Filtry oleju niskie i wysokie

Dyskusje techniczne na temat silników diesla
Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Filtry oleju niskie i wysokie

Post autor: Fiflak »

Cześć,
Czy ktoś samemu kupował i montował filtr oleju do 2.0 TDI 150 KM, nowszy kod silnika DTTA, DTTC? Odnoszę wrażenie, że katalogi online sklepów i producentów filtrów nie są zaktualizowane - brakuje tam nowszych wersji silnika. Widzę, że generalnie do 2.0 TDI są 2 rodzaje filtrów: wysokie (ok. 161mm) montowane do nowszych silników i niskie (ok. 103 mm) montowane do starszych silników. Będę wdzięczny, jeśli ktoś potwierdzi, najlepiej z kodem producenta i z kodem silnika do jakiego montował.



Sponsor

Filtry oleju niskie i wysokie

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Filtry oleju niskie i wysokie

Post autor: sailor 88 »

Osobiście nie wymieniałem, bo mam starszy typ, ale w/g katalogu producenta nr wkładu filtra dla silników DTTA, DTTC, DTRB to: 05L115562A. Tu masz do kupienia oryginał, bo zamienników innych firm na razie nie widać na rynku: https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-2 ... OnEALw_wcB
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Filtry oleju niskie i wysokie

Post autor: Fiflak »

Dzięki,
Taki filtr pojawia się jak w katalogach zaznaczę np. Octavię IV i silnik DTTC. Mam nadzieję, że filtr oleju w tym samym silniku ale innym aucie będzie taki sam. Ale zamienniki są, podrzucam zamienniki z 2 firm, z których zazwyczaj kupowałem filtry. Na razie nie potwierdzę, że pasuje bo do wymiany mam bardzo daleko, a nie jeżdżę ostatnio bardzo dużo.


Obrazek

Obrazek

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Filtry oleju niskie i wysokie

Post autor: Fiflak »

Do silnika DTTA pasuje filtr "wysoki". W katalogach widzę, że też już poprawili i nie ma wątpliwości który filtr pasuje.

ODPOWIEDZ