Cupra Ateca FL 2020

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BShKF »

Jestem pozytywnie zaskoczony tymi nowymi cenami. Cena bazowa teoretycznie wzrosła o niecałe 4000 PLN, ale w standardzie są choćby te fotele kubełkowe, które przed liftem kosztowały 7500 (choć miały już wtedy elektryczną regulację fotela kierowcy). Jeśli ktoś zatem i tak chciał dokupić te fotele, to w jego przypadku cena auta po lifcie dosłownie spadła. Poza tym, poza pomijalną opłatą za składanie foteli z bagażnika, chyba nic nie wypadło z serii, a wręcz trochę rzeczy dodano. Cena najwyższego pakietu asystentów jazdy jest o około 1000 zł niższa. Szkoda, że pakiet serwisowy nie jest już "seryjny" ale to wypadło już jakoś na początku roku.



Sponsor

Re: Cupra Ateca FL 2020

Sponsor


Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: chris »

Wyposażenie standardowde Cupra Ateca FL ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

Co do nowej kiery:
Obecnie nie można dodać jej w zamówieniu do fabryki. Mój opiekun poprosił o ręczne wprowadzenie jej do zamówienia i czekam na odpowiedź. Oficjalnie opcja pojawi się od 48 tygodnia. Alokacja zaczyna się od 2 tygodnia grudnia wiec wtedy odbiór auta w przyszłym roku. Opłaciłem dziś zaliczkę i może będę miał fart i się załapie na nią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

Kkammill pisze:
31 sie 2020, 13:54
Co do nowej kiery:
Obecnie nie można dodać jej w zamówieniu do fabryki. Mój opiekun poprosił o ręczne wprowadzenie jej do zamówienia i czekam na odpowiedź. Oficjalnie opcja pojawi się od 48 tygodnia. Alokacja zaczyna się od 2 tygodnia grudnia wiec wtedy odbiór auta w przyszłym roku. Opłaciłem dziś zaliczkę i może będę miał fart i się załapie na nią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tajemnica wyjaśniona ;) Moja wersja pokrywa się z powyższą.

Przyciski na kierownicy przeżyję, bardziej mi szkoda, że najprawdopodobniej oznacza to brak dedykowanego przycisku do trakcji na desce :(

BartoszT
Posty: 18
Rejestracja: 19 sie 2020, 8:37
Samochód: Golf Variant 1.4 TSI 150 km
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BartoszT »

Jest i nowy cennik. Nawet nie przeglądałem, od razu się dziele info z Wami.

https://www.cupraofficial.pl/content/da ... A-2020.pdf
Za ten post autor BartoszT otrzymał podziękowanie:
chris (01 wrz 2020, 11:18)
Ocena: 5.26%

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BShKF »

Czyli kierownica jest podgrzewana w standardzie, ale jak chcesz przyciski Cupra i Start, to płacisz 2777 PLN. Spora wycena moim zdaniem.

A no i jak to jest z "Asystent parkowania z czujnikami parkowania z przodu i z tyłu" za 2574 PLN? Jak go nie zamówisz to nie ma czujników?!

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

BShKF pisze:
01 wrz 2020, 12:39
Czyli kierownica jest podgrzewana w standardzie, ale jak chcesz przyciski Cupra i Start, to płacisz 2777 PLN. Spora wycena moim zdaniem.

A no i jak to jest z "Asystent parkowania z czujnikami parkowania z przodu i z tyłu" za 2574 PLN? Jak go nie zamówisz to nie ma czujników?!
To chyba pozostałość po konfiguratorze zwykłej Ateci. Czujniki i asystent są w podstawowym wyposażeniu.

Połowa systemów opiera się na czujnikach (np. asystent wyjazdu, martwego pola), więc gdyby te były opcją, to wymagałoby to kombinatoryki 😀

Tomektr
Posty: 100
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Tomektr »

Asystent wyjazdu i martwego pola opiera się na dwóch radarach w zderzaku a nie na czynnikach parkowania

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

Tomektr pisze:
01 wrz 2020, 23:05
Asystent wyjazdu i martwego pola opiera się na dwóch radarach w zderzaku a nie na czynnikach parkowania
Faktycznie, mea culpa :oops:

Obrazek

Misiek
Posty: 2449
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Misiek »

Tomektr pisze:
01 wrz 2020, 23:05
Asystent wyjazdu i martwego pola opiera się na dwóch radarach w zderzaku a nie na czynnikach parkowania
Czujniki parkowania, to także takie małe "radary", nie takie jak ten "pełnoprawny" z przodu pod rejestracją, ale jednak. W tej chwili już tego nie znajdę, ale gdzieś kiedyś czytałem jakiś bardziej szczegółowy opis jak to działa w Seacie i wynikało z niego, że to jednak tylko czujniki parkowania + jakaś elektronika, czytaj logika "przeliczająca" odległości. Zauważ także, że nie ma zamontowanych innych widocznych czujników, radarów zamontowanych z tyłu lub z boku. A to zdjęcie jest ogólne, poglądowe, zamieszczone dla ogólnego rozeznania w temacie, a nie pochodzi od konkretnej marki, modelu samochodu.

To nie to co było wtedy, ale coś takiego znalazłem :

https://www.seat.pl/content/countries/p ... eImage.jpg

https://d-mf.ppstatic.pl/art/co/cc/tdbd ... gu.310.jpg
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ