[PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

[PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Post autor: Teo »

Chcialbym poprosic o informacje kazdego z posiadaczy Ateki z manualną skrzynia biegow i silnikiem benzynowym jak w tytule, o informacje, czy jestescie w stanie zgasic silnik auta probujac ruszac, czy tez nie.
Chodzi nie o to, czy potraficie poprawnie startowac i jestescie juz przyzwyczajeni do jazdy tym autem, tylko o to, czy gdybyscie sie uparli, to jestescie w stanie zgasic silnik przy ruszaniu (np. dajac za malo gazu lub za szybko puszczajac sprzeglo).

Powyzsze jest mi potrzebne zeby miec pewnosc, czy z moim autem jest cos nie tak, czy to cecha silnika. Po prostu jadac 1.0 Aroną nie bylem w stanie zgasic silnika niezaleznie od tego co robilem ze sprzeglem na jedynce. Moją Atekę 1.5 zgasic nie problem. Wiec pytanie czy to "zwykla" cecha tego silnika (inna sprawa czy poprwna czy nie), czy tez niezwykla cehca konkretnie mojego egzemplarza.

Bede wdzieczny z probe praktyczną i podanie informacji ! :)



Sponsor

[PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Sponsor


Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: [PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Post autor: majcher »

1.4 TSI kilka razy mi się udało "zadusić" silnik przy ruszaniu.
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: [PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Post autor: tictac1986 »

Dwa razy odkąd mam to auto udało mi się zgasić silnik ruszając, teraz już długo nie miałem takiego zdarzenia. Chyba wynikało to z konieczności przyzwyczajenia się do pedału sprzęgła i gazu.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: [PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Post autor: sailor 88 »

Zapytam przy okazji... Czy w Atece z silnikiem benzynowym (1.0 TSI, 1.4 TSI, 1.5 TSI) przy ruszaniu (puszczanie sprzęgła, bez wciskania pedału gazu), obroty silnika są podnoszone samoczynnie o pewną wartość?
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: [PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Post autor: root »

Teo pisze:
30 kwie 2019, 15:24
Po prostu jadac 1.0 Aroną nie bylem w stanie zgasic silnika niezaleznie od tego co robilem ze sprzeglem na jedynce.
Chcesz powiedzieć, że jak samochód stoi i gwałtownie puścisz sprzęgło, to nie zgaśnie? Dawno nie jeździłem manualem, ale trochę mnie to dziwi…

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: [PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Post autor: tomal218 »

hi miałem atece zastepcza 1.0 i jak nie dodalem wiecej gazu tez gasła i to czesto umow sie na jazde testowa i zobaczyczysz czy w innej tez tak jest :D a jak miałem leona zastepczego 1.4 125 km to tego nie było
oso soplón !!! :lol:

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: [PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Post autor: Felix »

sailor 88 pisze:
30 kwie 2019, 18:43
Zapytam przy okazji... Czy w Atece z silnikiem benzynowym (1.0 TSI, 1.4 TSI, 1.5 TSI) przy ruszaniu (puszczanie sprzęgła, bez wciskania pedału gazu), obroty silnika są podnoszone samoczynnie o pewną wartość?
Leon 1.4 122KM tak właśnie miał - obroty były podnoszone na moment do ok. 1200-1300RPM, jak tylko silnik został obciążony bez dodawania gazu. To jest funkcja nazywana "anti-stall" i ma przeciwdziałać zduszeniu silnika.
Mówię oczywiście o 1.4 z generacji EA211, tej samej co w Atece, więc zakładam, że w Atece 1.4 (w 1.0 I 1.5 również) też pewnie to występuje.
Ogólnie przez prawie 5 lat jazdy tym Leonem zgasł mi może 1-2 razy.
Co ciekawe 1.4 140/150KM dużo łatwiej zdusić niż 122/125KM.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: [PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Post autor: Teo »

root pisze:
30 kwie 2019, 19:04
Teo pisze:
30 kwie 2019, 15:24
Po prostu jadac 1.0 Aroną nie bylem w stanie zgasic silnika niezaleznie od tego co robilem ze sprzeglem na jedynce.
Chcesz powiedzieć, że jak samochód stoi i gwałtownie puścisz sprzęgło, to nie zgaśnie? Dawno nie jeździłem manualem, ale trochę mnie to dziwi…
Tak. W przypadku Arony 1.0 TSI tak wlasnie bylo. Cokolwiek, podkreslam: COKOLWIEK bym nie robil, auto nie bylo w stanie zgasnac. Nawet agresywne puszczenie sprzegla kiedy gaz nie byl wcisniety powodowalo, ze auto ruszalo i to bez zadnej czkawki. Nawet na dwojce wygladalo ze ruszy (ale jednak zgaslo). Wiecej - w przypadku mojej Ateki auto tez rusza BEZ gazu, ale trzeba jednak troche delikatniej puszczac sprzeglo. Problem natomiast jest kiedy gaz sie dodaje, ale sprzeglo puszczam zbyt szybko, albo przy zbyt malych obrotach - dla mnie zachowanie silnika 1.5 TSI jest dziwne, niespotykane patrzac na inne auta i niezwykle trudne do przyzwyczajenia. A dziwne, takze dlatego, ze nie gasnie bez dodawania gazu - a z gazem, tyle ze zbyt malym juz tak.
Jako ciekawostka moge dodac, ze jechalem tez T-Roc 1.5 TSI i tam ten silnik zachowuje sie podobnie "zle" - takze (subiektywnie) dziwnie latwo gasnie przy ruszaniu - co wskazuje mi na jakis klopot z tym silnikiem lub BARDZO dziwna jego charakterystyke.
...........

Ok, czyli poki co rozumiem, ze Ateca ma problem z tym gasnieciem, tyle, ze tak naprawde jest to po prostu "wrazenie", ze jest gorzej niz w innych modelach Seata... Ale poczekam jeszcze na kilka opinii. Im wiecej tym lepiej :) I dziekuje za te juz przekazane!

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: [PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Post autor: root »

Teo pisze:
01 maja 2019, 0:54
root pisze:
30 kwie 2019, 19:04
Teo pisze:
30 kwie 2019, 15:24
Po prostu jadac 1.0 Aroną nie bylem w stanie zgasic silnika niezaleznie od tego co robilem ze sprzeglem na jedynce.
Chcesz powiedzieć, że jak samochód stoi i gwałtownie puścisz sprzęgło, to nie zgaśnie? Dawno nie jeździłem manualem, ale trochę mnie to dziwi…
Tak. W przypadku Arony 1.0 TSI tak wlasnie bylo. Cokolwiek, podkreslam: COKOLWIEK bym nie robil, auto nie bylo w stanie zgasnac. Nawet agresywne puszczenie sprzegla kiedy gaz nie byl wcisniety powodowalo, ze auto ruszalo i to bez zadnej czkawki. Nawet na dwojce wygladalo ze ruszy (ale jednak zgaslo).
Odgrzeję starego posta, ale mam do tego jeszcze jedno pytanie. Czy jak gwałtownie zahamuję i zatrzymam samochód bez naciśnięcia sprzęgła w tej Aronie 1.0, to też nie zgaśnie?

Grze_chu
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2019, 18:21
Samochód: Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [PROŚBA] do manuali TSI: 1.0, 1.4 i 1.5 TSI

Post autor: Grze_chu »

Jeździłem 1.4 demo (dwa dni) , zgasl mi przy ruszaniu, auto stało w dziurze i za mało gazu dałem, poza tym pod wzniesienie też zdlawilem, musiałem wyczuć gaz i sprzęgło.
¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

ODPOWIEDZ