Jaki akumulator wybrać

Dyskusje techniczne na temat silników diesla
Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Rafiner »

Za 2 lata to tę wiedzę można sobie wsadzić w d...., bo większość już wymieni aku lub będzie musiało.

Edit: dzisiaj odłączyłem kabelek od pseudo inteligentnego ładowania. Wyzerowało mi przebieg. Przyszły mrozy i znowu wróciło. Jak mówiłem w ASO o niedoładowaniu aku i złym ładowaniu podczas przeglądu, to albo gość był idiotą, albo super udawał, bo wciskał mi że tego nie ma itp. Nie dawały rady żadne tłumaczenia. Dałem sobie spokój i zrobiłem j/w. Gdyby aku miało gwarancje jak auto, to by inaczej gadali.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Jaki akumulator wybrać

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: tomal218 »

Rafiner pisze:
08 gru 2021, 22:34
Za 2 lata to tę wiedzę można sobie wsadzić w d...., bo większość już wymieni aku lub będzie musiało.

Edit: dzisiaj odłączyłem kabelek od pseudo inteligentnego ładowania. Wyzerowało mi przebieg. Przyszły mrozy i znowu wróciło. Jak mówiłem w ASO o niedoładowaniu aku i złym ładowaniu podczas przeglądu, to albo gość był idiotą, albo super udawał, bo wciskał mi że tego nie ma itp. Nie dawały rady żadne tłumaczenia. Dałem sobie spokój i zrobiłem j/w. Gdyby aku miało gwarancje jak auto, to by inaczej gadali.
Nie można doprowadzić by aku nie był rozładowywany na maxa ani tez przeładowany (ten kabelek właśnie przy jeździe na trasie właśnie spowoduje przeładowanie )ale ja się nie znam i to tylko moje zdanie a jak ktoś da dobra diagnozę aku na mrozie to musi być magik
oso soplón !!! :lol:

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Rafiner »

Tomal - Ja na codzień jeżdżę spokojnie. 5,5 km do pracy na pustych podmiejskich drogach. Praktycznie nie hamuję. To inteligentne ładowanie praktycznie mi nie ładuje aku. Zgodnie z zasadą żeby oszczędzać paliwo. Potrafiło mi wyzerować liczniki mimo, że przed godziną objechałem Kraków tj. 350 km w obie strony.
Wczoraj znowu mi wyzerowało, chociaż początkiem listopada podładowałem aku przy okazji wymiany opon, a 24 listopada objechałem ASO Jawornik 360 km. Zeszłego roku było to samo.
Odpięcie kabelka przechodzi na zwykłe ładowanie.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: tomal218 »

Rafiner pisze:
09 gru 2021, 23:08
Tomal - Ja na codzień jeżdżę spokojnie. 5,5 km do pracy na pustych podmiejskich drogach. Praktycznie nie hamuję. To inteligentne ładowanie praktycznie mi nie ładuje aku. Zgodnie z zasadą żeby oszczędzać paliwo. Potrafiło mi wyzerować liczniki mimo, że przed godziną objechałem Kraków tj. 350 km w obie strony.
Wczoraj znowu mi wyzerowało, chociaż początkiem listopada podładowałem aku przy okazji wymiany opon, a 24 listopada objechałem ASO Jawornik 360 km. Zeszłego roku było to samo.
Odpięcie kabelka przechodzi na zwykłe ładowanie.
To u mnie lądowanie w niskich temperaturach praktycznie non stop na poziomie 14,5-14,9 jak jadę do roboty a mam 8 km w jedną stronę a jak dłuższą trasę zrobię to spada do 13
oso soplón !!! :lol:

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Rafiner »

tomal218 pisze:
10 gru 2021, 7:06
To u mnie lądowanie w niskich temperaturach praktycznie non stop na poziomie 14,5-14,9 jak jadę do roboty a mam 8 km w jedną stronę a jak dłuższą trasę zrobię to spada do 13
Dzisiaj zakupiłem tester akumulatora online. Zobaczę jak będzie się zachowywać aku, czy się ładuje, czy nie. Dam znać co jest, jutro ma dojść.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Pepeg »

Mój akumulator zaczyna nie domagać, ładowałem go 2 tygodnie temu i dzisiaj znowu ledwo odpalił. Samochód ma 2.5 roku i troche to dziwne bo porzednio też mialem nowego Seata i nic nie robiłem z akumulatorem przez 5 lat. Czy na akumulator obowiązuje 5 letnia gwarancja?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Rafiner »

Raczej max 2 lata, a poza tym traktują go jako część zużywająca się, jak klocki, tarcze. W ASO mają wywalone na uwagi odnośnie stanu aku. Ich rada to podładować. Tyle tylko, że to system auta sam doprowadza do niedoładowania. Jakimś dziwnym trafem zawsze aku wystarczał mi na 7 lat, a dłuższa trasa podładowywała aku. Przez 12 lat raz doładowywałem Skodę w 7 roku, a Ateke już z 6 razy.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

arekryc1
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2022, 17:14
Samochód: ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: arekryc1 »

a czy ktoś miał styczność z tą marką ??

https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/ ... rawy-plus/

szukam dla siebie a zaciekawiła mnie 3 letnia gwarancja

franek9
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2023, 15:26
Samochód: ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: franek9 »

arekryc1 pisze:
20 paź 2022, 17:21
a czy ktoś miał styczność z tą marką ??

https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/ ... rawy-plus/

szukam dla siebie a zaciekawiła mnie 3 letnia gwarancja
ja mam u siebie i polecam :)

arekryc1
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2022, 17:14
Samochód: ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: arekryc1 »

franek9 pisze:
27 mar 2023, 15:26
arekryc1 pisze:
20 paź 2022, 17:21
a czy ktoś miał styczność z tą marką ??

https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/ ... rawy-plus/

szukam dla siebie a zaciekawiła mnie 3 letnia gwarancja
ja mam u siebie i polecam :)
okej to też kupię :D

ODPOWIEDZ