Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: jodrak »

Wracając do serwisu i ich wyuczonych sloganów nie czytamy co jest na forum 😊 czytają czytają są na bieżąco z wszystkim co się dzieje



Sponsor

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Luk4as »

@jodrak a Ty pracując w serwisie czytałbyś ? Bo ja mając rodzinę, dzieci, znajomych wychodzę z pracy i zapominam o niej. A w pracy ? Będąc mechanikiem w Seacie siedzę wymieniam klocki, płyny, tarcze a jest jakiś problem którego nie widzę, to mówię o tym otwarcie, a jeśli jest problem z którym sobie nie radzę to zgłaszam do centrali i niech centrala wymyśla algorytm rozwiązania problemu.

Nikt za siedzenie na forum nie płaci ... to jest moje zdanie.

jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: jodrak »

Luk4as. Może to tylko moje wrażenie ale zapytam a ty gdzie pracujesz? Odpowiadam na twoje pytanie. Tak czytam forum na temat firmy w której pracuję jest to cenne źródło informacji można się dowiedzieć co można ulepszyć lub naprawić w firmie. Ale nie po to zostało stworzone to forum aby sobie dokuczać. Jeżeli kogoś uraziłem przepraszam

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: root »

Teo, nie znam się super na samochodach, ale dla mnie takie zachowanie Twojego silnika to jakiś absurd jest. I wydaje mi się, że nikt tu nic takiego nie potwierdził, więc walcz i może faktycznie trafił Ci się jakiś trefny egzemplarz (silnika/skrzyni/czegośtam, bo raczej nie całego samochodu).

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Teo »

Obawiam sie ze to jest wlasnie to "kangurowanie"... A co do gasniecia silnika przy ruszaniu, to juz nawet profesjonaliscie to potwierdzili: https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-n ... 4ffnly.amp :(

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Teo »

Podobno aktualizacja softu sie zbliza... kwestia czerwca. Podobno. Trzymam kciuki. I trzymam kciuki zeby zmiana softu wystarczyla.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Felix »

@Teo, usłyszałeś to w serwisie? Właśnie miałem dzwonić do serwisu i pytać o tą aktualizację (bo sami pewnie do mnie nie zadzwonią, mimo zgłoszonej i potwierdzonej przez nich usterki...), po przeczytaniu wątku na Briskoda.

@Frodo, chyba dyskusja na Briskoda przeniosła się do innego wątku, w którym nie ma już tak ożywionej dyskusji. Ale wygląda to obiecująco. Zobaczymy co będzie dalej.
Ja się dalej zastanawiam co oni skopali i co próbują teraz zamaskować nowym oprogramowaniem, że pomiędzy różnymi egzemplarzami silnika są takie różnice. U jednych występują wszystkie problemy, u innych tylko niektóre z różnym natężeniem, a jeszcze inni nie mają żadnych problemów. Tak samo ze spalaniem - u jednych silnik jest dość oszczędny, a u innych (jak u mnie) spalanie to dramat (w porównaniu np. do 1.4 TSI).
Ostatnio widziałem filmik z Autocentrum z pomiarem spalania w Golfie 1.5 i przy 90km/h (z GPS) mieli w trybie 2-cylindrowym 3.0l/100km. Ja nie jestem w stanie uzyskać takiego chwilowego przy żadnej prędkości. Nie mówiąc już o tym, że tryb 2-cylindrowy załącza mi się bardzo rzadko i max do 80km/h. Rozumiem, że Ateca jest od Golfa cięższa i większa, ale nie aż o tyle, żeby nie dało się uzyskać takiego samego spalania przy ŻADNEJ prędkości. Ogólnie najniższe spalanie średnie jakie odnotowałem u siebie to było 6.7l/100km, przy krótkiej trasie (40km) drogą krajową, spokojnie, zgodnie z przepisami, 90km/h. W Leonie na takich trasach miałem 4.5...

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: xipil »

Ja od odbioru przez pierwsze 1500km przy dsg mam spalanie na poziomie ok 7L, średnia prędkość ok47km/h. Czy to jest dużo przy takiej wielkości i prześwicie to ciężko mi ocenić, ale na 100% Leon ma o wiele mniejsze opory powietrza.

jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: jodrak »

Seat arona 1.5 tsi 150KM średnie spalanie 6.7 . Rano trasa 30 km bez korków bez świateł prędkość 85 km/h spalanie 6.2 już bardziej ekonomiczniej się nie da . Przy tak lekkim samochodzie i tak nowoczesnym silniku to masakrycznie dużo. Autostrada tempomat trasa 250 km predkosc125 km/h spalanie 7.8 l .Mój stary fiat uno palił mniej. Coś musi być nie tak z tym silnikiem skoro są takie różnice miedzy tymi samymi silnikami. Sąsiadowi tą samą trasę 30 km prędkość 85 km / h t -roc z tym silnikiem spala 4.8 l. Oczywiście nie ma kangura sam sprawdzałem.

Andrżejuuuu
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2019, 11:44
Samochód: Seat Ibiza FR 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Andrżejuuuu »

Najpierw majster porównaj Wasze przebiegi...

U mnie dopiero po 15 000 spalanie się uspokoiło i spadło.

ODPOWIEDZ