Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Luk4as »

Odstąpienie od umowy kupna, na podstawie art 560 par.1 k.c. - wyslane...

Zapomnij

Nawet jakby samochod wogole nie jezdzil a drzwi byly zaspawane na glucho to zaden sad nie przyklepie Ci odstapienia. Na papuge z kosztami wydasz 20 k a sad obnizy Ci wartosc auta o 5 tys i tyle ...



Sponsor

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Teo »

@Luk4as: A to juz twoj poglad. Ja mam nawet w rodzinie przyklad odstapienia z sukcesem. Takze przez sąd. Ale udanego i to dosc szybko.
Generalnie pamietaj, ze to odstąpienie jest uzaleznione od wczesniejszego naprawienia auta przez sprzedawce. Wiec ja czekam przede wszystkim na naprawe. Jesli to sie nie uda - bedzie ciag dalszy. A "papugi" niektore pracuja za sukces, jesli sa go pewne, a tu problemu byc nie powinno.

Natomiast jesli bede zmuszony pojsc z tym na droge sądową, to zapewniam cie, ze na sądzie sie nie skonczy - sprawa dotrze tez do mediow jako kolejna wpadka koncernu. Dla mnie to naprawde potezne pieniadze i wydajac je oczekiwalem ze wszysto bedzie idealnie. A nie ze bede betatesterem auta. Jesli koncern chcialby mnie przeczolgac, to postaram sie zeby i koncern poczul problem. W moim przypadku byc moze nawet mozna mowic o zatajeniu wady, poniewaz pytalem wielokrotnie o problem kangurowania i bylem wielokrotnie zapewniany, takze na pismie, ze to bujda. Takze ja uwazam, ze rozne sciezki sa mozliwe, natomiast mam nadzieje, ze sprawa zostanie rozwiazana polubownie - a najlepiej, gdyby w ciagu najblizszych 1,5 miesiaca wyszlo nowe oprogramowanie.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Luk4as »

@Teo na razie to Ty masz problem, nie ja. Ale udanego "rozwiazania"

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Teo »

A tak wyglada to slawne "kangurowanie w moim przypadku... Dopiero co ruszylem - silnik na jedynce. Gaz trzymany nonstop stabilnie na dokladnie tym samym poziomie.. udpokaja sie dopiero po ok 20 sekundach szarpania autem.

jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: jodrak »

Jestem posiadaczem Seata arony 1.5 tsi. Szarpanie występuję przy ruszaniu nawet na 2 biegu. W serwisie był 2 razy dla nich nic się nie dzieje .Zglaszałem też dźwięki dochodzące ze sprzęgła na biegu jałowym po wciśnięciu sprzęgła giną. Dla nich to norma. Totalna zlewka klijenta .Trzy lata walczyłem z nowym wadliwym samochodem skoda w końcu go sprzedałem. W Polsce to walka z wiatrakami.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Felix »

@Frodo, to nie jest kwestia "małego silnika", tylko po prostu w 1.5 TSI coś jest skopane i tyle.
U mnie też występuje ten efekt, a mam DSG.
Wcześniej miałem Leona z 1.4 TSI I przez prawie 5 lat nigdy mi podobny problem nie wystąpił.
Ciekawe jest to, że nie wszyscy ten problem maja. To by sugerowało, że problem nie jest w sofcie silnika, tylko gdzieś w "sprzęcie". Prawdopodobnie jakaś wadliwa partia elementów silnika lub (co bardziej prawdopodobne) osprzętu. VW ze względu na koszty naprawy dużej ilości samochodów chce tą wadę zasmakować programowo, tylko im nie wychodzi i dlatego cała ta akcja tyle trwa.
To oczywiście tylko moje przypuszczenia, ale coraz bardziej się w nich utwierdzam, czytając różne fora.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Teo »

@jodrak - ja tez mam jakies dziwne dzwieki czasem na sprzegle, ale nie potrafie zlapac kiedy to sie dokladnie dzieje tak zeby wywolac problem - mozesz powiedziec kiedy dokladnie to sie u ciebie dzieje ?? moze to normalne, nie ?

@Frodo - tak, dzieje sie to zazwyczaj na zimnym silniku, na cieplym rzadziej, ale tez... predkosc? musialbym sprawdzic, ale raczej cos kolo 10 km/h+... zobacz sam obroty, przy ~1800 obrotow trudno, zeby auto na biegu pierwszym jechalo 3 km/h.
Mam siedzenie regulowane elektrycznie. Naprawde nie jestem w stanie zlapac dobrej pozycji zeby mi noga nie wpadala w pedal i sie nie meczyla. Ale mam wrazenie, ze to jednaksprawa subiektywna. Jednym sie udaje innym nie.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Endrju »

To jakaś masakra jest. I W ASO mówią że to jest ok? To się nadaje do TV.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Teo »

W ASO poki co mowia, ze gasniecie na jedynce przy ruszaniu to tak generalnie moze byc... bo ten typ tak ma, ale mimo wszystko tematem sie zajeli i wyslali opis sytuacji klienta dalej, bo ja jednak uwazam, ze tak byc nie powinno. Co do kangurowania - jutro zobacza film, bo poprzednie udawalo mi sie nagrac dosc kiepskie - tutaj przypadkiem nagralem na parkingu podziemnym i nie ma refleksow, a kangurowanie bylo bardzo duze i dluzsze.

jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: jodrak »

Teo. Dźwięk sprzęgła słychać gdy np.po przejechaniu 20 km wyjeżdżam do garażu wyłączam wentylator nawiewu. Silnik pracuje na luzie słychać stuki gdy wcisnę sprzęgło giną. Po dopuszczeniu to samo .

ODPOWIEDZ