Diesel ARKTYCZNY Circle K

Dyskusje techniczne na temat silników diesla
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Diesel ARKTYCZNY Circle K

Post autor: sailor 88 »

W zeszłym roku o tym nie pisałem, bo nie byłem pewny, ale zjawisko się powtórzyło, więc postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami. Otóż od początku eksploatacji Ateci tankuję wyłącznie na stacjach Circle K. Mam bardzo dokładnie skalibrowany komputer pokładowy, więc spalanie rzeczywiste pokrywa się z tym co pokazuje kalkulator spalania. Zarówno w zeszłym roku, jak i obecnie, po przejściu na diesel arktyczny, spalanie rzeczywiste spadło o 0,3 l/100km, w stosunku do paliwa letniego, na którym to, został skalibrowany komputer pokładowy. To najdroższy z dostępnych olej napędowy, ale jak widać, bardzo dobrej jakości i przede wszystkim bez biododatków, co jest kluczowe w całej jego "dobroci". Po nalaniu do butelki, jest biały jak woda. Po przejściu z powrotem na paliwo letnie, pewnie spalanie wróci do normy (komputerowej), bo dokładnie tak było w zeszłym roku. Co z tego wynika....a no to, że Bio dodatki, wcale nie są takie "bio", bo sam wzrost spalania generuje większą ilość gazów cieplarnianych, nie wspominając o zasyfianiu silnika nagarem, uszkadzaniu układu paliwowego, etc...


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Diesel ARKTYCZNY Circle K

Sponsor


Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Diesel ARKTYCZNY Circle K

Post autor: michal 76 »

Mądre słowa, ale wytłumacz to rządzącym. Masz jeździć samochód ma palić jak smok a Ty masz płacić podatki i to jest prawdziwa ekologia

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Diesel ARKTYCZNY Circle K

Post autor: dario37 »

Sailor,Ameryki nie odkryłeś.Gdyby bio było takie wspaniałe to co by sie stało z Krajami,które "żyją: z ropy...?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

ODPOWIEDZ