Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Felix »

U mnie kangur nadal jest. Pod wieloma względami wygląda na to, że jest lepiej, ale kangur pozostał.
Co do UOKiK, to czy ktoś kiedyś widział, żeby oni coś naprawdę zrobili?
U nas pozostaje tylko sąd, a i wtedy szanse są marne, bo sądy mamy jakie mamy. Prawo to dla nich zbiór ogólnych wytycznych, które jednak dla sędziów okazują się nie być wiążące...
Mimo wszystko liczę na to, że w końcu zrobi się z tego na tyle duża afera, że VAG będzie musiał coś z tym zrobić. Mówimy o najpopularniejszym silniku grupy, którego sprzedaje się zdecydowanie najwięcej, więc potencjalny zasięg tej afery jest znacznie większy niż poprzednich.



Sponsor

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Sponsor


Przyszły Atekowicz
Posty: 44
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:51
Samochód: Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 160
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Przyszły Atekowicz »

Przez kilka lat uchodziło na sucho VAGowi gdy w 1.8 a 2.0 były felerne pierścienie i auta brały olej. Wtedy wymyślili, że niby norma to do 1L na 1000km...wolne żarty. Tutaj też im ujdzie na sucho. Tak jakby nie testowali swoich produktów i ufali tylko komputerom...

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Teo »

A ja mam pytanie odwrotne ze tak powiem... A KTO z was z problematycznymi egzemplarzami w ogole probowal oddac to auto... ? Kto z was wyslal pismo przedsądowe ? Kto probowal umowic sie z jakims szefem swojego salonu ?

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Felix »

Ja nie próbowałem bo:
1. Ogólnie samochód mi się podoba i mam nadzieję, że jednak coś z tym silnikiem zrobią
2. Z różnych przyczyn nie mam czasu się z nimi szarpać bo jednak nie wydaje mi się, żeby się obeszło bez sądów, rzeczoznawców itp.
3. Nie chcę mieć już nic wspólnego z "moim salonem". Nie mam ochoty do nich nawet dzwonić

Co do softu, to zauważyłem jeszcze jedną rzecz - w DSG jakby delikatniej odpuszczał auto hold. Nie ma już takiego szarpnięcia jak kiedyś. Nie jest to raczej kwestia samego auto hold (to siedzi w sterowniku ABS), tylko bardziej kwestia delikatniejszego załączania napędu przez DSG.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Teo »

Otoz ja od UOKIK`u zaczalem jeszcze na etapie problemow z VW Bankiem, ktore mialem jeszcze przed problemem technicznym, ale powiedzieli mi ze chetnie, ale niestety prawo w Polsce chroni konsumentow, a nie przedsiebiorcow (a ja kupilem auto jako firma).

Natomiast obecnie musze powiedziec, ze wszystko zmierza do szczesliwego konca w moim przypadku, przy czym ja mam dosc mocne dokumenty w postaci potiwerdzenie pracownikow salonu, ze skakania nie bedzie - to bylo po zamowieniu, ale przed odbiorem. Wiec w moim przypadku moznaby spokojnie mowic o wadzie ukrytej. Ale z drugiej strony nie czulem, zeby na jakimkolwiek etapie mojej sytuacji potrzebowal o tym przypominac. I ja tez rzeczywiscie najchetniej juz bym z "moim" salonem nie rozmawial, ale nie dlatego ze mam ich dosc, tylko raz, ze pewnie oni mnie niedlugo beda mieli dosc, a dwa, ze tez nie mam na to czasu - a zmarnowalem go juz duzo.
Za ten post autor Teo otrzymał podziękowanie:
Frodo (26 maja 2021, 12:25)
Ocena: 5.26%

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Felix »

@Teo, a miał być wątek o sofcie :)
Jeszcze jedna obserwacja co do softu w moim przypadku. W poprzednim sofcie chyba moment obrotowy na niższych obrotach, zwłaszcza na 1 i 2 był mocno obcięty. Teraz moc przy DSG rozwijana jest dużo bardziej płynnie i w końcu jedzie to jak automat. Zmian biegów nie czuć - po wciśnięciu gazu po prostu płynnie przyspiesza. Wcześniej czuć było dziury po każdej zmianie biegu na wyższy.

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: root »

<crosspost>

Napisałem w sprawie tego problemu do Zachara, żeby może spróbował pomóc tak, jak pomagał przy okazji problemów z Mazdą 6. Taką oto dostałem odpowiedź:
Złożyłem oficjalne zapytanie do vw
Ich odpowiedź:
Odnotowaliśmy pojedyncze zgłoszenia dotyczące tej kwestii, wyłącznie w autach wyposażonych w silnik 1.5 TSI i manualną skrzynię biegów. Silnik lekko szarpie podczas bardzo delikatnego naciskania na pedał przyspieszenia lub podczas zwalniania w trybie hamowania silnikiem, występuje też w fazie rozgrzewania (temp. płynu chłodzącego < ok. 70°C) podczas przełączania od 1 do 3 biegu. Producent poinformował nas, że przyczyną tej dysfunkcji jest oprogramowanie sterownika silnika, które wymaga optymalizacji. Obecnie trwają intensywne prace nad opracowaniem i wdrożeniem nowego oprogramowania.
Pozdrawiam
Zachar

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: JACA »

Teo pisze:
17 cze 2019, 0:54
Otoz ja od UOKIK`u zaczalem jeszcze na etapie problemow z VW Bankiem...
Jakie miałeś problemy z VW Bankiem :?:
--
Jaca

Mmaniak2
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2018, 19:37
Lokalizacja: Dolnośląskie
Samochód: Seat Ateca Fr 1.5 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Mmaniak2 »

1.5 manual, po wgraniu softu i po tysiącu km. stwierdzam iż soft nic nie wniósł. Jest tak jak było i tyle. A u dilera powiedziano mi że raczej już nic nowego nie wyjdzie i że musi tak być.

chemik22
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2019, 9:37
Samochód: brak
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: chemik22 »

Mmaniak2 pisze:
21 lip 2019, 18:52
1.5 manual, po wgraniu softu i po tysiącu km. stwierdzam iż soft nic nie wniósł. Jest tak jak było i tyle. A u dilera powiedziano mi że raczej już nic nowego nie wyjdzie i że musi tak być.

Wspaniałe info od dilera.. Sam planowałem wziąć ten silnik ze skrzynią manualną.. Ale teraz to widzę że tylko pod warunkiem że dostanę na piśmie że tak opisana wada nie wystąpi.. Ech..
Ostatnio zmieniony 22 lip 2019, 9:06 przez chemik22, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ