Jaki akumulator wybrać

Dyskusje techniczne na temat silników diesla
geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: geranium »

sailor 88 pisze:
13 lut 2021, 23:01
geranium pisze:
13 lut 2021, 21:22
czy warto przestawiać EFB na EFB+ (oczywiście wiadomo że musi być akumulator EFB+)
czy ma to jakiś sens ale skora są 2 wartości do zakodowania ?
Niczego absolutnie to nie zmieni i nie ma wpływu na nic, bo to tylko niewielka różnica w budowie akumulatora (dodatek grafitu), a oba typy działają identycznie. A pole kodowania (EFB) i (EFB+) jest po to, aby nie było wątpliwości przy kodowaniu na podstawie etykiety na akumulatorze. Jeden dostawca/producent robi EFB, a inny EFB+.
też tak myślałem....



Sponsor

Re: Jaki akumulator wybrać

Sponsor


Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Rafiner »

To na koniec pytanie. Czy jak to odłączę, to serwis ASO się przypieprzy przez jakieś błędy itp. ?
Czy pojawia się błąd trwały w sterowniku ?
Co na to system start/stop ? Ja go teraz wyłączam i praktycznie na nim nie jeżdżę.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Rafiner »

sailor 88 pisze:
14 lut 2021, 0:44
Sailor88 odpowiedz mi o błędach i ewentualnych problemach z ASO. Auto ma rok i nie chce gwarancji stracić.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: sailor 88 »

Rafiner pisze:
14 lut 2021, 14:01
To na koniec pytanie. Czy jak to odłączę, to serwis ASO się przypieprzy przez jakieś błędy itp. ?
Czy pojawia się błąd trwały w sterowniku ?
Co na to system start/stop ? Ja go teraz wyłączam i praktycznie na nim nie jeżdżę.
1.Jadąc do serwisu podłączasz kabelek i wszystko wraca tak jak było, ja już trzeci rok tak robię.
2. Start/stop nie działa na czas odłączenia inteligentnego ładowania.
3. Po odłączeniu kabelka na wyświetlaczu pojawia się na chwilę informacja o usterce systemu S&S przy pierwszym zatrzymaniu auta, jednorazowo po każdym uruchomieniu silnika.
4. Błąd w sterowniku (usterka systemu S&S) pojawia się, ale nie ma żadnego znaczenia, bo jest to błąd typu brak komunikacji lub za niskie napięcie akumulatora.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Rafiner »

Skoro wyłączenie S/S jest takie proste, to po co się ludzie bawią w komputerowe wyłączanie i oszukiwanie temperaturą silnika itp.
Nigdy Ci nie zwrócili uwagi o błędy ?
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: sailor 88 »

Rafiner pisze:
14 lut 2021, 21:09
Skoro wyłączenie S/S jest takie proste, to po co się ludzie bawią w komputerowe wyłączanie i oszukiwanie temperaturą silnika itp.
Bo tu wyłączasz już dwie rzeczy, a nie każdy ma świadomość co się stanie po wyłączeniu inteligentnego ładowania.
Rafiner pisze:
14 lut 2021, 21:09
Nigdy Ci nie zwrócili uwagi o błędy ?
Nigdy!!! Kiedyś miałem S&S wyłączony programowo i też nikt nie miał pretensji. Mam dużo rzeczy przeprogramowanych, jak i dołożonych na stałe (woltomierz na stałe wpięty w instalację, rejestrator jazdy, oświetlenie stóp z tyłu, kierunkowskazy progresywne w lusterkach, porty USB z tyłu dołożone samodzielnie, gniazdko do ładowania akumulatora zamontowane pod maską, dodatkowe oświetlenie wokół kokpitu) i tego też nikt nie kwestionował. Kiedyś nawet oglądali z zainteresowaniem w czasie przeglądu, ale staram się robić wszystko zgodnie ze sztuką, a moja dołożona instalacja nie różni się od fabrycznej. Ale nie wiem, czy jak bym zgłaszał usterkę dotyczącą elektryki nie odmówili by naprawy wytykając przeróbki na własną rękę? Gdyby tak było, argumenty byłyby po ich stronie, ale byłem tego świadomy.
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (15 lut 2021, 0:22) • Rafiner (15 lut 2021, 16:25)
Ocena: 10.53%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Online
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
14 lut 2021, 22:42
...
dodatkowe oświetlenie wokół kokpitu
...
A czy mógłbyś w wolnej chwili pochwalić się jakąś fotką ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
15 lut 2021, 22:56
A czy mógłbyś w wolnej chwili pochwalić się jakąś fotką ?
Już się dawno pochwaliłem ;) ...
https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... f=12&t=381
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Online
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
16 lut 2021, 0:02
Misiek pisze:
15 lut 2021, 22:56
A czy mógłbyś w wolnej chwili pochwalić się jakąś fotką ?
Już się dawno pochwaliłem ;) ...
https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... f=12&t=381
Dzięki. W pierwszej połowie 2018 roku, to jeszcze nie miałem sprecyzowanego modelu samochodu i pewnie jeszcze nawet nie trafiłem na to forum. Ale faktycznie - zrobione z wyczuciem, nie za jasno, nie za dużo, ożywia nieco, wyróżnia, personalizuje, standardowy wystrój, a że niektórzy w ogóle nie lubią tego typu ozdóbek (choinek), to i stąd takie nieliczne komentarze. Nie wiem, czy sprawdziłoby się to w wersji z podłączeniem na stałe, ale włączające się razem z oświetleniem nóg mogłoby być fajnie, trzeba byłoby to obejrzeć na żywo po zmroku. Mnie bardziej chodziło po głowie zlecenie wykonania podświetlenia sufitu lub takie właśnie paski na granicy sufitu i belek drzwiowych. Zobaczę jeszcze.

To mam rozumieć, że Twoja Ateca jest w tym ślicznym pomarańczowym - kiedyś gdzieś widziałem w słońcu i wyglądała bardzo sympatycznie, ale nie rewelacja, jak zielono - metaliczny Caddy na parkingu Carrefour'a. Niestety bez słońca, w cieniu lub przy zachmurzeniu już dużo mniej, może mnie uda się znaleźć rewelacyjny kolor folii - wystarczająco ładny bez słońca i rewelacyjny w słońcu i wtedy będę cały szczęśliwy.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
16 lut 2021, 3:08
Nie wiem, czy sprawdziłoby się to w wersji z podłączeniem na stałe, ale włączające się razem z oświetleniem nóg mogłoby być fajnie, trzeba byłoby to obejrzeć na żywo po zmroku.
Tak właśnie to u mnie działa, po otwarciu drzwi rozświetla się od zera do maksimum, a po zamknięciu powoli gaśnie. Po zapaleniu świateł jest aktywne cały czas, razem z oświetleniem ambiente w drzwiach, oświetleniem pokręteł i przycisków oraz oświetleniem na nogi, zgodnie z ustawionym natężeniem jasności świecenia w menu. Po otwarciu drzwi wieczorem też wzrasta jasność do max. a po zamknięciu wraca do ustawionego poziomu. Na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciu, a nawet w dzień kiedy oświetlenie nie działa stanowi fajny akcent kolorystyczny podkreślający deskę rozdzielczą i tunel środkowy. Ale oczywiście w/g uznania, bo nie każdemu musi się podobać...
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
Misiek (16 lut 2021, 22:20)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ