Cupra Ateca FL 2020

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
F_Underwood
Posty: 18
Rejestracja: 07 kwie 2019, 9:45
Samochód: Cupra Ateca FL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: F_Underwood »

Odebrałem w Czwartek, zrobiłem ok 600km, a dzisiaj oddana na folię + ceramika. Ogólnie jestem zachwycony ale mam też niestety kilka uwag.

Poprzednio jeździłem Passatem B8 i mając na uwadze właśnie moje ostatnie auto, to z kilku powodów jestem trochę... powiedźmy, że mało pozytywnie zaskoczony.

Odbiorę auto po folii, zrobię zdjęcia i wrzucę, a później dopisze moje spostrzeżenia...

Miłego wieczoru :)



Sponsor

Re: Cupra Ateca FL 2020

Sponsor


Misiek
Posty: 2435
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Misiek »

F_Underwood pisze:
19 paź 2020, 21:43
Odebrałem w Czwartek, zrobiłem ok 600km, a dzisiaj oddana na folię + ceramika. Ogólnie jestem zachwycony ale mam też niestety kilka uwag.

Poprzednio jeździłem Passatem B8 i mając na uwadze właśnie moje ostatnie auto, to z kilku powodów jestem trochę... powiedźmy, że mało pozytywnie zaskoczony.

Odbiorę auto po folii, zrobię zdjęcia i wrzucę, a później dopisze moje spostrzeżenia...

Miłego wieczoru :)
Przesiadka z Passata na Cuprę - no to gratulacje, już się nie mogę doczekać (chyba nie tylko ja jeden) informacji czym jesteś tak bardzo "mało pozytywnie zaskoczony".
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BShKF »

F_Underwood pisze:
19 paź 2020, 21:43
Poprzednio jeździłem Passatem B8 i mając na uwadze właśnie moje ostatnie auto, to z kilku powodów jestem trochę... powiedźmy, że mało pozytywnie zaskoczony.
Wszystko zależy od tego jakie miałeś oczekiwania. Passat to nie tylko auto o segment wyższe, ale i pochodzące z marki, która ma dostęp do nieco nowszych technologii w koncernie (VW vs. Seat). Ciężko zatem oczekiwać, że Cupra Ateca będzie górować nad Passatem w czymkolwiek poza mocą i być może właściwościami jezdnymi.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kuchar »

BShKF pisze:
20 paź 2020, 11:54
F_Underwood pisze:
19 paź 2020, 21:43
Poprzednio jeździłem Passatem B8 i mając na uwadze właśnie moje ostatnie auto, to z kilku powodów jestem trochę... powiedźmy, że mało pozytywnie zaskoczony.
Wszystko zależy od tego jakie miałeś oczekiwania. Passat to nie tylko auto o segment wyższe, ale i pochodzące z marki, która ma dostęp do nieco nowszych technologii w koncernie (VW vs. Seat). Ciężko zatem oczekiwać, że Cupra Ateca będzie górować nad Passatem w czymkolwiek poza mocą i być może właściwościami jezdnymi.
Nic dodać, nic ująć.

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

Jak tam Panowie wrażenia po odbiorze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

Dopiero 200 km za mną, na folie zeszło się tydzień 🤷🏻‍♂️

Jak dotrę silnik to się wypowiem, ale póki co wrażenia na plus.

F_Underwood
Posty: 18
Rejestracja: 07 kwie 2019, 9:45
Samochód: Cupra Ateca FL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: F_Underwood »

Odebrałem już po folii i powłoce, a teraz mam już 1200km i przymierzam się do wymiany oleju ale... nie mam pojęcia jaki wybrać - mogę Was prosić o podpowiedź?? Byłbym Wam bardzo wdzięczny, co polecacie, gdyż naczytałem się już bardzo dużo i totalnie nie wiem, co mam wybrać (dlatego celowo nie wskazuje moich typów aby prosić Was o opinie bez wskazywania moich typów).

W weekend postaram się wrzucić kilka zdjeć i odpowiem dlaczego mam uwagi w stosunku do Passata - poruszyłem temat i go później zostawiłem bez wyjaśnienia - wybaczcie :). Ogólnie jednak to jestem bardzo zadowolony z auta, jest megaaaaa i za każdym razem jak do niego wsiadam to jest banan na twarzy :)

Miłego weekendu!!!!

F_Underwood
Posty: 18
Rejestracja: 07 kwie 2019, 9:45
Samochód: Cupra Ateca FL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: F_Underwood »

Misiek pisze:
20 paź 2020, 0:12
F_Underwood pisze:
19 paź 2020, 21:43
Odebrałem w Czwartek, zrobiłem ok 600km, a dzisiaj oddana na folię + ceramika. Ogólnie jestem zachwycony ale mam też niestety kilka uwag.

Poprzednio jeździłem Passatem B8 i mając na uwadze właśnie moje ostatnie auto, to z kilku powodów jestem trochę... powiedźmy, że mało pozytywnie zaskoczony.

Odbiorę auto po folii, zrobię zdjęcia i wrzucę, a później dopisze moje spostrzeżenia...

Miłego wieczoru :)
Przesiadka z Passata na Cuprę - no to gratulacje, już się nie mogę doczekać (chyba nie tylko ja jeden) informacji czym jesteś tak bardzo "mało pozytywnie zaskoczony".
Postaram się opisać moje spostrzeżenia na koniec weekendu - przepraszam, że przeciągam sprawę ale dużo pracy mi się zebrało i nie wyrabiam :(

Misiek
Posty: 2435
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Misiek »

F_Underwood pisze:
30 paź 2020, 20:13
Misiek pisze:
20 paź 2020, 0:12
F_Underwood pisze:
19 paź 2020, 21:43
Odebrałem w Czwartek, zrobiłem ok 600km, a dzisiaj oddana na folię + ceramika. Ogólnie jestem zachwycony ale mam też niestety kilka uwag.

Poprzednio jeździłem Passatem B8 i mając na uwadze właśnie moje ostatnie auto, to z kilku powodów jestem trochę... powiedźmy, że mało pozytywnie zaskoczony.

Odbiorę auto po folii, zrobię zdjęcia i wrzucę, a później dopisze moje spostrzeżenia...

Miłego wieczoru :)
Przesiadka z Passata na Cuprę - no to gratulacje, już się nie mogę doczekać (chyba nie tylko ja jeden) informacji czym jesteś tak bardzo "mało pozytywnie zaskoczony".
Postaram się opisać moje spostrzeżenia na koniec weekendu - przepraszam, że przeciągam sprawę ale dużo pracy mi się zebrało i nie wyrabiam :(
Jak się jeszcze nie zabierałeś za "sesję fotograficzną", to ja bym bardzo poprosił o jakieś sensowne (warunki oświetleniowe) podświetlanych nakładek progowych oraz oświetlenia powitalnego w lusterkach, jeżeli oczywiście mógłbyś - byłbym bardzo wdzięczny.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

F_Underwood
Posty: 18
Rejestracja: 07 kwie 2019, 9:45
Samochód: Cupra Ateca FL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: F_Underwood »

Misiek pisze:
20 paź 2020, 0:12

Jak się jeszcze nie zabierałeś za "sesję fotograficzną", to ja bym bardzo poprosił o jakieś sensowne (warunki oświetleniowe) podświetlanych nakładek progowych oraz oświetlenia powitalnego w lusterkach, jeżeli oczywiście mógłbyś - byłbym bardzo wdzięczny.

Ależ proszę Pana, jakbym śmiał Panu odmówić :) Dzisiaj zrobię kilka zdjęć i podeślę :)
Ostatnio zmieniony 31 paź 2020, 17:55 przez F_Underwood, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ