tego odnieść mówiąc, że ostatnio tyle się zmieniało w Atece, że nie ma pewności, która dana jest błędna, a która prawdziwa... więc która ??



Sponsor

Błędne dane przyspieszenia?

Sponsor


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Błędne dane przyspieszenia?

Post autor: paprotek »

Jak dla mnie 8.6 to chyba trochę pobożne życzenie SEATa, a patrząc na wyniki 1.4 150KM śmiem twierdzić, że 9.0 do setki to realna wartość przyspieszenia również w tym silniku,

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błędne dane przyspieszenia?

Post autor: Teo »

Ciekawe.. nie ma zadnych danych obecnie na stronie Seata na rok 2019... czyzby jakies mocne zmiany ?
Jakby pojawil sie silnik 2.0 TSI z manualna skrzynia biegow, to bym sie wsciekl... o wolalbym, ale nie bylo.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Błędne dane przyspieszenia?

Post autor: Endrju »

U mnie chyba jest 8.7.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
pacho
Posty: 44
Rejestracja: 06 cze 2018, 15:34
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TSI DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Błędne dane przyspieszenia?

Post autor: pacho »

Próbowałem swojego zmierzyć ile ma do 100. Wyszło około 7,5 sekundy, ale na zimowych laczach, nawet nie wiem czy to ma jakieś znaczenie :) oczywiście z procedurą startu. Na sports mode bez procedury startu około 7,9 sekundy, czyli chyba tyle ile deklarował producent dla 2.0 TSI.
2.0 TSI, xcellence, 4drive, magnetic brown, elektryczna klapa, asystenci, elektryczny hak, pakiet zima :geek:

ODPOWIEDZ