Zużycie oleju silnikowego Ateca 2.0TDI 4Drive DSG7

Dyskusje techniczne na temat silników diesla
marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zużycie oleju silnikowego Ateca 2.0TDI 4Drive DSG7

Post autor: marcin »

Cześć,

Chciałem dopytać o Wasze doświadczenia w dolewaniu oleju do 2.0 TDI, w szczególności bardziej wysilonego 190KM. Obiegowa legenda głosi że te silniki VAGa piją. Co niektóry ortodoksi twierdza, że jak nie pije to coś jest nie tak (problem dostawania się paliwa do oleju). W samym manualu, przygotowują na 0.3L/1000km, a ostrzegają że w ramach docierania nawet zdecydowanie więcej.
Oczywiście wszystko zależy od stylu, charakterystyki jazdy, jednak mój ostatni diesel przyzwyczaił mnie że dolewanie oleju nie istnieje. Zastanawiam się na ile będę musiał zweryfikować swój pogląd w przypadku silników VAGa.

Pytania:
Ile dolewaliście w ramach docierania auta?
Ile dolewacie oleju w ramach regularnej eksploatacji?

pozdrowienia,
Marcin



Sponsor

Zużycie oleju silnikowego Ateca 2.0TDI 4Drive DSG7

Sponsor


Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Zużycie oleju silnikowego Ateca 2.0TDI 4Drive DSG7

Post autor: Walt »

Co prawda nie diesel, ale ja dolałem na przestrzeni blisko 30tys. km (z czego około 6tys. z przyczepą) pół litra, więc chyba od czasu sławetnego 1,8TSI, który zużywał tyle oleju co paliwa trochę się zmieniło.
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Zużycie oleju silnikowego Ateca 2.0TDI 4Drive DSG7

Post autor: michal 76 »

marcin pisze:
04 gru 2017, 11:00
Cześć,

Chciałem dopytać o Wasze doświadczenia w dolewaniu oleju do 2.0 TDI, w szczególności bardziej wysilonego 190KM. Obiegowa legenda głosi że te silniki VAGa piją. Co niektóry ortodoksi twierdza, że jak nie pije to coś jest nie tak (problem dostawania się paliwa do oleju). W samym manualu, przygotowują na 0.3L/1000km, a ostrzegają że w ramach docierania nawet zdecydowanie więcej.
Oczywiście wszystko zależy od stylu, charakterystyki jazdy, jednak mój ostatni diesel przyzwyczaił mnie że dolewanie oleju nie istnieje. Zastanawiam się na ile będę musiał zweryfikować swój pogląd w przypadku silników VAGa.

Pytania:
Ile dolewaliście w ramach docierania auta?
Ile dolewacie oleju w ramach regularnej eksploatacji?

pozdrowienia,
Marcin
Ja w Jettcie ( tylko silnik słabszy) dolewam ok 0,7-1 l pomiędzy przeglądami ( przegląd co 30 tys). Przy przeglądach co 15 tys nie będziesz dolewał nic

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zużycie oleju silnikowego Ateca 2.0TDI 4Drive DSG7

Post autor: JERRY »

W mojej Atece nie zauważyłem spalania oleju, co będzie później czas pokaże, lecz mam nadzieję, że to się nie zmieni bo do tej pory miałem tylko jedno auto do którego musiałem dolewać, choć nie było to dużo bo 1l na 10.000km.
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

ODPOWIEDZ