Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Eleonor »

pawel_luk1 pisze:
26 gru 2019, 11:42
Teo pisze:
23 gru 2019, 1:22
A ja tam jestem ciekawy jak to jest z manualami i 1.5. Bo na forach Skoday czytam, ze jeszcze roznie z tym bywa, niektorzy sa zli, ze nowy soft spowodowal, ze po prostu sa wieksze obroty i aito potrafi nawet samo jechac bez wcisnietego gazu, a zuzycie paliwa sie podwyzszylo.
...Na 1 i 2-gim biegu auto jedzie bez wciskania gazu.....
To źle że na 1 i 2 jedzie i nie krztusi się ( no chyba, że się cały czas samo rozpędza ) ? Wg mnie to dobrze - chyba ze się mylę


Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Sponsor

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Sponsor


Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: hetman72 »

Eleonor pisze:
26 gru 2019, 17:03
To źle że na 1 i 2 jedzie i nie krztusi się ( no chyba, że się cały czas samo rozpędza ) ? Wg mnie to dobrze - chyba ze się mylę
Ta wypowiedź jest na tyle skomplikowana że umyka mi jej sedno. Ehhhhhhhhhhhhhh.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: JACA »

hetman72 pisze:
26 gru 2019, 19:28
Eleonor pisze:
26 gru 2019, 17:03
To źle że na 1 i 2 jedzie i nie krztusi się ( no chyba, że się cały czas samo rozpędza ) ? Wg mnie to dobrze - chyba ze się mylę
Ta wypowiedź jest na tyle skomplikowana że umyka mi jej sedno. Ehhhhhhhhhhhhhh.
Widocznie przy tych obrotach jest na tyle momentu, że wystarczy aby samochód się toczył i nie gasł.
--
Jaca

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: geranium »

auta na "wtrysku" osiągają określoną prędkość na 1 czy 2 biegu i nie "krztuszą" się jak to miało miejsce przy gaźniku utrzymując stałą prędkość....

słowo klucz stałą
i się nie rozpędzają

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Amadeusz »

Teo pisze:
23 gru 2019, 1:22
A ja tam jestem ciekawy jak to jest z manualami i 1.5. Bo na forach Skoday czytam, ze jeszcze roznie z tym bywa, niektorzy sa zli, ze nowy soft spowodowal, ze po prostu sa wieksze obroty i aito potrafi nawet samo jechac bez wcisnietego gazu, a zuzycie paliwa sie podwyzszylo. Wiec ciekawe jak to jest z Ateką ?
Ja po prostu nie mam juz zaufania do 1.5 (pierwszej generacji?).
Od aktualizacji softu nie odnotowałem żadnych problemów z tym autem. Spalanie bez zmian tj. silnie uzależnione od temperatury na zewnątrz (nawet do +2l/100km przy ujemnych temperaturach) i ciśnienia w oponach (ok +0.5l/100km przy obniżonym ciśnieniu 2.2-2.3).

adrian134
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11
Samochód: Seat Ateca 1.5tsi
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: adrian134 »

Witam , wczoraj odebrałem nowego Ateca z salonu z wyprzedaży rocznika 2019 . Powiedziano mi że auto wyszlo juz z fabryki z poprawionym softem i tego problemu nie bedzie. Faktycznie auto rusza gładko nawet zimne i z niewielkich obrotów.
Seat Ateca 1.5tsi FR

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Amadeusz »

Byłem teraz na Podhalu na nartach, piękna zima, wszędzie biało. Główne drogi były czarne, ale boczne odnogi do posesji czy niektóre gminne drogi oraz parkingi -wyjazdy, wjazdy pokryte były śniegiem. Z uwagi na to, że temperatura w ciągu doby wędrowała z minusa na plus i z powrotem na tych nie odśnieżonych dokładnie i nie posypanych odcinkach była piękna ślizgawica rano i wieczorem -wyślizgany śnieg i zwykły lód. W takich warunkach trzeba bardzo delikatnie operować gazem żeby wyjechać z takiego parkingu oraz podjechać pod strony podjazd do posesji. Niestety te kilkudniowe doświadczenia były dość frustrujące, mimo tego że wyłączałem system start-stop miałem częstą niedogodność polegającą na tym, że przy lekkim operowaniu gazem zarówno na 1 jak i wstecznym zapłon gasł i automatycznie się zapalał albo trzeba było to robić ręcznie, każdorazowo też w takiej sytuacji następowało nieprzyjemne szarpnięcie i stanięcie auta w miejscu. Dodanie więcej gazu rozwiązywało problem ale nie zawsze było to optymalne rozwiązanie na taką ślizgawice śniegową. Ktoś miał podobne doświadczenia? To tylko przypadłość silnika 1.5 czy inne też tak mają na niskich obrotach silnika? Tak poza tym na prędkości auto się świetnie trzymało drogi na śniegu, duża przyjemność jazdy.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Teo »

Wiec wyglada na to, ze problem jednak zostal zagłaskany poprzez podwyzszenie obrotow, a mocy na niskich obrotach nadal nie ma.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: Rafiner »

Jak pisałem jestem mega zadowolony z auta i nie miałem problemów z ruszaniem jak Amadeusz, auto jedzie równo, nie dusi się przy minimalnym ruszaniu.

Pewnie tak jak adrian134 mam najnowszy soft (auto z listopada 2019).
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Silnik 1.5 - kangurowanie i inne problemy.

Post autor: geranium »

moim zdaniem pisanie bez konkretów to tylko pisanie dla lepszego samopoczucia..

nowy soft a może nowszy a może sprzedawca zapewniał a może mi się tylko tak wydaje … jaki sens ??

opinia i WERSJA OPROGRAMOWANIA => tylko taki zestaw coś wnosi
.. mam najnowszy soft..
dla ciebie najnowszy to ten z wczoraj czy ten z którym odebrałeś auto a może ten z sierpnia??

PS. przy DSG problemów praktycznie nigdy nie było z ruszaniem (lub wystarczyło przestawić na ręczną skrzynię..)-

ODPOWIEDZ