jazda ATECA CUPRA-

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
Awatar użytkownika
zinger
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange

Re: jazda ATECA CUPRA-

Post autor: zinger » 08 maja 2019, 13:53

No wlasnie, za 200 mozna miec np wieksza, ladniejsza (IMHO) i pewnie lepiej wyposazona/wykonczona AR Stelvio, z tylko deczko slabszymi osiagami (o.5sek wg katalogu). I majac ok 200k do wydania i szukajac tego rodzaju auta, chyba poszedlbym w kierunku AR.

Sponsor

Sponsor

Felix
Samochód: Seat Leon FR

Post autor: Felix » 08 maja 2019, 22:13

Szczerze mówiąc patrzyłem na Stelvio szukając samochodu.
Wygląd to kwestia gustu, mnie nie porywa.
Ale obawiam się, że za 200k raczej nie kupisz podobnie wyposażonej i jeżdżącej Stelvio.
Nawet na firmę będzie ciężko (AR daje duże rabaty dla firm i to mnie najbardziej od nich odrzuciło - dlaczego jako Kowalski na etacie mam płacić za ten sam samochód 20% więcej, niż Kowalski prowadzący jednoosobową działalność?).
Co do spalania, to ten sam silnik co w Atece, jest w Leonie Cupra. Tam przy normalnej jeździe można się spokojnie zmieścić w 10l.
Swoją drogą 9l przy dynamicznej jeździe 2.0 190KM? Szacun. Mi tyle wychodzi przy normalnej/lekko dynamiczniejszej jeździe 1.5...

Cupra_ateca
Samochód: Cupra Ateca

Post autor: Cupra_ateca » 09 maja 2019, 10:12

Z racji odnowienia tematu i rozpoczęcia ponownie dyskusji na temat jazdy Cuprą Atecą - jako współużytkownik czuje się w obowiązku zdementować kwestię spalania. Na potwierdzenie wrzucam zdjęcie z komputera nie resetowanego od nowości. Cykle mieszane - trasa/miasto/zabawa:). Spalanie 18 litrów osiągnięte na pewno przy testowaniu możliwości samochodu - co nie przekłada się na codzienne użytkowanie.

W mojej ocenie różnica pomiędzy Atecą to nie tylko 110 PS ale też hamulce, układ wydechowy (w porównaniu do poprzedniego układu z Leona Cupra 280 MG Motorsport jest cicho:)), na pewno inaczej zestrojona skrzynia DSG itp. Nie można porównywać wprost tych samochodów, tylko na bazie ilości koni mechanicznych.

W kategorii cena/osiągi (dostępne na YouTube pomiary 0-100 4,8/4,7 s) i wyposażenie to bardzo dobra oferta. Jeżeli ktoś szuka samochodu typu SUV (dla mojej Żony, głównego użytkownika samochodu warunek konieczny), a chce przy tym ciekawy i szybki samochód, uważam że Cupra Ateca to niezły wybór. Na pewno nie jest to samochód to popisywania się przed "małolatami" - jak zostało to zainsynuowane w tym wątku. Gdybyśmy chcieli "szpanować" to wybrałbym najtańsze wersje Mercedesa czy BMW - to auto jest dyskretne i nie rzuca się w oczy, a posiada świetne osiągi i właściwości jezdne.

Na dodatek mam porównanie z wymienianymi w wątku samochodami, ponieważ poprzednim samochodem Żony było właśnie Stelvio 2.0 280 First Edition, a ja jeździłem Leonem Cupra 280 - Stelvio fajnie wykonane i wykończone, na pewno samochód z charakterem, ale do miasta mało poręczny samochód i trudny w manewrowaniu. Ateca jest samochodem bardzo skrętnym. W kwestii wyposażenia, to w porównaniu z wersją Stelvio First Edition - Cupra w ma naprawdę bardzo fajne wyposażenie typu kamery 360, adaptacyjny tempomat, cyfrowe zegary itp.

Podsumowując wybór w mojej ocenie bardzo na plus.

Obrazek

root
Administrator
Samochód: Škoda Superb III Kombi 1.8 TSI

Post autor: root » 09 maja 2019, 13:04

Zapraszamy do zaprezentowania się w galerii :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Ateki? Daj mu znać o naszym forum! :)

Odpowiedz